1. 1.
  super bir vokalle insani kendinden alan gruptur.ozellikle change de adami farkli yerlere goturur
  3 ... max cavelara
 2. 2.
  cikardiklari 3 albümle new metal piyasasında korn la birlikte basi ceken gruptur.new metal olayı korn ve deftones tur geri kalanlari onların özentileri olarak göze çarpar.çok iyi düzenlemeleri, efsane şarkıları deftones u herzaman zirvede tutmustur.kötü konser performansları tüm basarilarina gölge düsürmektedir fakat 90 li yillarin 2. yarisindan itibaren baş gösteren yeni model metal müziğinin kült isimlerinden olacaktir.*
  3 ... strife
 3. 3.
  (bkz: 24 haziran 2006 deftones konseri)
  ... bilmem
 4. 4.
  nu-metal turunun yataratıcılarından olan ve turk fanlarıyla ilk kez 24 haziranda (bkz: yedikule zindanları)nda bulusacak olan muzik grubu.
  ... ozsaycan
 5. 5.
  hexagram adli sarkiya sahip olan,nickimi karalayan bir sarki.hic haz etmedigim topluluk.hexagram adli sarkiyi yapmasalardi belki dinlemeye calisacagim grup olurdu.
  ... hexagram
 6. 6.
  depresif anların vazgeçilmez grubu.ayrıca nu metal in babasıdır kanımca.
  ... archer
 7. 7.
  knife party
  my own summer.
  asla sıkmayan ve her zaman dınlenebılecek parcalara sahıp grup
  ... broadcastonwax
 8. 8.
  (bkz: change)
  ... altan
 9. 9.
  grup elamanları şöyledir:
  chino moreno (gitar-vokal)
  chi cheng (bass)
  abe cunningham (davul)
  frank delgado (turntables)
  stephen carpenter (strings)

  chino ve chi'nin lisedeki arkadaşlıklarının sonucunda doğan enfes bir gruptur. Kanımca en iyi albümleri white pony dir. Oldukça başarılı coverları vardır.

  (bkz: deftones coverları)

  ayrıca
  http://www.deftonesworld.com
  1 ... alas
 10. 10.
  şarap gibi grupmuş deftones, yıllandıkça daha güzel gelmeye başladı kulağıma.eskiden sadece gaz yerlerine vurulurdum artık şarkıların içindeki ağır depresifliği daha net görebiliyorum.hep korn ile karşılaştırılan bir grup olmuştur ayrıca ama korn deftones un yanında şişirilmiş bir balon gibi kalır.korn "babam bana tecavüz etti" geyikleriyle mtv yıldızı olmuştur, deftones ise geri planda durup sadece kaliteli müzik yapmıştır bunca sene.bunun yanında around the fur gibi eski albümleri dinlenirse in flames in ve katatonia nın* son hallerinin deftones dan açık ve bariz bir şekilde etkilendiğini görmek mümkündür.
  2 ... dukur