entry'ler (73)

ayrılık

hayatla tüm bağların kopması.

sözelcilerin zeka düzeyinin düşük olduğu gerçeği

az sayıda bulunan "zeka düzeyi düşük sayısalcı bünye"nin ortaya attığı önerme olsa gerek.

sokakta elinde kahveyle dolaşan insan

üniversite kampüsleri de sokak kavramına dahilse bol miktarda karşılaşacağınız insandır. eğer elindeki kahve pet bardak vb bir şeyde değil de kupadaysa hoca-asistan vs olması muhtemeldir.

sakalini yeni kesmis erkek

Uzun zamandır sakallıysa yeni görünümüne alışılması zor olacak erkektir. en iyisi birden değil, yavaş yavaş kesmek sakalı. önce sağ yanagı kessindir mesela, ertesi gün sol yanagı. *

yasli futursuzlugu

adem'in trenleri filmindeki yaşlı teyzeyi hatırlatır. şöyle bir sahneydi yamulmuyorsam:

- x teyze nasılsın
- aman nasıl olem, a.ımı s.ken yook, mememi sıkan yook.

indeterminist yaklasim

böyle cıvık cıvık, karaktersiz, ne idüğü belirsiz yaklaşım. kelim anlamından bu çıkıyor en azından ya da onun gibi bi sey. *

basarisiz yazar

kitapları satmayan yazardır.

ismail yk ile buyuyen yeni nesil

ikinci kayıp nesil olmaya adaydır.

bana neslini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim

kusak catısmasını özetleyen cümle.

tübitak

verdigi yüksek lisans bursu ile gönüllerde taht kurmuş kurumdur.

cirkeflik

zor zanaattır. becerebilmek için gerekenler:

- empati yoksunluğu,
- gereğinden fazla yüksek, şişirilmiş bir ego.

Not: kimi durumlarda düşük zeka seviyesinin ikinciyi domine ederek birinciye eşlik ettiği görülmüştür.

unutulmaz film replikleri

kemal sunal'dan:

-ula faşist ne ola ki
-böle pust gibin ibne gibin bi şey.

çocukların ebeveynine ismiyle hitap etmesi

eger sözkonusu çocuk aslında bir bebekse çok sevimli olan durumdur. 10 aylık yegenimin ilk kelimesinin uddu * olmasından biliyorum.

johnny depp

tim burton filmleriyle hastası olduğumuz aktör. her filmde farklı ve absürd, çogunlukla sevimsiz bir karakteri büyük başarıyla canlandırmış; diger hollywoodaktörleri karizma peşindeyken riskli yapımlarda rol alarak aslolanın oyunculuk olduğunu göstermiştir. severiz, öperiz. *

efras

fikirleri ve uslubunu begendiğim yazardır.

the beatles ın en iyi şarkısı

(bkz: i wanna hold your hand) ve ayrıca;
(bkz: pushing daisies)

ankara

soğuğuna, kendine has düzenine-düzensizliğine alışması zor şehir. denizi olmaması en büyük dezavantajıdır sanki ama yine de güzeldir. yavaş yavaş sevilir, içinde yaşamayan birinin kendisini sevmesi neredeyse imkansızdır. ama yine de iki seneden fazla kalmak bünyeye zarar verebilir.

bilkent elektrik elektronik

mezunlarından biri lojman sistemi gereği mecburi ev arkadaşımdır eve pek uğramasa da. ama bölüm hakkında beni hayalkırıklığına uğratmıştır. insan bu bölümden mezun olmuş hemi de yine aynı bölümde master yapan birinin kafası bir gıdım da olsa bassın istiyor yahu.

yoram bauman

ekonomi doktoralı stand-upçı. tüm gösterileri ekonominin temel prensipleri ve yöntemleriyle dalga geçmek üzerine kuruludur.
kahkaha tufanıdır bir de.

takim elbiseyle bomba imha eden polis

(bkz: sadece türkiye de görülen olaylar)