bugün

yarrak gibi olmuş bir film. benim gibi a takımı izleyerek büyümüş birisi bu filmi beğenemez teknik olarak imkansız.

diziden son derece alakasız bir film olmuş. senaryosuna hiç girmeye gerek yok bu tarz filmlerde zilyon kere işlenmiş, bir iftiraya uğramış kendini temize çıkarmaya çalışan başına buyruk iyi adam modeli var. eleştirmeye nerden başlasam.

bir kere inanılmaz mantık hataları var bu filmde. a takımı eğlenceli bir aksiyondu ama hiç çarli'nin melekleri türü havada pervanesi duran bir helikopter düşerken çalışacak ya da binlerce metre yüksekten bir tankla yere çakılıp (tek paraşütü vardı ama gayet hızlı düşüyordu) hayatta kalınacak böyle saçmalıklar olmazdı. daha da saçması tank havada asılı vaziyetteyken ateşlemek suretiyle düşme açısını değiştirmek tamamen deli saçması olmuş. hele hele filmin sonlarında basit bir roketatarın binlerce ton ağırlığındaki bir kuru yük gemisini tek atışta patlatması, yine tonlarca ağırlıktaki konteynırların kağıt gibi uçuşması yani olmamış kısaca.

efsanevi gmc minibüs çok kısa bir süre görünüyor, dizi de ise hayati önemi vardı. b.a kendisiyle özdeşleşmiş altın kolyelerini takmadı bile. görsel

hannibal karizması bütünüyle yerlerdeydi. http://thefaust.files.wor....com/2008/05/hannibal.jpg
görsel

sıkı durun spoiler geliyor, beyin hannibal yerine bitirici vuruşun planını kızları tavlama hususunda ihtisas yapmış face yapıyor ki filmde hiç kız tavlaması gerekmedi. bu da diziye ters. face her daim düşman şebekeye sızma görevini yapardı. ve murdock hiçbir zaman aptal değildi, çılgındı, komikti o kadar. filmde benim favori a takımı adamım murdock tam bir süzme salak gibi işlenmiş.

dizide hemen her bölümde alet edevatla böyle bir arazi aracı ya da traktörü hayvani bir tanka dönüştürürlerdi. ya da süper bi mekanizma ile düşmanları alt ederlerdi. filmde ise uzaktan kumanda edilen araba ve hava fişek numarası kadar basit şeyler yaptılar. senaryodaki mantık hatası ise cia ajanı zaten ellerindeyken saçma sapan kafadan vurulma numaraları filan yapmalarıydı. dünyaya göstericez filan noluyo amk zaten siz aldınız adamı kimse gösteriyon?

filmde görüp de tebessüm ettiğim tek nokta mad men'in don draper'ının filmin sonunda ortaya çıkıp 2 cümlelik repliğini söylemesi oldu.
dizinin hayranıysanız izlemeyin vakit kaybı.
her bölümünde a takımı'nın atölye gibi bir ortamda sıkışıp bir kamyoneti falan tanka dönüştürerek huruç harekatı yaptığı ve her bölümünde muhakkak havada yanlamasına takla atarak yere düşen araba sahnesi yaşanan bir macera dizisidir.
bir grup kahramandan oluşan a takımın maceralarını anlatan 80 lerin izlemesi zevkli dizisi.
http://www.filmshaft.com/...ploads/2009/07/a-team.jpg
http://classiccarsales.ie...441c052d1fb79418a271e.jpg
2010 verisyonu dizisinin tırnağı bile olamaz. tam bir zaman kaybı. amerikan film endüstrisi kan kaybediyor farkında değil...
efsane dizi.
filmi diziyle kıyaslanmaz tabiki. ancak film olarak değerlendirildiğimde yeterli görüyorum. a takımının nasıl ordudan ihraç edildiğini anlatıyor. dizinin hatrına izledim ve gerçekten beğendim. hatta duygulandım.
dizinin karekterlerine ve konusuna bağlı kalınarak 2010 da yapımı aksiyon filmi.
--spoiler--
harika, dolu dolu aksiyon yaşatan, a takımıyla bolca güldüren film. c130 hercules ten tankla kaçış sahnesi bomba olmuş. ateş ederek düşen bir tanka yön vermeyi yemedik tabii ama which way to berlin ile sahne güzel noktalanmış. jessica biel'e söyleyecek söz yok, peri kızı gibi yine.
--spoiler--
çizgi film,dizi en sonda sinemada gördüğüm takımdır. filminin izlenmesi tavsiye edilir. çılgına dikkat.
bir ed sheeran şarkısı. klip izlenilecekse ed sheeran, sadece dinlenilecekse birdy tercih edilmelidir.
ed sheeran; http://www.youtube.com/wa...H-qgQ&feature=related
birdy; http://www.youtube.com/wa...dtR4mms&feature=feedu

he bi de sözleri var tabi;
white lips, pale face
breathing in snowflakes
burnt lungs, sour taste
light's gone, day's end
struggling to pay rent
long nights, strange men

