bugün

--spoiler--
üniversite sınavını kazanamamış 15 genç, konusunda uzman 6 eğitmen bir sınıfta buluşuyor. bu sınıfta umut var, azim var, eğlence var.

sınıf 2010, bülent ata yönetimindeki trt 1'in yeni sezondaki iddialı yapımlarından biri. gençlere "her zaman için umut var" mesajını vermeyi amaçlayan dizi, yetişkinlere de gençlerin sorunları hakkında fikir verecek. sınıf 2010, eğlenceli bir senaryo ile hem güldürecek hem de düşündürecek...

sınıf 2010, 4 ekim'den itibaren hafta içi her gün 17:30'da trt1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.
--spoiler--
ilk bölümünden sonra, 'olacak gibi' izlenimini veren, iyi düşünülmüş bir yapım.
çok yapmacık görünen, muhtemelen yaramaz çocuklarında azimle üniversiteye çalıştıklarında girebilecekleri mesajını vermeye çalışan dizimsi şey. pek tutmamakla beraber sınav sonuçlarınıda merakla beklemekteyim.
çok saçma reality programı.
(bkz: yemekteyiz 2012)
o değilde sene sonunda bu sınıftakiler kazanamazlarsa ne olacak? eminimki kendisi veya çocuğu sınava hazırlanan velilerin hepsi izliyor bu proğramı. eğer dediğim çıkarsa eminim ki sınıf 2011 olmaz .
'satranç'ı 'santranç' şeklinde yazan öğrecilere sahip bir trt programı. şahsen ben bir ebeveyn olsam çocuğumun oraya katılmasına asla ama asla izin vermem. anne ve babalar orada ders gören çocuğunun üniversiteyi kazanabileceğine inanıyor mu? pek mümkün görünmüyor da kazanmaları. geçen kocaman bir senelerine yazık olacak.
geçenlerde dikkatimi çeken ve 15 öğrenci ve 6 öğretmenin obje olduğu bir program. öğrenciler öss hazırlığı içindeler ancak hiçte öyle gözükmüyor gibi ekrandan.*. 1,2 kişi dışında öğrenci demeye bin şahit lazım veletlerden oluşuyor sınıf.*. neyse, neticede faydalı olabilecek bir yapım. *
coğrafya hocası benim hocamdı.
izlenilebilecek program.
bu gençleri niye bu kadar gaza getiriyorlar anlamıyorum. adamlar, harbiden kötü netler çıkarıyor. en iyisi bile kötü. ygs'ye şunun şurasında fazla zaman kalmamış. adamlar hala mat-1 ve geo-1'in temel konularını görüyorlar. o kadar hoca anlatıyor, sınavlarda hepsi göçüyor. mesela, geometri dersi yapıyorlar, hoca henüz özel üçgenleri anlatıyor. daha 3-4-5 üçgenini yeni görüyorlar. bir çocuğa soruyor, 3-4-? C:5, 6-8-? C:10, 8-15-? C:17, önünde tahtada yazmasına rağmen öğrenciler düşüne düşüne cevap veriyor. sonra öğrenciler, "geometrimde çok gelişme var, bunu hocamıza borçluyuz" vs.

yani şu an bana göre herhangi bir dershanenin en alt seviye sınıfına verilen eğitim daha ağırdır. aralık ayına gelmişsiniz, gösterdiğiniz şeylere bak. bakın görün, bunlar sınavda tek tek dökülecekler. buraya gelene kadar, gidip adam gibi dershaneye yazılsalar, eminim şu an ki netlerinden daha iyi netler yaparlar.
öss'ye hazırlanan gençlerin ne kadar havadan davrandığını gözlemlemek için güzel bir program. bazı kısımları uyarlama olsa da programın genelinde bir gerçeklik mevcut.
kardeş kürtler her yerde aynı mı dedirten program.
g.doğulu bir öğrenci dersler nasıl gidiyor diye soru soran kameramana
-bana ayrımcılık yapıyorlar...
trt nin lys ve ygs ye hazırlan öğrencileri konu alan bir programıdır.
oyuncuların veya ögrencilerin parayla tutuldugu belli olan reality show programı.

hiç bir üniversiteye hazırlanan ögrenci bu kadar saçma bir şeyin içinde yer almaz, kameralar falan hepsi psikolojiyi bozar. muhtemelen bu çocuklara birileri sınavı kazanamazsanız 20 bin tl falan veririz demişlerdir. bir çoguda zaten paraya gelmiştir. yoksa hiç birinde sınava kazanacak tip yok. bir kaç tanesi hariç.
her şeyin kurgu olduğu faydalı bir yapım.
dün gece tekrarını izlerken şok olduğum program.aslında bugüne kadar yapılmış faydalı programlardan biri.internet sayfasıda pek güzeldir.sınav ait birçok bilgi barındıryor.**
coğrafya ve biyoloji öğretmenlerini tandığım trt yapımı.
sınava hazırlanan biri olarak "rakiplerim bunlarsa kesin kazanırım lan" dedirten programdır. Motivasyon ve moralimi arttıran trt yapımı.
güzel program. burada bi coğrafya öğretmeni var ki off diyorum. ahh o sınıfta ben de olsaydım diyorum.*
bravo trt programı.

aslında yemekteyiz tarzı bir program ama konu eğitim.
olması gerekende bu zaten.

bir tavsiyemiz olsun trt ye. bilimsel projelerin yarıştığı bir program yapın. en değerli profesörleri, bilim adamlarınıda juri olarak oraya oturtun.
ödül de dişe gelir bir miktar olsun. mesela 100 000 tl.

gençlik pranın sadece top tan ve pop tan kazanılmadığını öğrensin.
bu programa katılanların süzme salak olduğunu düşünüyorum. ya hacı ilk senende kazanamamışsın madem neden kendini onlarca kameranın önüne atıyorsun ki? otur evinde adam gibi çalış dersini. yok yani öyle ortamda ders mi çalışılır allasen?

he iyi ve faydalı programdır orası ayrı konu,en azından izleyenleri motive ediyor.
hedefi 320 olan kız, 344 alıp hedefini aştı diye laptop verildi. bunun yanında hedefi 308 olanda 310 küsürlü birşey yaptı, hedefini geçti diye profesyonel fotoğraf makinesi alındı. yuh arkadaşım ya. birde 344 alan kızı yere, göğe sığdıramadılar. yok çok gayretli, çok zeki, çok çalışıyor. bunlarıda geçtim, sınıftaki öğrenciler hala matematik bilmiyorlar.

sınıfta şu soru sorulup hala cevap alınamıyor.

(-1)^2009 - (-1)^2010

bu soruda hangisi "-", hangisi "+" çıkacağını bilmiyorlar henüz. yazık.
birkaç taş kızın olduğu dizi.*
ismi artık sınıf 2011 olması gereken program.
türk eğitim sisteminin rezalet durumunu 70 milyona sunan dizi.