1. 71.
  birkaç gündür hemen hemen tüm gazetelerde "depo günleri" adı altında 879 ytl'ye yani cep telefonu fiyatına lcd televizyon sattıklarını koca koca puntolu ilanlarla duyuran firma. bugün şöyle bir bakıyım ne gibi bir ibnelik var kesin markası falan siktirboktandır diye ilanın en altındaki küçük puntolu yere göz attım. televizyonun markası seg diye bir markaymış. iyi midir kötü müdür bilemem zaten televizyon ihtiyacım falan da yok. amaaa, markanın yazdığı notun altında "ürüne adet stok 2 (yazıyla: iki) adettir" yazısını görünce neremle güleceğime mi yoksa bu adamlardan daha önce alışveriş yaptığıma yanacağıma mı şaşırdım. lan milleti yıllardır kazıkladığınız yetmiyormuş gibi bir de taşak geçmeye mi başladınız?

  sabancı'nın halihazırdaki en yamyam, en düzenbaz firması. rahmetlinin kemikleri sızlıyor.
  8 ... arjen robben
 2. 72.
  bir şeyler alırken korkulan mağazadır. her an kazıklanmak korkusu sarar vicdan azabı gibi. kücücük mağazalar bile ondan düşük fiyatta satıyor. ulan sen koskoca mağazalar zincirisin, bi boktan kazanamıyorsan sürümden kazanıyorsun, bu faiş fiatlar neden?
  1 ... exelance
 3. 73.
  çok çeşitli elektronik alet bulunduran mağaza.
  ... fox 921 26
 4. 74.
  daha yarım saat önce beni kazıklamaya çalışan yandan yemiş teknoloji mağazası. bende salaklık hala alışveriş yapıyorum ya.
  Yer Bursa Carrefour - TEKNOSA
  - slm. projeksiyon perdesi var mı?
  - var.
  - kaç para?
  - 150 ytl ( hayret ucuz) neyse bla bla devam
  - ayaklı mı bu? ayaklı olması çok önemli.
  - tabi tabi ayaklı
  - açabilir miyim paketi?
  - yok açtırmıyoruz.
  - iyi peki neyse. alıyorum.

  Selfless eve gelir, paketi açar..evet, şüphelendiği gibi tavandan asmalı çıkar çünkü paket ziyadesiyle hafif gelmiştir kendine.

  sf tel eder. yetkili biri istenir. böyle böyle anlatılır.

  - aaa yanlış anlamış arkadaş. (ulan bunun yanlış anlaşılacak neresi var)
  - peki iade edebilirim dimi?
  - tabi tabi. çat !!!!

  böyle bir firmadır işte teknosa.
  1 ... selfless
 5. 75.
  franchise şube için yüzbin dolar hava parası isteyen şirket. onu bırak kar üzerinden de yüzde alıyor bu amcalar. ayrıca her istediğin yere de şube açamıyorsun...

  ps: iddia bayii otuzbin dolar istiyor. bence daha mantıklı..
  3 ... karamsar kelimeler
 6. 76.
  bulundukları semtlere göre cihazların fiyatlarında değişiklik gösteren mağaza.
  1 ... sickthread rilodid
 7. 77.
  (bkz: uzak dur)
  1 -1 ... basri
 8. 78.
  teknik bilgisi yüzünden tekmelenesi elemanların çalıştığı bir tekno market.
  4 ... m m m
 9. 79.
  aynı malı yan taraftan %30 indirimle alınabilindiği ve bunu herkes tarafından bilindiği ama buna rağmen enteresan bir şekilde mağza sayısını artırabilen mağazalar zinciri.
  aynı zamanda insanların "aman sende biraz fazla para vereyim garantisi olsun güvenilir olsun" düşüncesinin hiçde gerçeği yansıtmadığı kuruluştur kendisi. örnek vermek gerekirse bugün bi iş arkadaşımdan gelen mail verilebilir.

  TEKNOSA MAĞAZASINDAN ÜRÜN ALIRKEN BiLiNMESi GEREKENLER.

  - ALDIĞINIZ ÜRÜNÜ AYNI GÜN iÇERiSiNDE HERHANGi BiR NEDENLE (BOZUK ÇIKMASI, ALDIĞINIZ CiHAZLA UYUM SAĞLAMAMASI, SATIŞ ELEMANLARININ SiZi YANLIŞ YÖNLENDiRMESi V.B) DEĞiŞTiRMEK iSDEDiĞiNiZDE ÜRÜNÜ ALDIĞINIZ GÜN iÇiNDE GERÇEKLEŞTiRMEZSENiZ %15 ÜCRET ÖDEMENiZ GEREKiYOR.

  - UYUMSUZ VE BOZUK ÜRÜNÜ ALMAZSANIZ ÜRÜRNÜ TEKNiK SERViSE GÖNDERiYORLAR. TEKNiK SERViSTEN GELDiKTEN SONRA GENE SONUÇ ALAMAZSANIZ SiZi 4445599 NOLU ÖZEL HAT NUMARALARINA (iSTANBUL'A ) YÖNLENDiRiYORLAR.

  - BELiRTiLEN NUMARADAN CEVAP VEREN OPERATÖRLER ŞiKAYETiNiZ RAPOR EDiP KONUNUN ARAŞTIRILACAGINI SiZE GERi DÖNÜLECEĞiNi iFADE EDiYORLAR. FAKAT iKi HAFTA iÇERiSiNDE DÖNEN VE BiLGiLENDiREN OLMUYOR. SiZ TEKRAR ARAYINCA SATIŞ MAĞAZASI iLE YAPILAN GÖRÜŞMELERDE DOĞRU ÜRÜN SATILDIĞI BiLGiSiSNiNE ULAŞIYORSUNUZ.

  - TEKRAR SATIŞ MAĞAZASINA DÖNDÜĞÜNÜZDE 15 GÜNLÜK ÜRÜNÜ DEĞiŞTiRME SÜRESiNi AŞTIĞINIZ iÇiN YAPABiLECEKLERi BiRŞEY OLMADIĞINI SÖYLÜYORLAR

  - SONUÇ: BOZUK VEYA CiHAZINIZLA UYUMSUZ ÜRÜNLE BAŞBAŞA KALIYORSUNUZ BU ÜRÜNÜ iLGiLi MAĞAZADAN 7 iŞ GÜNÜ iÇiNDE ALMAZSANIZ BiRDE KARGO PARASI ÖDEMEK DURUMUNDA KALIYORSUNUZ....
  ... turfanda
 10. 80.
  3 gün önce aldığım LCD televizyonun alt sehbasını ürünü alırken bir hata yapıp 139 ytl'ye almayınca 1 gün sonra aynı malı 380 ytl'ye satmaya çalışan firma.
  ... isimde gucumdeyim