bugün

mersin lezzetidir,

türkiye'nin her yerinde milyonlarca yapan olmasına rağmen,

Mersin'de yememiş olan tantuni yedim diyemez.
Her gün eve dönerken kokusuna maruz kalıyorum. Kokusu hiç hoş değil kokusundan ötürü hiç denemedim de.
bu tarz yemekleri her onune gelenin yapmasina musade edilmemeli. tantuni diye kavurma ekmek arasi getirmek nedir amk?
Bak canım çekti amk. Gideyim mersine yiyim bu öğlen.
(bkz: tantuni ve limon)

bu ikili efsanedir.
mersinin yeme de yanında yat lezzetlisidir.
yarısı ot çöp.
Geçen sene düzce'de tanıştığım efsane yiyecek.Çok büyülenmiştim ilk yediğimde.Limon ve tuzun fazlalığı çok iyi lezzet veriyor tantuniye.
Limonla iyi giden yiyecek.
en balon yiyecekler listesinde ilk 5'i zorlayacak yiyecek. ilk yediğim zamanı hatırlıyorum da o kadar abartılan, övgülerle bahsedilen şey bu mu şimdi şeklinde bir tepki vermiştim.

bakın kötü bir yemek olduğundan bahsetmiyorum, yanlış anlaşılmasın. gayet güzel ve yenebilir. ama abartıldığının çeyreği kadar tatmin etmiyor insanı.
Mersin'e bu kadar yakın bir yerde yaşamam ve üstüne birde Mersin'de okumam dolayısıyla çokça yediğim yiyecek kendisi. Benim damak zevkimden midir bilmiyorum ısınamadım sevemedim. Adana kebaptan gelmenin etkisi büyük tabi.
adanalı lümpen piç kuruları tarafından bok atılan über yiyecek.
Mersin de bol bol yedim boşuna bok atmayın.
Limon turşu ayran veya şalgamla müthiş giden yiyecek.

Ayrıca tek ekmek(lavaş) doyurmama özelliği var iki tane şart bi oturuşta.
sevmeyen ılıktır.
görsel
mükemmel bir nimettir.
adeta bir yaşam stili.
ankara'da bulamadığım bir besin çeşidi. fırsat bulup da yediğim zaman kafam daha iyi çalışmaya başlar.
fazla yağlı olmazsa nefis olur.
doğudan mersin'e göçenlerin yaptığı iki işten biridir. diğeri ; tavuk döner.
Bu saatte yenmez herhalde tantunicinin eti sogumustur simdi.
her giren final ve vizeden sonra favorim.. (iz) taa lise yillarindan beri ayni yerden yiyorum.
ciddi abartılan yiyecek. bir numarası yok. evet.
Dikkat dıkıdık dıkıdık eti çıkabilir.
Kara çarşaflı Muhafazakar kesimin Allahu akbaar! Nidalarıyla bitirdiği yiyecek. Ayrandan olsa gerek.