bugün

Sylvester Stallone'un yönetmenlik koltuğuna geçeceği 2010' da gösterime girecek olan sinema projesi. seçilen oyuncu kadrosuna bakıldığında öeh dememek elde değildir.

http://www.imdb.com/title/tt1320253/
jason statham, jet li, arnold, Mickey Rourke, Brittany Murphy, Dolph Lundgren, Danny Trejo, Eric Roberts, Gary Daniels oynuyor filmde. show tv'nin b sınıfı aksiyon filmlerinin kadrosuyla popüler aksiyon oyuncularını katmışlar. bolo yeung, daniel bernardt, david bradley'de olsaydı tadından yinmezdi valla.
bir grup askerin güney amerika'daki bir diktatörü devirme mücadelesini anlatan film. nisan 2010'da abd'de gösterime girmesi planlanıyor. ayrıca bazı ufak rollerde bruce willis, arnold schwarzenegger ve desperado'daki bıçaklı sayko katil rolündeki danny trejo'nun da olma ihtimali var. nerdeyse aksiyon filmlerinin tüm yıldızlarını toplayacak olmasından dolayı iyi gişe hasılatı yapacağa benzer.
öyle bir kadro var ki bu filmde, hepsi birer kez osursa insanlar ekran başında orgazm olur. tek isteğim böyle bir kadronun izlenilebilir bir film ortaya çıkarmış olması, hayal kırıklığı olmasın, izlensin yeter. zaten kötü bir senaryo olsa mickey rourke kabul etmezdi. kıldır biraz.
britanny murphy'nin kokainden ölmesinden sonra rolünü nasıl devam ettireceği merak konusu olan film.
Jason Statham hayranlarının büyük bir merakla bekledikleri, haziran ayında Türkiye'de gösterilecek olan film. Oyunculuğu ile yine hayran bıraktıracağını zannediyorum.
kurt russell'da oynasaydı daha çok sükse yapabilirdi.
oyuncu kadrosuyla bütün devleri birleştirmiş olan film.

http://www.imdb.com/title/tt1320253/

oyuncular arasında ; sylvester stallone, jason statham, jet li, dolph lundgren, eric roberts, steve austin, mickey rourke, bruce willis, arnold schwarzenegger, danny trejo, david zayas gibi devler bulunmaktadır.

trailer : http://www.traileraddict....the-expendables/trailer-b
fragmanlarından anlaşıldığı kadarıyla "oha" bir film olacağa benzeyen yapım.
yok yok nerdeyse.
silvıstır sıtalone, jet li, ceysın sıtathım, miki rork, burus vils, arnold şıvadzanager...

bu da fragman:
http://www.facebook.com/v...v=378860217038&ref=mf
filmin kadrosunu görünce uykularım kaçtı, dudağım uçukladı şerefsizim.
vin diesel ya da gerard butler ın eksik olduğu filmdir.
aksiyon ustası patlaması yaşatacak olan filmdir.
merakla beklemekteyiz.
fragmanı ile bile büyük etki yaratan stallone filmi. hadi artık oyun başlasınnnnnnnnnn.
(bkz: Sylvester Stallone), (bkz: Arnold Schwarzenegger), (bkz: Mickey Rourke), (bkz: Jason Statham), (bkz: Jet Li), (bkz: Dolph Lundgren), (bkz: Eric Roberts), (bkz: Terry Crews), (bkz: Steve Austin), (bkz: Robert Knepper), (bkz: Gary Daniels), (bkz: David Zayas), (bkz: Randy Couture), (bkz: Giselle Itie), (bkz: Charisma Carpenter) kişilerle çevrilmiş ağustos ta vizyona aksiyon filmi. kadroyada bakıldığında çok müthiş olacak bir film. amerikan sinema eleştirmenleri avatar a rakip olacağını söylüyorlar hadi hayırlısı.
iddia ediyorum boş yere abartılan filmdir. popüler kültüre hitap etmek amaçlı çekildiği açıktır ki buna en ufak bir eleştirim de olamaz ama ister istemez ocean' s eleven serisini getiriyor aklıma. o kadar oyuncu vardı eyvalah ama hangisi ne oynadı ki?
bu şatafatlı kadroya bir de bayan yıldız eklenseydi hoş olmaz mıydı? sana diyorum sözlük.
gelecek ay (13 ağustos 2010) vizyona girecek olan film. şahsen meraklandım. sylvester stallone çekiyooo. kofti çıkmaz umarım.
--spoiler--
the expandables bir kiralık savaş timidir ve bu sefer ki görevleri güney amerika'da bir ülkeye sızarak, bu ülkenin acımasız dikatatörünü devirmektir.. fakat görev başlar başlamaz the expandables grubu herşeyin tam olarak göründüğü gibi olmadığını anlar ve kendilerini tehlikeli bir ihanet ağının içerisinde bulurlar. görevlerinin tamamlanmasının engellenmesi ve masum bir insanın hayatının tehlikeye atılmasından başka the expandables grubu daha zor bir durum olan grubun dağılma tehlikesiyle karşı karşıyadır...
--spoiler--
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=B-sHMIh_ds4
--spoiler--
(bkz: diamond eyes)
oyuncu kadrosuyla göz kamaştıran ve büyük beklentiler içine sokan bir filmdir genelde bu tip oyuncu kadrolu filmler patlar ama umarım bu patlamazda iyi bi film izleriz.
bu kadroya denecek söz yoktur.Ama birşey vardı neydi ki ya:
(bkz: yok artık lebron james)
sırf bir neslin aksiyon kahramanlarını * * * yalnızca bir sahnede buluşturduğu için bile gidip izlenebilecek film. onun dışında filmin çok matah bir olayı yok. klasik stallone filmlerine inat bol kan ve kafadan koparma * * var. kadroda en estetik dövüşenin jason statham olması da gözlerden kaçmıyor. bol maço soslu aksiyon filmi.
--spoiler--
bruce willis'in stallone ve schwarzenegger'e "hadi birbirinizinkini yalamaya başlamayacak mısınız" diye sorduğu sahne olmamış. yakıştı mı lan size dedelere mi özendiniz. hele bir de kilisede tövbe tövbe...
izledikten sonra imdb'ye girerek direkt 10 puanı şak diye verdigim mukemmel başyapıt. 2 ay beklememe deydi açıkcası. bu zamana kadar yapılan tum elestrilere, on yargılara ragmen bir an olsa bile bu filmin kotu bir film cıkacagına inanmadım ve aynen oyle oldu. stallone'ye bu yastan sonra bu tarz filmler yapması pek uygun olmaz diye dusunmustum ama cok pis tersoya geldim.

