bugün

entry'ler (7830)

baba tarafı

Düşünmek, hatırlamak istemiyorum onları. Hepsini seviyorum, ölseler çok üzülürüm ancak geçen günlerin hatırına yalnızca. Yoksa hiçbiri iyi duygularımı hakketmiyor. Ve dedemle babaannem vefat edeli yıllar yıllar geçmesine rağmen mirası paylaştırmadılar sırf büyük pay bizim diye. işin kötü yanı hepsinin durumu çok çok iyi. Neymiş 7 kat izini gelecekmiş bir gün, büyük bina yapacaklarmış. Falan da filan da. Zengin insanların gözü doymaz bunu asla unutmayın.

60 yaşın yeni 30 yaş olması

Kimi var 30 yaşında 45 üstü gibi duruyor kimi var 45 yaşında 30 yaş altı gibi duruyor. Biraz genetik biraz da yaşam koşulları diyelim.

bilim ve sanat merkezi

Oğlumun sınıf öğretmeninin sınava gidecek olan 7 kişiyi seçerken sınıfı temizleyen 3 annenin çocuğunu listeye koyduğu sınav. 35 kişilik sınıfta en parlak öğrenciler onlarmış. Bazı anneler isyan etmiş haklı olarak. işte bu yüzden bu ülke gelişmeyecek. Yazık gerçekten! Bir de öğretmen dalga gecer gibi "bende torpil olmaz" yazmış.

pankreas kanseri

55 yaşındaki dayımın yakalandığı kanser. Geceden bu yana ağlıyorum. Dayım almanya'da 7 aydır ağrıdan kıvranıyor ve teşhisi dün konuldu. Oysa kaç kere hastaneye gitmişti. En son ambulansla gitti de ilaçlı mr çekip bakmak akıllarına geldi ve teşhis ettiler. Oysa tüm belirtileri vardı. Dağ gibi dayım gidiyor.

anafilaktik şok

Annem ve teyzem korona aşılarından sonra anafilaktik şok geçirmeye başladı. Teyzem 4, annem 2 kere ölümden döndü. Böyle bir sorunu aşılardan sonra yaşamaya başlayan başka insanlar da varsa bir platformda seslerini duyursunlar bence. Alman aşısından şüpheleniyoruz.

sapasağlam girdiği acilde ölmek

Geçen hafta annem antibiyotik içti. Sonra elleri ve yüzü şişmeye başladı. Her yeri kıpkırmızı oldu. Dili şişmediği için paniklemedik ve hatta annem "hastaneye gitmeye gerek yok sabah gideriz" Dedi. "Olmaz" dedim ve hemen acile gittik gece.
Orada kayıt artırırken annemin tansiyonu düştü. Zor tutuyorum ama düştü düşecek yere. Sedye getirmediler, bir araba vermediler bu kısım zaten çok tuhaf. Doktor hemen karşı odaya gönderdi, annemi zar zor sedyeye çıkardım. hemen adrenalin iğnesi ve ardından serum yaptılar 15 dakika içinde kendisine geldi.
Annemi kaybediyorduk neredeyse. Hastaneye yetişmek ve zamanında mudahale çok önemli.

sözlük yazarlarının itirafları

Akşam anneme "inanamıyorum, ben ne ara 40'lı yaşlara yaklaştım?" Diye sordum. Annem de dediki "ya ben ne yapayım bende 70'e yaklaşıyorum. 70 yaşında öleceğim belki. Ölüme yakın olduğunu bilmek daha kötü ama ne yapalım ölüm de yaşamın bir parçası" Dedi. Ne yaşadık? Ne yaptık? Belirsiz gibi geliyor. Nasıl geçiyor yıllar?
Hayatınıza sahip çıkın. Sanki üç yıl gibi bir şey. iyi yaşayın. Senede iki kere görüşebildiğim ailemle ayrılıyorum işte bugün. Veda vakti geldi..

retinol

Muhteşem bir şey. Serum şeklinde olanlarını kullanıyorum ve sandviç yöntemini uyguluyorum. Yaş itibariyle yeni başladım. 1 yıl sonraki sonucu düşünemiyorum.

güney kore

izlediğim dramalardan sonra gidip gezmek istediğim ülke.

