1. 1.
  Yakıtla oluşan ısıdan elektrik üreten santral.
  ... italiano
 2. 2.
  kömür, petrol, doğal gaz gibi yakıtlar kullanılarak ısı enerjisinden elektrik enerjisinin üretildiği santral.
  ... unique270
 3. 3.
  ısı enerjisinden elektrik enerjisi üreten santrallerdir. bu santraller yaz aylarında hidro elektrik sanrallerinin çalışamaz hale gelmesinden dolayı aşırı yüklenirler.
  -1 ... dusunenadam
 4. 4.
  türkiye'de:
  zonguldak, çatalağız'da,
  muğla, yatağan'da,
  manisa, soma'da,
  kütahya, tunçbilek ve seyitömer'de bulunur.

  öğrenmek şart değildir elbet; ama olur ki ahmet çakar falan sorar, şak diye cevap verirsiniz.
  2 ... yumusak falan degil bu g
 5. 5.
  sinop ve amasra'ya kurulmak istenen santraldir. pek çok sivil toplum kuruluşunun, bu duruma karşı harekette olduğunu bilelim.
  ... rumuzsuzluk diz boyu
 6. 6.
  afşin-elbistan termik santralinin b ünitesi faaliyete geçmiştir ve orada toplu ölümlerin olacağı söylenmektedir.
  bir çok ürün artık yetişememektedir ve topraklar eski bereketini kaybetmiştir.
  ... retrogame
 7. 7.
  Kömürle çalışan santrallerden bahsedersek DOğalgaz santrallerine bizi mahkum etmek için bilerek filitreleri çalıştırılmayan santrallerdir. Filitreler çalışmasın Kömür santralleri tüh kaka olsun, felaketlere yol açsın biz de Doğalgaz ithal edelim ülkenin amına gün geçtikçe koyulsun mantığı diğer iktidarlar da dahil olmak üzere AKP iktidarında iyice almış başını gitmiştir.

  Bununla beraber, Buraya niye kömürlü termik santral kuruyorsunuz başka yer mi yok ne güzel yerler buralar gidin çöle kurun möle kurun geyiklerini de geçeceksiniz.

  Termik santral dediğin havagazı yakmıyor doğalgaz santralleri gibi. Yani rusya'dan gazı boruyla taşıyıp basamazsın türkiye'deki santrale.

  Termik santral tercihini kömür yataklarına ki bunların birçoğu açık düşük kalite kömür yatağıdır yakın olmasına göre yapar. Düşük kalite derken, gidin sorun böyle bir santralde çalışana burada kullanılan kömürler nasıl kömür diye, Size topraktan biraz daha iyi derler. Yani mesele tamamen maliyet meselesi.

  ha tekrar dönersek işin doğaya zarar verme kısmına. Enerji yenilenebilir kaynaktan olsa bile Doğaya zarar vermeden üretilmez. HESler ekolojinin anasını beller ki şuan ülkede Tayyip lüzumsuz yerlere peşkeş çekme amaçlı hesler yapmak peşinde. Ama iyi filitrelenmiş bir Termik santral yenilenebilir enerji diye vatandaşa yutturulmaya çalışılan HESlerden çok daha az doğaya zarar verir. Lakin başta da dedik ya Doğalgaz ithal etmek için Türkiye'de santraller adam gibi filitrelenmiyor. Yani yapılmış Santrallere karşı çıkanlar
  Don kişot gibi değirmenlere boş beleş saldıracağına Gerçekçi olup Filitreleme işinin sıkı tutulması için çaba göstersin. ha ben idealistim Duman istemiyorum duman avcısıyım diyorsan avcılığını kendinden başlatıp enerji tüketimini sıfıra yakınsatacaksın elektrik tüketmeyeceksin, elektrikle üretilmiş hiçbir halt kullanmayacaksın vs.

  tüketirim Yenilenebilir enerji var eammmaaaa diyenlere de biraz daha geniş olarak (bkz: yenilenebilir enerji kaynakları/#10739068)

  ayrıca konuyla alakalı.

  (bkz: nükleer santral/#10739079)
  1 ... selim pusat
 8. 8.
  halk sağlını tehdit eden santrallerdendir.
  ... birgocmen
 9. 9.
  yatağan da bulunan bir termik santral in patlaması sonucu bir işçi yaralandı. gerçekten bu termik santraller çok yararlı.
  ... 1977
 10. 10.
  kahramanmaraş'ın afşin ilçesi sınırlarında bulunan, ismi afşin-elbistan termik santrali adı ile geçen, çalışma şartları dolayısıyla işçilerinin dolgun ücretlerle çalıştığı, bölge halkın ve ilçenin tepesinden kül yağmasına neden, dev bacaları içinde bulunduran birim.
  ... firstman