bugün

antakya'da kebap ekmeği'nin (incecik levaş ekmek) arasına tavuk, ketçap, mayonez, patatesle yapılan döner. Antakya'nın dışında kesinlikle yenilmemesi önerilir. Ağzınızın tadı kaçar.
tavuktan yapılan dönerdir. ucuza malolması nedeniyle günümüzde en çok tercih edilen geleneksel fast-food olmuştur.
Horozu terkeden tavuğa istinaden, horozun arkadaşı diğer horozun tavuğun döneceğine olan derin inancını arkadaşına ifade eden cümle.
vejeteryanlıkla et yeme olayı arasına sıkışmış insanların tercıh ettiği bir döner türüdür.
Güzel olmasına rağmen Et dönerin gölgesi altında kalmaya mahkum döner çeşidi. (bkz: Severiz o ayrı)
istanbul'a geldiklerinde deftones vokalisti chino'nun müptelası olduğu türk yemeği.
eti beyaz'da yemeden yenilmiş sayılmaması gereken besin maddesi.

(bkz: eti beyaz)
uygun fiyatı ve son derece de doyurucu olmakla öğrencinin vazgeçilmez menüsü arasında yerini layıkıyla almaktadır. ekmek arası içinde rus salatalısı olan ne güzel olur ah!
adapazarı'nda her köşe başında bulabileceğiniz yiyecektir... hatta o kadar ileri gidilmiştir ki tavuk iskender bile keşfedilmiştir...
içinden tavuk ayağı çıktığına şahit olununca asla yenemeyen yiyecek *
saint benoit nın bulunduğu caddede satılanın martı etinden yapıldığı kesinleşmiş yiyecek. bir güzel mideye indirildikten sonra karın ağrısı çekmeniz mümkündür.
kadıköy civarındaki büfelerde de tavuk döner satılmaktadır lâkin adı tavuktur ama yediklerimizin canlılarını karnımız tok bir şekilde beşiktaş'a dönmek üzere bindiğimiz vapurun açık kısımlarında simit ve benzeri şeyler atarak besleriz!...
öğrencilerin vazgeçilmez damak tadı. bu vazgeçilmezlikte maddi imkansızlıklar en etkili faktördür.
izmir karsiyaka'da hammadde olarak marti kullanilan, hammadde sikintisi çekilmeyen, haslanmis patates ile yogurularak gramaj kazanan döner.
en güzelini bereket döner yapar.
(bkz: şimdi reklamlar)
90'lı yılların başında mudurnu tavuk lokantalarında icad edilip, daha sonra yayılarak ülkedeki bütün köftecileri tavuk dönerciye dönüştüren; ucuz olması tercih nedeni olan döner türü.
tüp ateşiyle piştiği için özellikle kanser riski taşıdığı söylenen ancak izmit belsa plazada kapış kapış yenen öğrenci işi döner.
mikrop yuvası...
(bkz: tavuk döner)
antalya dönercilerinde "chicken translation" diye satılan yiyecek.
herkesin en iyi kendi memleketinde yapıldıgını dusundugu ve sadece antakya lıların haklı oldugu yiyecek turu.
farklı farklı çeşitleri olan ucuz yiyecek. kimi sandviç ekmeğinde bildiğin tavuktan yapar. kimisi yuvarlak ekmekte verir, iskender gibi bir değişiktir eti. ucuz ve lezzetlidir en nihayetinde, güzeldir.
et dönere paranın yettiği yerde her zaman ikinci planda olan döner.
(bkz: en tehlikeli fast food)*
(bkz: euro döner)