bugün

cok lezzetlidir fakat burda porsiyonlari cok kucuk oluyor, insan doyacak yahu bununla dedirtiyorlar.
ilk bandırmada yemiştim ve çok güzeldi, 4 yıl önce de mersinde yedim öyle bir lezzet yok. dönere bin basan ayranın orospusu mersin'e has yemektir. aşktır. saygılar.
Sadece belli yerlerde yenilmesi gereken mersin yemeğidir. Herkes beceremez yapmayı efendim.
doyursa bide çok daha ğüzel olacak la 5 6 tane yiyorum arka arkaya.
Et fiyatları arttığından dışarda değil de evde yapılıp yenmesi gereken yemek.
Merkezi olan Mersinde yaprak tantuni de yediğim yiyecek.hakkaten güzel ama bak.
yoğurtlusu tapılası bir lezzete sahiptir.
Mersin de yapılmazsa olmayandır. Hiçbir şekilde benzemez. Allahsızlar aksam aksam aklıma düşürdüler tam 3 yıldır yemedim. Bu bir dramdır arkadaşlar.
Şu anda duruyor mu hala aynı kalitede mi bilmiyorum ama forumun yakınlarında ki acı tantuniden yenmesi tavsiye ediilir. *
tadına doyulmayan lezzet. olsa da yesek.
Mersine ait olan efsane. Gece gece akla girmiştir. (bkz: uyuyamamanızın nedeni)
enfes bir şey.

gerçekten enfes ya. benim gibi etoburlara göre tam. canım tantuni, gel öpücem tantuni
Bandırmada bulamadığımdır,bilen söylesin.
şirinevler'de cadde de bir eleman var. arabası var küçük camlı ve üstü kapalı. 3,5 liradan satıyor tantuniyi. gerçekten yerseniz lezzetinden ağlarsınız söyleyeyim. metro tarafı değil diğer girişe yakındır kendisi.
görsel

mersin'in vazgeçilmezidir. evet.
mersin de milli yiyeceğimizdir.

tantuni ayran gerisi yalan!!
Öğrenciliğim be.
Mersinin kültürel yemeği tavuklusunu çok severim. Bildiğim en iyi tantunici Yaprak Tantuni'dir. Bence Mersin'e gidilirse yapılması gereken şeylerin başında yer almalı.
An itibari ile turşu biber ve kola ikilisiyle 2 tane götürdüğümdür..
Yarasın.
En sevdiğim.
Mersin ve Eskişehir de hunharca yenilebilecek yapımı kolay yemesi güzel lezzet.

Evde de pek tabii yapabiliriz, biraz pratikle arkadaşlarımızı da davet edecek seviyeye gelirsiniz.

Bir zamanlar 4 tane yerdim, şimdilerde 2 yiyip bırakıyorum.
Ayrıca yiyor ama kilo almıyor gillerdenim.
yoğurtlusunun yanında ayran içen tanıdıklarım olan mersin yemeği.
valla en guzeli nerde yapilir bilmiyorum ama biz eskisehirde hunharca yiyoruz.
turuncu tantuniye selamlarr!
hayatımda ilk defa üniversitedeyken yediğim yiyecektir. öyle aşırı abartıldığını düşünüyorum. çok büyük bir lezzet alamadım. belki yapan yerden diyeceğim ama oldukça kaliteli bir yerdi. zorunlu olmadıkça asla ilk tercihim olmayacaktır.
bilimsel bir araştırmaya göre gündüzleri de akla en çok gelen yiyecek.
Bilimsel bir araştırmaya göre öğrencilerin en çok yediği yiyecek.