bugün

entry'ler (6722)

şaka maka hala rte yi savunan insanlar olması

Kimse kusura bakmasın. Kimseye özerklik yok! Kandil'deki şerefsizler ülkeye dönüp siyaset falan yapamazlar. Hainlerin emellerine ulaşmasına asla izin veremem. Oyum Recep Tayyip erdoğan'ın. Ben ülkemi düşünüyorum. Hepimiz için güzel bir Türkiye tek dileğim. Erdoğan yine seçilmeli.

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

"Hepsi birinci kalite plastik"

(bkz: swh)

kemal kılıçdaroğlu

Kendisi dürüst ve namuslu bir siyasetçi ise hdp ile ne işi var? Pervin Buldan değil mi murat karayılan'ı vs vs ülkeye geri getireceğim, siyaset yapacaklar diyen? Yahu akıl var mantık var. Sen ülkenin askerini, polisini, sivil vatandaşlarını şehit edeceksin sonra hiçbir şey olmamış gibi gel kardeşim siyaset yapalim mi diyeceğiz? Uyanması gereken kim sahiden hiç düşündünüz mü? Nasıl bir oyunun içine çekildiğinizin farkında mısınız? Hakkari'nin gençleri dağlarda dağlarda diye övünerek böğüren Pervin Buldan'dan iyi adam diye önünüze sundukları yine dağdan inme Selahaddin demirtaş'tan mi size hayır gelecek?

Ülkenin silahıyla vatandaşını vuran fetöcü darbecileri affedip ülkeye geri getirecekmiş. Siz nasıl sindirebiliyorsunuz bunu yahu?

Vatan bu vatan! Çok pişman olursunuz. Adam yürüyen merdivene ters biniyor diye çok saf çok masum sandınız galiba!

muharrem ince

Müslüman düşmanı bir insan. En azından açık açık söylemişti zamanında. Aramaya inanın. Seçim zamanı kafasına fes takmışlığı da var yalnız. O da oy için her şeyi yapabilecek kapasitede olanlardan.
He kemal gılıçtarın da baş örtüsü bir metre bez parçası açıklaması vardı. Alt benlikleri arkadaş.

annenin garip lafları

Evlendiniz hala evinize gelince temizlik yapıyorum. Nasıl iş bu?

Kirli yerleri bulma uzmanı kadın. Halbuki onlar gelecek diye beş gün temizlik yaptım bir de üzerine belim tutuldu.

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

Karması -10661 olan yazar. Allah'ın belası tam.

(bkz: swh)

çocukken fakir bir aile olduğunu anladığınız an

Aniden bir yere gidilecek Çamaşır sepetinden giysi alıp giymek. Nasıl kokardı bilir misiniz izmir sıcağında. Yoktu ki dışarıda giyilecek düzgün bir giysi.

temizlik hastası kadın ile pis koca ilişkisi

Temizlik hastası olmasın da o bambaşka bir şey. Temizlik hastası bir insanla yaşayamazsınız. temiz olmayı çok seven bir kadın ile dağınık bir adam anlaşabilir. Kocanın da öyle bataklık canavarı gibi pis olmaması lazım. O da bir hastalık.

bulgaristan romanı

Bir yakınımın eşi Bulgaristan romanı. Kadın aşırı esmer ve mavi gözlü. Müslüman oldu ve tesettüre girdi. Biz çok seviyoruz kendisini.

sözlük yazarlarını üzen şeyler

Oğlumu okula bırakmaya gitmiştim. Bugün albüm için fotoğraf çekimi yapılacak sınıfta. Velilerle koridorda konuşuyorduk.
Bir öğretmen sinirle tüm sınıfını koridora çıkardı. Yan yana dizdi çocukları karşılıklı. Sonra bir hışımla yanımıza geldi; "Allah kahretsin! Çocuk kustu sınıfa. Annesi terk edip gitmiş. Babası işte. Babaannesi yaşlılıktan merdiven inip gelemiyor. Böyle insanlar neden çocuk yapıyor! Yapmayın Allah kahretsin yapmayın!" Dedi. Bir an yutkunamadım bile. Bunların hepsini gözlerimin içine bakarak söyledi.

Ben o çocuk için üzüldüm. Hasta olmuş ne yapsın! Annesi ölmüş de olabilirdi. Öğretmenin Böyle tepki vermesi üzdü beni sözlük. Çocukların ne suçu var ki! Bu kadar sinirlenilecek bir şey mi ki bir çocuğun hasta olup kusması.

hocam kendinizi de unutsaydınız ya diyen öğrenci

Okulu iki yıl uzatır.

unutulmaz film replikleri

görsel

zaman her şeyin ilacı mıdır

Benim hiç bir derdime derman olmadı. Demek ki bir halta yaramıyor.

elin oğlu diplomana değil yaptığın pilava bakar

Diplomasını alana pilav tarifi benden. Pilav yapmak o kadar kolay ki.. Peki ya diploma almak öyle kolay mı? Elin oğlu doğum yaptın kilo aldın yok çatladın, yok patladın diyerek boşanmak isteyebiliyor. Elin oğlu cahil, parasız, çaresiz bir kadınla evleneyim de dövsem de sövsem de gidemesin istediğim gibi eziyet ederim, diyebiliyor. Kadınların okuması, kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi daha önemli.

bipolar bozukluk

Son bir kaç gündür sessiz sedasız atak geçirdiğimi farkettim. Ölüm isteği var içimde yine. Ölümden korkmamak, sonrasını düşünmemek, oğlum yalnız kalır diye düşünememek. ilaçlarımı her zamanki gibi düzenli alarak mücadeleye devam ediyorum.
Bunu da atlatırım.

ibrahim tatlıses

Kafasına kurşun yedi ve ölmedi. Bizim gariban akrabalarda ameliyat olup ölüyor sırayla. Ey para sen nelere kadirmişsin!

parayı bulunca yapılacaklar

Kocamı çalıştırmayacağım.

büyüdükçe korkulan şeyler

Oğlumun çok istediği bir şeyi yapamamak. En çok bu üzecek beni biliyorum.

kendime not

Çok geç başlayacaksın ama sağlam başlayacaksın biliyorum ve sana güveniyorum.

tepecik eğitim ve araştırma hastanesi

Bir akrabamızın şah damarı tıkalıydı. Doktor kurtarırım v.s deyip ameliyata ikna etti ve adam masada kaldı. Şimdi aynı adamın abisi bypass oldu bu hastanede ve beyin ödemi gelişmiş, beyin kanaması olmuş ; sağ tarafı felç. Yoğun bakımdan Çıkıp çıkamayacağı meçhul. Üstelik bu tarz risklerin oranı için %8 demiş doktorlar.
Ne yazacağımı bilmiyorum. Aile de gariban.
Bypass için özel hastaneler 250.000 Türk lirası istiyor. insanlar ne yapacağını şaşırdı.