sözlük yazarlarının kredi kartı limitleri

Ben kendim için 4000 TL limit belirledim. Acil bir şey olursa diye. istesem american express'te çıkarabilirdim eşim gibi. Ancak parayla bir işim yok.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Lütfen yavşak insanlar evlenip çocuk sahibi olmasınlar. Kadın başka adama gidiyor, erkek başka kadına. O çocuklar mahvoluyor!

insanların şişmanlara saygı duymaması

Sizce şişman insanlar diğer insanların onlar hakkında ne düşündüğünü umursuyor mu? Umursuyor olsalar zaten zayıf olurlardı. Herkesin bu seviyede olması lazım esasen. insan sağlıklı olmak için ve kendisi için kilo vermeli. Bizene ki? Sahiden çok gördüm kilolu insanları sevmeyeni, zorbalayanı, küçük görenleri.
Ahmaklık! Biliyor musunuz nasıl böyle olmuşlar? Yalnızca yemek yerken mutlu olan insanlar çoğu? Sizce neden? Mesela oğlumun sınıfında kilolu bir kız çocuğu var babası terk edip gitmiş. Nine, dede ölmüş. Annesi temizlik işlerine gidiyor ve genellikle kızı okul çıkışlarında zor yetişip alıyor.
Evleri kira. Anne çok gururlu. Bazen patates günlerinde çocuğun beslenmesine koyacak patates bile bulamıyor. Çocuğun kilolu olması sizcede normal değil mi? Erken yaşta ilk darbeyi babasından almış. Babası başka bir kadına gitmiş, hayatını yaşayacakmış. Ne yapacak bu küçücük çocuk yemeklerle mutlu olmaya çalışacak. Üstüne maddi durumları kötü olduğu için yanlış beslenecek ve obez olacak tabiki.
Eleştirmek çok kolay.

rüyaların bazen birebir çıkması

iki hafta önce çok kötü bir rüya gördüm ve oğlumu iki gün okula göndermedim. Rapor aldım. Var mı artıran? Aslında olacak ile öleceğin önüne geçemezsiniz derler ama belki dedim Allah tarafından bir uyarı bu. Sabah 6'da titreye titreye uyanmıştım. Çok korkunçtu. Sanki başka bir ülkedeydim rüyada hiç Türk yoktu (hepsi araptı) ve savaş vardı. Rengarenk giyinmiş peçeli kadınlar vardı. Anlatsam bozulur mu acaba? Neyse hatırlamak istemiyorum. Bu ara sağdan soldan çok kötü haberler alıyorum. Herkes kendisine ve sevdiklerine çok dikkat etsin.

jeffrey epstein

200 dolar vererek 14 - 15 yaş civarı kızları masaj yaptıracağım diye çağırıp hepsiyle birlikte olan sapık. Arkadaşlarını getirenlere de 200 dolar vermiş. Resmen cinsel saadet zinciri kurmuş. Sonra işler daha da iğrençleşmiş.

kolay gibi görünen ama çok zor olan şeyler

Bu soğukta çocuğunu okula götürmek. Tam binadan çıktık önümüzde iki genç kıza köpek saldırdı. Ben kovdum hayvanı. Kızlar korktu. Rüzgar, sulu kar bir yandan..

ispanak yıkamak

Her bir yaprağı tek tek yıkayarak işimi garantiye alıyorum. Sonra pişen ıspanak 250 gram kadar kalıyor. Evdekiler de sevmediği için kayınpedere gidiyor. Niye eve alındığını bilmiyorum.

ibnesi çok olan köyler için isim üretmek

Oğlanlı.

1 ocak 2024 japonya depremi

Kuzenim Japonya'da. Depreme iş yerinde yakalanmış. Kimse kıpırdamamış bile. "işe devam et" demişler.

Biz bu seviyeye kaç yüzyıl sonra geliriz?

kadınların yüzde 92 1 paraya bakması

Kadın farklı bir canlı. Genellememekle birlikte büyük kısmı paraya bakar ama neden eskiden görücü usulü öyle böyle evlendirmisler kadınları fakirleri. Çocuklar o garibanlığı yaşayıp kendi çocuklarını da aynı ortamda yaşatmak istemiyorlar. Şimdi evlenmek istemeyen insanların çoğunluğu ebeveyn olup yetemeyeceğinden korktuğu için evlenmiyor.

havalimanında çubuk krakerin 76 liraya satılması

Resmen saçmalık. Başka hiçbir açıklaması yok. Soygun!