and they say
she's in the class a team
stuck in her daydream
been this way since 18
but lately her face seems
slowly sinking, wasting
crumbling like pastries
and they scream
the worst things in life come free to us
cos we're just under the upperhand
and go mad for a couple of grams
and she don't want to go outside tonight
and in a pipe she flies to the motherland
or sells love to another man
it's too cold outside
for angels to fly
angels to fly

ripped gloves, raincoat
tried to swim and stay afloat
dry house, wet clothes
loose change, bank notes
weary-eyed, dry throat
call girl, no phone

and they say
stuck in her daydream
been this way since 18
slowly sinking, wasting
crumbling like pastries

and they scream
cos we're just under the upperhand
and go mad for a couple of grams
and she don't want to go outside tonight
and in a pipe she flies to the motherland
or sells love to another man
it's too cold outside
for angels to fly
angels to fly
an angel will die
covered in white
closed eye
and hoping for a better life
this time, we'll fade out tonight
straight down the line

and they say
stuck in her daydream
been this way since 18
slowly sinking, wasting
crumbling like pastries
they scream
and we're all under the upperhand
go mad for a couple of grams
and we don't want to go outside tonight
and in a pipe we fly to the motherland
or sell love to another man
it's too cold
for angels to fly
angels to fly
to fly, fly
or angels to die
nostaljik filmdir, bilmiyorum dizide en başlarda açıklamışlar mıydı neyin ne olduğunu ama kendi adıma birçok sorumun cevabına sahip olduğum filmdir.*
--spoiler--

pasaport onayı sahnesinde bieye tanzanyalı, mördaka yahudi birinin pasaportunu düşünüp, öyle giyindirip de tam tersi pasaportlar denk geldiğinde yaşadıkları yusuflanma ve mördakın bi anda swahili dilinde konuşmaya başlaması ve oh çekmeleri...

ve bieyin aslen havacı olduğunu öğrenmemiz, 200 küsür kere paraşütle atlamış olması ve mördakla bir uçuştan sonra uçma fobisi sahibi olması...

--spoiler--
ed sheeran şarkısıdır. gerçek bir hikayesi vardır. şarkının başında kulaklarımızın pasını alan kuş cıvıltıları klibinin karanlığı ile ne kadar tezat düşmüş olsa da hikayesi ile bir o kadar uymaktadır. şarkı evi ve ailesi olmayan melek adında bir kadının hayata tutunma mücadelesini anlatmaktadır. şöyle bir söz geçer içinde; '' the worst things in life come free to us. '' çok şey anlatır bu kirlenmiş dünyada, olan düzene...

buradan dinleyiniz:
http://www.youtube.com/watch?v=UAWcs5H-qgQ
güzel bir ed sheeran şarkısıdır. ama hepsinden önce videoda oynayan kadın inanılmaz güzeldir. kim olduğunu bilen varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim. sevgiler. *
çok hoş bir ed sheeran şarkısı. bana göre en güzel yorum bu 13 yaşındaki hollandalı kıza aittir.
http://www.youtube.com/watch?v=cXtTB_4aOC8
eğlenceli, aksiyon dozu yüksek, seyirlik film.
ed sheeran'a ait olsa da, bana göre julia sheer'in coverı ile iyice aştığı parça.

http://www.youtube.com/watch?v=xz7-KzRUD8k&list=UUoZz9G7PyY9siwzOH8jFadg
90 yıllarda bir dizinin sinema versiyonunu sonradan öğrendiğim film. bi aksiyon gerilim filminde bradley cooper'a görünce şaşırmadım değil. cehennem melekleri serisine benziyor, bol aksiyonlu sıkılmadan izlenebilecek bi film.
asla yeri dolmayacak dizi, özellikle dizinin unutulmaz dörtlüsü hannibal, face, murdock ve b.a. baracüs dizinin efsane olmasında önemli paya sahiptir, gerçekten de 2014 yıında bile halen özlenen dizidir.
klasik bir amerikan aksiyon filmidir. kötüler iyileri yencek gibi olur sonra iyiler, küllerinden doğup herkesi alt ederler falan filan.
içinde bolca aksiyon ve komedi unsuru bulunduran klas bir film.
meraklıları için tv em'de tekrar yayınlanmaya başlayan dizi. hafta içi hergün 15:45'de.
başladığında, sokakta top oynarken annemin camdan "hadi gel başladı" deyip beni çağırdığı dizi.

(bkz: doksanlarda çocuk olmak)
tv em'de yayınlanan bölümlerinde seslendirme çok kötü olmuş normal seslendirmede mördak için mehmet çepiç, face içinse yekta kopan mükemmel olurdu, ayrıca yayın saati nedeniyle hiç izlenmiyor mümkünse gece saatlerinde tekrarını yayınlasınlar.
tvem'de hafta içi hergün 13:30'da gece 1'dede tekrarı yayınlanan efsane dizi.
Takımı, televizyonda macera dizisi ismi.