bugün

görsel

Yav ne kara çarsafı be tesettüre mi bakar bu yemek. Banane hemen yerim bir tane. Olsada yesek.
istanbul'da​ yapılanlar bildiğin kokoreç gibi sunulmakta en temizi yerinde memleketinde yemek olmalı.
Gece gece 3 adet çift lavaş yediren lezzettir.*
Bizim mersinin Türkiyeye mal olmuş milli yiyeceğidir. Aslında mersinde benim yaşadığım zamanlarda bunu paran pek yoksa yerdin. Şimdi muhteşem birşeymiş gibi servis ediliyor. Tamam kötü değildir ama abartılacakta birşey değildir. Ya aslında bici dükkanları olsada şöyle adam gibi bici yesek içsek. Gerçi ben suyunu severim.
akdeniz yemeği olarak tanınan, ince lavaş ekmek içine küçük kuşbaşı etlerin doldurulmasıyla yapılan yemektir.
Yeni gözdem, yeni sevdiceğim o tat o güzellik o başka bir dünya.
kilolu insanlara yemesini tavsiye etmiyorum. çok abartı yağlıdır ve hiçbirşeye benzemez. yemeyin gidin et döner tavuk döner yiyin daha iyi.
az önce çalışması bitti. birazdan baskıya gireceğim.

ama önce tantunicimden 2 adet lavaş,
duble buz şalgam servis ettirmeliyim.
yoksa sabah olmaz.

görsel
görsel
Senin yanına gelmeye çekinirdim ben. Kimseye değil ama bir tek sana idi bu çekingen oluşum. Normalde daha rahat adamdım ben. inanmıyorsan dostlarıma sor. Üzerine giydiğin undan kıyafet bir tek sana yakışırdı. Adana Kebap çok kıskanırdı kulağına taktığın domatesten küpeleri. Dert ederdi neden bana yakışmıyor diye.. Hiç kimse de kokmazdı sende güzel koktuğu kadar limon. Peki ya maydanoz yırtmaçlı eteğine ne demeli? Öyle bir gelirdin ki masaya tüm gözler senin üzerinde. Kıskanırdım çevrenin uzaktan seni süzüşünü.. Doyamazdım sana.. Babana seslenirdim... Ustaaa bana bir takviye daha..
Mersin e özgü en güzel lezzet. Komşu tamam bizim kebap güzel de bu da fena la. Neyse,

Göksel tantuni olmayan bir yerde yedim mersin de pozcu da üst gecit var hemen onun gerisinde böyle muhtesem bir tat yakalayamamıştım. Ellerine sağlık.
bir dönemler nickime hayat veren besin maddesidir.

(bkz: tantuni ve limon)

zito!
hiç yemedim ama çok güzel olduğuna dair söylentiler var. içinde et olan bir şeyin kötü olması ne kadar muhtemel ki zaten?
limon ve maydanozla müthiş bir hale gelen yiyecek açık ve net.
Hergün yemekten bıktığım yemek. Tamam bu şehir tantuni ile meşhur da başka çeşit yemek yapan yer olmaz mı lan.
Artık değişiklik olsun diye bir gün lavaşa bir gün somuna bir gün pideye diye gidiyoruz bakalım.
Muazzam bir şey. Gece gece neden hortlattınız bunu allahsızlar.
çok tantanası yapılan yiyecek. hiç yemedim. az ilerimde tantunici açıldı yerim bir ara.
anlamsız bir şekilde istanbul'da çok pahalı olan yiyecek. eskişehir'de aşağı yukarı yarım ekmeği 5 liradır.
Demeyinnn memleketim aklıma geliyor
Daha önce hiç yemedim.
Tadını bilmesem de, güzel olabileceğini düşündüğüm Mersin’in ünlü yemeği.
görsel
Gece gece acıkan yazarların bizi de acıktırması ile sonuçlanıyor, yapmayın!
izmirde nadir bulunan şey. Nasıl bir damak tadı var bu izmirlilerin inanın ki hayret ediyorum arkadaş yazın sıcağında sokakta şerbetli şerbetli lokma tatlısı yiyorlar gerçi bunlar şaşırmamak lazım fazla.
Olsa da yesek dediğim yiyecek ...
eskişehir'de gayet ucuz olandır. tabii tavuk ve ekmek arası olanı.

gerçek tantuni bildiğim kadarıyla etle olur. ama kırmızı etin fahiş fiyatından dolayı tavuk daha bir tüketilir olmuştur.
Gece bu saatte mükemmel gider. arkadaşla üç tane söyledik birer buçuk gömüyoruz allahım bu nasıl lezzet. Evet.