masallardaki kırmızı başlıklı kızın tevarüs ettiği evdir.
Başka boyuta geçilen bi geçit varmışmış.
olayı arkeolojik boyuta indirenler hata yapıyor bence.

ne çıkabilir ki, çıksaydı evin temel kazısında çıkardı zaten.

önemli bir kişiyi ilgilendiren bir cinayet vakası bence.
covid-19 un merkezi olma özelliğini taşır.
Buradan kesin birşeyler çıktı ama ört bas edip olayı şimdilik kapattılar. Hiçbir arkeolojik kazı uzun namlulu güvenlik görevlileriyle korunmaz.
kazı sonlandı ertesi gün elon musk tr ye geldi cb ile götüştü. anıtkabire falan gitmeler vs

ben bi kıllandım bu durumdan.
Buradan ne çıktığını bilmiyorum fakat söylentiler incil olduğu yönünde. Türkiye’de yapılan en gizemli kazı ünvanını taşımasıda ayrı bir hadise.
tarih kronolojisine bakınca çok acayip olaylarla uyuşuyor.
böyük resmi gördüm yiğen.
Bence değiştirilmemiş, gerçek bir incil çıkarıldı.

Yoksa devlet sıradan eserler için böyle teferruatlı bir kazı yapmaz. Sanmıyorum.

Pek çok arkeolojik çalışma, sit alanı öyle bekliyor misal.
Yatıyor öyle.

Devlet Altın arasa açılmadık tümülüs bırakmazdı.

Keşke açıklansa ne bulunduğu.
Korkum başka birilerine teslim etmeyelim de tek ne bulduysak.
Tank, top, iha, siha, uçak ve bilumum güvenlik önlemiyle kazı yapılıp sonunda da "yoh ya yoh, hiçbir şey çıkmadı bomboş" açıklamasıyla üstü güzelce kapatılan kazı ve kırmızı evdir.
--spoiler--

Eski Kültür Bakanı ve CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar yepyeni bir iddia ile ortaya çıktı. Sağlar, "Kazı yapılan bölgede, incil'de Tarsuslu Paul olarak geçen ve isa'nın ilk havarileri arasında bulunan, St. Paul'ün mezarının arandığını sanıyorum" dedi. Sağlar, Tarsus'un tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını da belirterek şunları kaydetti:

"Kültür Bakanlığım döneminde, dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal örtülü ödenekten Mersin il Özel idaresi'ne para gönderdi ve Vatikan'ın Ankara Büyükelçisi'nin de beni ziyarete geleceğini söyledi. O hafta Büyükelçi geldi. Tarsus'taki kilisenin kendileri için çok önemli olduğunu, Aziz Paul'ün mezarının da kilise civarında olduğuna inandıklarını söyledi. Restorasyon tamamlandı ama o zaman mezar aranmadı."

"Aldığım bilgi ve tahminimce şimdiki kazıda, mezar arandı. Güvenlik önlemleri doğal ama arkeolojik bir kazı yapıldığı açıklansaydı, bunca spekülasyona meydan verilmezdi. Eğer mezar bulunursa Tarsus, Hristiyanlar için bir numaralı merkez olur ve milyonlarca turist ibadete gelir."

Tarsus'ta doğan Aziz Paul'e adanan kilise, M.S 11. yüzyılda inşa edildi. 1993'de Vatikan tarafından bu kilisede 'Aziz Paul Ayin ve Sempozyumu' yapıldı. St. Paul, Hristiyanlığın yaygınlaşması için büyük mücadele veren isim olarak biliniyor. Kilisenin tavanında, Hz. isa, Yohannes, Mattios, Marcos ve Lucas'ın freskleri bulunuyor. Bazı tarihçiler ise St. Paul'ün mezarının, Roma'daki bazilikada olduğunu iddia ediyor. Bazilikada kazı yapılmış, bulunan bazı kemiklerin St. Paul'e ait olduğu öne sürülmüş, ancak bu durum kesinlik kazanmamıştı

--spoiler--
(bkz: hayatım ben milletvekiliyim)
Bulunan şey kesinlikle bu değil.
Eğer fake değilse, Bu resimlerde, insan kurban etme ritüelini anlatan satanist bir ayinin betimlemesi yapılmışa benziyor. Tabi başka şeyde olabilir ama büyük ihtimalle odur.
Kayda değer bir şey çıksa bir şekilde bilinirdi, görünen o ki hayal kırıklığı cıkmış kazıdan.
Ahit sandigi çıkmış olması suan en mantıklı iddia.

Ahit sandigi ahir zamanda Mehdinin dünyaya inmesine yakın ortaya cikacakmis ve oldukça radyasyon yayarmiş.bu sandığın Hatay Mersin civarlarinda ortaya çıkması bekleniyormus. Zaten tarsustaki kazıda radyasyona dayanıklı kıyafetler ile girildigini duymussunuzdur. Kırmızı evin olduğu yer feci bir radyasyon yayiyormuş.

Yoksa neden 1 polis memuru vurularak öldürülsün ki?

Yalnız Hz musa nin ahit sandigi türkiyede bir gecekondunun altından çıkarsa harbiden yikilirim.
Ufolar kadar meshur oldu, kimbilir sirri ne Zaman aciklanacak.
Altındı, incildi şu bu olsa 1-2 günde biterdi kazı. Aylarca sürdüğüne göre büyük bir şey var ve manyetik etkiye sahip. Bu dünyadan olmadığı çok açık ve yer altından genişçe bir tünel kazılarak bilinmeyen bir noktadan, çaktırmadan çıkarılıp ilgili yere götürülecek ya da götürüldü.

Hiçbir detay öğrenemeyeceğimiz için merak etmemek en güzeli.swh
Yazım hatası.
arkadaşa sordum, inci sözlükten almış görselleri. keşke gerçek olsa, yani bulunan şey açıklansa ama sanmıyorum.

büyü kitabı gibi, yapay eskitme ile biri şaka yapıyor da olabilir.
Bir takım insanlar var acaba ne anlatılmak isteniyordu. idam falan mı ediyorlar nedir. Alfabeyi çözersek onu da anlarız kesinlikle. Garip bir taşlara yazılmış kitabe.
gene mi incil lan?
Eğer gerçekse çöp adamın tarihi oldukça eskiymiş vay be.

O zamanlarda bile çöp adam ciziyorlarmis.
yok mu aramızda bir arkeolog şu videodaki eserlerle ilgili bilgi verebilecek?

https://www.youtube.com/w...dB_g&feature=youtu.be 47.dakikadan itibaren.
https://www.youtube.com/w...dB_g&feature=youtu.be

iddaaya göre tarsusdaki kazıdan antik mısırla ingili eserler vb çıkıyor. şimdi yotubeda para kazanma amaçlı esrarengiz videolar yapan adamlardan birinin videosuda olabilir. komplo teoricilerden yani. yada gerçekten kazıdan çıkanlar bunlar olabilir.

aramızda arkeolog falan yok mu bir el atsın bunlar nedir?

not:47. dakikadan sonra başlıyor kazıdan çıkan eserlerin fotosu.