1. 1.
  en temel muhendislik derslerinden biri.

  (bkz: termodinamigin ikinci kanunu)
  5 -1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  (bkz: prof dr recep yamankaradeniz)
  (bkz: dr kürşat ünlü)
  ... rsbrnch
 3. 3.
  kara harp okulunda, nedense neredeyse odtü'deki kadar ağır verilen ders.
  4 ... indoor rain
 4. 4.
  Mühendisliğin bütün dallarının temel konularından birisi olan fiziki bir bilim dalıdır. Enerjiyi, enerji dönüşümlerini (ve bu dönüşümlerin ne derece mümkün olduğunu), entropiyi ve maddenin fiziksel özellikleri arasındaki bağıntıları inceler.
  1 ... entropi
 5. 5.
  ısıtma soğutma havalandırma klima yalıtım ve doğalgaz teknolojileri ile ilgili aylık yayınlanan bilimsel bir sektör dergisi.
  2 -1 ... obsidian
 6. 6.
  temel mühendislik derslerinden olup alırken vermek için en fazla zorlandığım dersti yıllar önce...
  1 ... bohemian rhapsody
 7. 7.
  enerjinin dönüşümü ve bu dönüşüm sırasındaki mekanizmayı inceleyen bilim dalı. kimya, fizik ve istatistiğin bir karışımı olarak da adlandırılabilir.
  ... delismen
 8. 8.
  anafikiri köfteler soğur rakı ısınır olan, babamın yemek ısıtırken sürekli "termodinamiğin sıfırıncı kanununu, termodinamiğin sıfırıncı kanunu" diye delirmesinin sebebi, insanın canını okuyan ders ve kanunlar. bu durum türkiyedeki eğitim sistemini ve sonrasında yaşananlarıda bir bakıma özetliyor sanki. onca sene oku sonra git tencereye anlat.*
  2 ... ghost whisperer
 9. 9.
  ekserji, entropi, diesel, otto, brayton, rankine, ısı makinası, ısı pompası, carnot çevrimi, tersinir iş, tersinmez iş... gibi insanı hayattan sogutacak her türlü detayı barındıran bilim dalı. ders olarak da ilk olarak fizikokimya altında incelenmekte, sonra büyüyüp termodinamik olmaktadır.
  4 ... shinobi
 10. 10.
  (bkz: mühendislik yaklaşımıyla termodinamik) *
  (bkz: işletme yaklaşımıyla termodinamik) *
  2 ... meureate