1. 1.
    türkiye bilimsel ve teknolojik araştırma kurumu..
    aynı zamanda başlığın şu ana kadar açılmamış olması konusunda aramaya inanmaksorunsalını yaşatan başlıktır.
    4 ... rsbrnch
  2. 2.
    emrah ablak ın karikatür dizisi.
    2 -1 ... suzergecer
  3. 3.
    üstün başarılı olan son sınıf lisans öğrencilerine yüksek lisans yapmaları durumunda aylık 1.250 ytl hibe edecek olan kuruluş.
    2 ... coincidental magic
  4. 4.
    bilimsel işlerle ugrasması gerekirken "renkli gözlerin nazarda olan etkisi"ni olcen, bu nadide kurum bu isleri yaptıgında "aaa biz neden hala bu durumdayız anlıyorum" dedirten kurum
    2 ... dopdop
  5. 5.
    web sitesi http://www.tubitak.gov.tr olan önemli kurum.
    -1 ... celibon
  6. 6.
    Turkiyede oldurulmeye calisilan bilime en cok destegi veren ama su gunlerde onu kesilmeye calisilan kurum ...
    ... dreamylife
  7. 7.
    oks'de ve öss'de çoğu öğrencinin bu sene soruları tubitak hazırlıyormuş sorular zor olur diye beceriksizliklerini yükleyerek kendilerini avuttukları kurum
    2 ... 6.4.r.1.$.h
  8. 8.
    ismet inönünün kurmuş olduğu bilimsel çalışmalar yapan *,bilim ve teknik dergisini çıkaran kurum.
    ... amadeus
  9. 9.
    üniversite öğretim görevlilerinin ve onların danışmanlıklarını yaptıkları doktora öğrencilerinin projelerini destekleyen ve desteklemek için çok sıkı bir jüri eleme yöntemi kullanan kurum
    ... mohicanan
  10. 10.
    6 kere ayrı enstitüsüne başvurup altısı ile de görüşmeye gidilip de bir türlü girilemeyen yer. ha noluyor gidiyorum orda arkadaşlarımla muhabbet ediyorum, lan yine mi geldin bu sefer hangisine geyiklerine mağruz kalıyorum. Sonuncu görüşmede hiçbir arkadaşımla muhattap olmadım belki olur, dedirten yer. *
    ekstra bilgi: allahın belası farklı firmalarla her görüştüğümde çok bilimsel takılmışın tübitak'a başvursana diyorlar gıcık oluyorum, uydur işin yoksa binbir türlü mazeret.
    ... sengitbalikgelsin