bugün

entry'ler (5449)

ölüm beyaz mıdır siyah mı

Bir adam fethiye'de trafik kazası geçirip araçla uçurumdan düşmüştü. O kazada beyninin bir kısmı kaza mahalline düşmüş hatta. Sonra o halde o dağı tırmanıp yola çıkmış. Sonra bilinci gitmeye başlamış. O hissi ölüm diye tarif etmişti ve çok aşırı huzurlu olduğundan bahsetmişti. Beyaz olabilir bu durumda.

yazarların başına gelen korkunç olaylar

Bir arkadaşımla birlikte elinde kocaman bir bıçak olan bir deli tarafından öldürülmekle tehdit edilmiştik 6-7 yaşlarındayken. Arkadaşın evine kaçmıştık. Evde kimse yoktu. Eve camdan girmiştik. Bir yaz günüydü. En dipteki odaya koşup kapıyı kitleyip kapının arkasına eşyalar koymuştuk. Belki yarım saat gıkımızı çıkarmadan orada beklemiştik. Deli de bahçede bekliyordu o sırada. Sonra gitti manyak. Gerilim filmleri halt etmişti. Akşama kadar korkudan evden çıkamamıştık Sonra arkadaşın annesi beni eve bırakmıştı. Bir kaç gün boyunca sokağa çıkamamıştık oynamaya. Olayı herkese anlatmıştım. Delinin lakabı Da "öğretmenin oğlu" imiş. Bir kaç yıl sonra öldürülüp bir kanala atıldığı haberi gelmişti.

şeker portakalı kitabının okullarda yasaklanması

Evde küfür, sokakta küfür, televizyonda küfür, parkta küfür... vay efendim kitapta argo sözcükler var. Yazık gerçekten!
Bu kitabı kesinlikle oğluma okutacağım. Akıllı bir çocuk kendisi zaten hangi kelimeleri kullanıp kullanmaması gerektiğini biliyor.

Ayrıca zeze'nin askerleriyiz.

ölsem kim üzülür

Siz bile üzülürsünüz.

pancar turşusu

Az önce pazardan aldığım turşu. Çok severim. Özellikle kısırın yanında çok iyi gidiyor.

sözlükten dışlanan yazarlar

toplamda 13 yıldır bu sözlükteyim. Her zaman gruplaşmalar oldu. Ve bu gruplar sürekli değişti. Hiçbir gruba dahil olmaya niyetim yok. Her zaman dışarıda duracağım.

(bkz: swh)

cem yılmaz ın serveti

500.000 lira verebilir mi acaba?

(bkz: sosyal medya dilencisi)

toplanın bir şey soracağım

Yanlış yapmamışsınız. Ailenin haberinin olması iyi. Bazı aileler çocuğunun çaldığını bilip örtbas ediyor mesela bu çok kötü (bunu gördüm bir yerde). Bu aile iyi bir aile ise çocuklarıyla konuşup onun bir daha böyle şeyler yapmaması gerektiğini söylerler ; çocuğun ahlaki gelişimi için bu gerekli.

isparta melek mosso konserinin iptal edilmesi

Isparta bu ülkedeki en güzel şehirlerden biri ancak insanını sevemedim genel olarak.

Ben arkadaşımla aynı koltukta uyudum diye ; sabahın köründe bize mühendis oğlu için görücü gelmeye çalışan kadın (ki şehire indiğimiz ilk günün sabahı daha akşam bizi düğünde gördüler) bizi görüp "aboow yoksa siz gız gıza mı sevgilisiniz?" Diye ciddi ciddi sormuştu.

yaşlı adamların kendinden gençlere yürümesi

Yarı sapık amcalar onlar. 65 yaş üstü olupta 30 yaş altı kadınlara kim sulanıyorsa benim gözümde yarı sapık ki bence çok varlar. Tiktok'ta o dans eden,soyunan kadınlar da onların parasını yiyor zaten.

kira fiyatları

Bizim burada iki binada iki daire uzun zamandır boş. Demek ki kiracı bulamıyorlar. insanlar daha uygun yerlere yöneliyordur mecburen. Elin afganı, türkmeni falan beş kişi bir daire tutup yaşarken benim vatandaşım neden köyüne dönüyormuş? Onlar ülkesine dönsün. Bizim binaya suriyeli aile taşındı her gün kavga ediyorlar. istisnasız her gün. Bu insanlara ev kiralayacaklarına türk'lere uygun fiyatlardan ev versinler.

bipolar bozukluk

Herkes beni tanıyordu, herkes deli olduğumu biliyordu. Herkes benden nefret ediyor ya da korkuyordu. Kendimi inanılmaz çirkin görüyordum. insanların söylediği her şey etkisizdi. Bu Düşüncelere engel olamıyordum.

Yaşadığım en kötü histi. Düşünsenize? Deliriyorsunuz ve bunun farkındasınız ancak bu durumdan da kurtulamıyorsunuz.

queen ravennaya kanlı bluz götürmek

görsel

yağmur geliyor galiba

Feci şimşek çakıyor. Yaz yağmuru ne de olsa.

pink floyd

(bkz: Julia dream)

uludağ sözlük

Yine Soğumaya başladığım sözlük. Hayırlısı bakalım..

sözlük yazarlarının talihsizlikleri

istanbul üniversitesini bırakmak zorunda kalmıştım parasızlıktan.

emel sayın ın çok güzel bir kadın olması

Esasen esmer bir kadındır ama sahte sarışın olarak efsane güzel olmuştur.

görsel

arkadaşlar önemli bir şey söyleyeceğim bi bakın

Yok tabikide malum türkiye'deyiz. Eş dost akrabadan alınabilir ancak faizsiz tabi insan isteyemiyor.

gothmog15

(bkz: donuz)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.