filme gelince,

film gercekten ovguyu hak eder cinsten. kadro tas tamam. "baska adamlar oynasa kim oynar acaba" dedim kendi kendime filmden sonra ama acıkcası pek bi isim bulamadım. jason'a buyuk rol verilmiş filmde. stallone 1, jason 2. jet li'nin bu kadar köşede kalması pek hosuma gitmedi ayrıca. adamın bu zamana kadar yaptıgı filmler ortada cunku. sadece bi sahnede boy gostermesi pek hosuma gitmedi ne yalan soyliyim. daha saglam sahneler beklerdim jet li açısından.

filmin aksiyon sahneleri cok iyi gercekten. kameranın hızlı hızlı geçişler yapması pek olumlu olarak karsılanmadı ama ben bu yargıya pek katılmıyorum. stallone sozde kac tane film cekmis ki bu zamana kadar mukemmel bir yonetmenlik bekleniyor bu adamdan ? adam zaten yapması gerekenin en iyisini yapmıs, ortaya koymus. film aksiyonda yardırmasına ragmen arada gecen esprili diyaloglar bombaydı. yalnız uzuldugum bir konu oldu film'de; ulan arkadas baska hatun mu yoktu da siz gittiniz o hatunu oynattınız ?
--spoiler--
stallon'un, arnold'a "bay baskan olmak istiyor" demesine ben dahil bütün salon koptu.
--spoiler--
--spoiler--
film bildiğin kötü. yani senaryoyu oturun siz bile yazarsınız. star tv de haftasonları böyle bir tane esas oğlanı olan bu herifin koca bir orduyu sıka sıka öldürüğü yok ettiği filmler olurdu. ya hatta bu filmin benzer senaryosundan abartmıyorum 20 tane film vardır öyle bişey.

filmde sırf adamlara karizma katmak için veya iş olsun diye konulmuş ana senaryodan kopuk bisürü sahne var.

bide filmde bruce willis ve arnold schwarzenegger oynuyor diye gittik. lan adamlar toplamda 2 dk oynadı veya oynamadı. konuk oyuncu cıktılar lan. ama klise sahnesinde bruce willis arnold schwarzenegger sylvester stallone u aynı karede görmek benim gibi bu heriflerin filmerini izleyerek büyümüş biri için oldukça güzel bir sahneydi itiraf etmek lazım.
--spoiler--
özetle eger ben bolca aksiyon sahnesi patlama alev sıka sıka giden adamlar izlicem bütün ünlü amcaları bi arada görcem diyorsanız gidin. ama ciddi düzgün senaryolu bir film arıyosanız uzak durun paranıza yazık. imdb puanı 8 küsür ama sadece cok fazla ünlü var diye verilmiş.

düdüt: aklıma sonradan gelen bir ek yapmak istiyorum. lan bu filmin alt yazılrını kim hazırlamış allah aşkına. korsan filmcilere mi hazırlattınız dicem onlar bile kurşun bitme manasında söylenen im out lafını ben gidiyorum diye çevirmezler. böyle böyle ne saçma çeviri doluydu film. şaka mısınız lan?
kurtlar vadisi ırak'a benzettiğim film. ama kötü mü olmuş? iyi olmuş.
bazı sahnelerdeki animasyonlar biraz yetersiz kalmış ama olsun o kadar. barcelona gibi kadro olmuş ulan. kötü olması mümkün değildi zaten.
aksiyonun efsane oyuncularının bir arada olduğu aksyon filmi.bütün oyuncuların başrolde olduğunu yada ana karakterler olduğunu zannetmiyorum. sanki 1-2 sahnede gözüküp yok oluyorlar gibi geliyor. son model bir box office yani gişe filmi.