bugün

bu yıl düzenledikleri ortaöğretim öğrencileri arası araştırma projeleri yarışması'nda 18 yaşındaki istanbul erkek lisesi öğrencisi barış paksoy'un ramanujan asalların genelleştirilmesi başlıklı matematik projesini "bu liseli bu projeyi yapmış olamaz" diyerek yarışma dışı bırakabilen kurum.

galiba tübitak'ın da adından başka bir numarası yok.
barış paksoy'un projesini "bu liseli bu projeyi yapmış olamaz" diyerek geri çevirmelerinden, 1. ya da 2. nesil inci sözlük yazarı çalışanlara sahip olduğunu düşündüğüm kurum. anca baykuş, mavi tank projesi falan kabul ediyorlar sanırım.
(bkz: mavi tank yapamayan sittirsin gitsin)
içerisinde bulunan beyinsizler sürüsü nedeniyle gereksiz bir kurumdur. adı çok iddialıdır. bilim ve teknolojiyi isminin içerisinde bulundurması için hiç bir samimi tavrı görülmemektedir. madem ki bilime destek olmayacaksınız kaldırın efendim şu kurumu ortadan. dünyada taklidi olsa vay bee elin gavuru gitmiş matematik öğretmek için köy yapmış arkadaş deriz ama böyle bir şey bizim ülkemizde olunca bilmeyiz bile. bir gencin zekasına hayran kalmak onu başının üzerine çıkarmak yerine sen bu yaşta böyle şeyleri nasıl anlayacan lan salak dedi resmen bu kurum. bu kurumun içerisindekiler en zeki benim tamam mı? kıskançlığını yapacak durumda olmamalıdır. kendi beyinlerinin almadığı şeyler için bu ülkede çıkabilecek dehaların güvenini, şevkini kırmaya hakkı olmayan kurumdur. acilen kapatılması gerekir. dış ülkeden bir arkadaşına nasıl anlatabilirsin bu durumu. utanırsın arkadaş biz de şöyle bir kurum var. yeni dehaların ortaya çıkmasını engellemek üzere kurulmuş bir kurum ama adı da bilim ve teknolojik araştırmalardan bahsediyor. bu duruma kahkaha atar karşındaki. rezillik.
emrah ablak'ın unutulmaz dizisi. şu anda piyasaya çıkan hiç yayınlanmamış bir öyküyü yaklaşık 1 saat evvel alıp okuyup bitirdim. lakin ibnelik yapmış sayın ablak en heyecanlı yerinde 1.bölümün sonu yazısıyla karşılaşıp s.k gibi kaldım orada. ikinciyi çabuk çıkarsalar bari.
yurdum insanının her zor sınavdan sonra adres gösterdiği kurum.

- hacı sınav çok zordu yaw.
- abi bu sene sınavı tübitak hazırlamış.
3g li kriptoplu telefonu haziranda seri üretimini yapacak kurum:
http://galeri.uludagsozlu...om/r/t%C3%BCbitak-244526/
bilim merkezleri kuracak:
görsel
resmi olmayan yollardan, zorla ele geçirilen bir başka kurumumuz.
bünyesinde bulunan bilim adamlarımızın bir çoğu buna tepki olarak kurumdan ayrılmış kendi oluşumlarını bağımsız, sadece bilimi düşünen bir kurum amacı ile kurmaya yönelmişlerdir.

''bir gün fikirlerim bilim ile ters düşer ise bilimi seçiniz.''

mustafa kemal atatürk
at kuyruklu cins erkek ve çirkin bayan mühendisleri de barındıran kurum. kendilerine soru soran insanlara "sen de kimsin lan cahil pis herif" modunda bakarlar.
kadrosunun tümünün çıkarılıp yenisiyle değiştirilmesi gereken kurum. ismi "tüfitak" diye değiştirilesi, zira bilim değil bildiğin "filim" var orada. hepsi böyle, hadi belki "uekae" hariç tutalım, yine en üretkeni onlar.

ama gerisinde doldurmuşlar çalışmaktan nefret eden bi dolu adamı, çiftlik gibi ye iç yan gel tipler. belki aralarında 3-5 çalışkan adam vardır ama saydığım profilde tipler o kadar çok ve her yanı sarmışlar ki istedikleri kadar çalışkan olsun bu tipler yüzünden ne yapsalar boş.

bilim adamıymış külahıma anlatsınlar, dünyadaki eşdeğer bi kurumda 1 gün barındırmazlar bu çapulcuları.
memleketin en kapsamlı bilim kurumu olduğu rivayet ediliyor. hakkında bunca yılda sadece 3 sayfa entry girilmesi ise tamamen sözlük ahalisinin kara cahilliğinden.
görsel
sınavda başarılı olamayan her öğrencinin yardımına koşan kurum.

her yıl aynı bahane;
- bu yıl sınavı tübitak hazırlamış.

yeterin bi yaa.
bilim adına derya-deniz bir kurum olmasına rağmen insanın içinden "ne var tubitakta acaba? bi girip bakayım." demek gelmiyor. Çok soğuk bi kurum. faaliyetlerini biraz daha eğlenceli hale getirebilseler, ne bileyim şöyle yaptıkları bilimsel çalışmalar hakkında eğlenceli videolar hazırlasalar, haberlerde sık sık "tübitak şu olayın sırrını açıkladı" "şu olayla ilgili görüşlerini almak üzere tübitaktan prof. bilmem kime uzatıyoruz mikrofonlarımızı" seslerini duysak daha bir benimseriz kurumumuzu. ne diyeyim.. umarım o günler de gelir.
Çocuklar ve büyükler için muhteşem dergiler çıkaran ve faydalı araştırmalar yapan güzel kurum.
türkiye bilimsel ve teknolojik araştırma kurumu.
Bir Nasa olamasada geçinip gidiyor.
Bu haber kargaları çatlatacak !

http://www.yg.yenicaggaze...zargoster.php?haber=23368
görsel
lisans ve lisansüstü düzeyde eğitimlerine devam eden öğrencilere kayda değer burslar veren kurumdur. şartları zordur. ancak verdikleri destekler faydalıdır.
isim itibariyle şahsımda tüpe takıyor izlenimi uyandırmaktadır.
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, kısaca TÜBiTAK, Türkiye'de bilim ve teknolojiyi teşvik etme, yönlendirme ve popülerleştirmeyi amaçlayan, Başbakanlık'a bağlı resmi devlet kurumudur.
görsel
yayımladığı kitaplar eskiye nazaran iyice kalite kaybetmiş olan kurum. eskiden daha bilimsel ve daha çok kesime hitap eden şeyler yayımlanıyordu, şimdi çok satanlarına bakıyorum da boyama kitapları falan var.

önce bilim çocuk bozdu, ardından bilim ve teknik geldi.
görsel
emrah ablak'ın aşmış serisiydi. bayram ve 'prosör'ün mükemmel maceralarını okumak, okumuş olmak lombak'ı uzun süre takip etmiş bizler için bulunmaz bir nimetti. sen çok yaşa ablak, bize bu şahaneyi hediye ettiğin için.