bugün

yabancı dil ağırlıklı liselere halk arasında verilen isim.
(bkz: super lise)
(bkz: hiper lise)
(bkz: mega lise)
(bkz: liseleri yabancı kelime ile isimlendiren zihniyet)
süper ligimiz ne kadar süperse süper liselerimiz de o kadar süperdir bizim ya ya..
(bkz: 98 oktanlı lise)
2007-2008 eğitim ve öğretim yılının son bulmasıyla tarihe karışacak olan lise.
kuruldugu ilk yıllarda eğitimi kaliteli olan ama herseyde oldugu gibi b.kunu cıkarttıgımız lise türü
ilk mezunu süpermendir. *
okuyanlarının hepsinin X lisesinde değil de "X süper lisesinde" diyerek yücelttikleri lise türüdür. normalde kaydolduğunuz lise X'tir ve bütün resmi yazışmalar bu lise ismi üzerinden olur. ancak anadoluyu kazanamdım bari süper diyerek egoyu kurtarayım diyen tipler her zaman okudukları lisenin sonuna süper ibaresini eklemekten geri kalmazlar.
birinci sınıfta, anadolu liseleri, fen liseleri ve anadolu öğretmen liselerindeki gibi ingilizceye abanmaktan başka bir numarası olmayan ve yukarıda adı geçen okulların yakaladığı başarıyı yakalamaktan çok uzak lise. not ortalaması yüksek olanlar kabul edilse de memleket genelinde bütün okullarda notlar şişirme olduğu için seçkin öğrencilerden oluştuğu pek de iddia edilemez. genel liselerin biraz hallicesidir.
çalışkan(!) fakat anadolu veya fen liselerini kazanamamış öğrenciler düz lise*'lerde ziyan olmasınlar diye not ortalamasıyla öğrenci alan türk icadı okul tipi.
mezunlari arasinda, superman, batman, spider man, power rangers, kaptan magra adami gibi unlu isimler olan, asli super kahraman meslek lisesi olup halk arasinda super lise olarak bilinen lise turudur.
ilk başlarda "ulan millet 3 yıl okuyo cıkıyo, ben neden 4 sene buralarda sürünüyorum?" dediğim, lakin öss sınavı sonrasında okuldan gelen puanımın akranlarıma nazaran daha fazla olmasıyla dediklerimi bana yedirten lise türü. ingilizce de öğretir.
ortaokulda ve benzeri sınıflarda notları şişirilmiş ve 5.0'a yakın olan ve notları şişirildiği için anadolu veya fen lisesini kazanamayan tiplerin girdiği liselerdir.ama durum herkes için böyle değildir. ingilizceden başka hiç bir numarası yoktur. 3 yılda bitirilen düz liseden bir farkı yoktur.
resmi adı yabancı dil ağırlıkli lise olan, anadolu liseleriyle yabancı dil ya da diğer ders saatlerinin ve müfredatının hatta bazı yerlerde kitaplarının bile aynı olduğu, sadece giriş sisteminin sınavla değil ilköğretim not ortalaması ile olduğu okuldur.özellikle eğitimin 4 senelik olmasından ve başka benzerliklerinden ötürü düz liseden çok anadolu lisesi kıvamındadır.genelde anne babası memur olan çocukların okul tercihi döneminde nereye tayin olacağını bilememeleri durumunda belli bir yerin anadolu lisesini kazanabilecek puanı olsa da * yazmadığı için giremeyip özellikle tercih ettiği okuldur.süper lisede okuyan bütün öğrencilerin notlarının şişirildiği de tüm genellemeler gibi yanlıştır, gerçekten hak edip iyi yerlere gelenler de vardır.*
bir uçakdan daha hızlı, bir trenden daha güçlü insanlar yetiştiren lise.

(bkz: superman)
(bkz: süper lise)
çakma anadolu lisesi. zamanında* anadolu lisesi ya da fen lisesi kazanacak kadar kafası basmayan kitlenin not ortalaması usulü tıkıştırıldığı yerlerdi. sonra dediler ki kapatılmış bu mekanlar, hayırlısı olmuş. insanlara "süper" gazı verip duygularıyla oynamaya lüzum yok!
tarih olmuş olan lise çeşidi ya da bişeyidir. ilk sınavda en yüksek notu çaktıktan sonra kanıtlayacak başka bişey kalmadığına karar verip.....eşeğin ziki olmuştur sonra.
okudugum lise türü. o kadar süperdik ki öğretmenimiz bize 'süper salaklar' diye hitap ederdi *
süper eliyle süper tırnağının süper ucunu gösterip "sizin şuncacık beyniniz yok!!" diyen süper fizik öğretmenlerini barındıran lisedir.
(bkz: süper inekler)
eskiden anadolu lisesi kazanamayanlara teselli ikramiyesi olmuş lise.
Sözlükde bulunan çoğu yazarın bilmediği,eski bir lise türüdür.
Mezun olduğum lise türüdür. ingilizcemin temelini ayrıca borçluyumdur.
insanın hayatından bir yıl çalan, hiçbir işe yaramayan, gereksiz bi lise türüydü.