bugün

Yükü sadece işçi sınıfına yüklenmiş muhacirlerdir. Ey devlet baba! Tamam, bunlar mazlum, bizim kardeşlerimiz ve biz onlara verdiklerimizden dolayı üzüntü içerisinde de değiliz.

Bunlar benim senden adalet beklememi engellemez.

Sorun; neden her gelen mülteciler işçilerin iş alanlarına ortak olup patronlara ucuz iş gücü haline getiriliyor?

Şimdi kimse bize " ensar_ muhacir " edebiyatı yapmasın. Çünkü ensan, muhacir kardeşlerinin acizliğini asla ve katiyen ranta çevirmemiştir. Oysa suriyeli muhacirler resmen türkiye nin gelişmekte olan sanayisine ucuz iş gücü olarak köle edilmekle karşı karşıyadırlar.

Haydi buna da razı olalım, bu memlekette doğmuş, büyümüş, askerliğini yapmış Çorum lu ahmet işsiz kalsın yerine suriyeli gariban çalışsın, diğergamlığa da eyvallah.

işçi, hakkını suriyeli garibanlarla paylaşırken neden iş adamlarımız muhacir kardeşlerini kendi haklarına ortak etmiyorlar? Hiç mi suriyeden gelen fabrikatör, tüccar, kuyumcu, marketçi yoktu ki bizim hacı(!) iş adamlarımız bunları aynen mekkeli ensar misali mallarına ortak etsinler?

Ya da hiç mi siyasetçi gelmediki bizim millet vekillerinin ya da bakanların gelirlerine ortak olsunlar?

Garibanın sırtından garibana ağalık yapmak ayıp değil mi?
görsel
görsel
görsel
http://www.gercekhayat.co...riyeliler-vatan-haini-mi/ içimizdeki kütüklere ithaf olan yazıdır.
Fırat kalkanı operasyonu yeni başlamıştı.

Askerlerimiz de Suriye de belli bir miktar ilerlemiş ve a haberde bazı Suriyeliler in bu güvenli bölgelere yerleştirildiği haberleri yapılıyordu sık sık.

O dönemlerde aşırı feci ileri düzeyde akpli bir tanıdık bana şöyle demişti. (Çok inanmıştı bu sözlerine ben de peki dedim gittim. Galiba eylül(2016) ayı falandı)

- merak etme çok yakında hepsi dönecek Suriye ye.
avcılar da adım başı suriyeli dolu.
suç onların değil, suç iç savaşa neden olanlara destek verip esed 3 aya gider diye politika yapanların.

suriyeliler boş köylere iskân edilseler( bu insanların neredeyse hepsi köylü) hiçbir sorun olmazdı; Lâkin hükûmette bunu organize edebilecek bilimsel yaklaşım yok.
daha sayıları çok artacak ve türkiye vatandaşı olacaklar, yardımları da kesilmeyecek, oy da kullanacaklar. ne zamana kadar? geriye türkiye diye bir şey kalmayana kadar *
suriyeliler projedir, amaç türkiye'nin kaynakları daha hızlı yağmalansın. bugün var olan çift haneli işsizlik, enflasyon vs. daha hiçbir şeydir.
Türkiye de devlet kuracak kıvama gelmişlerdir. Artık cadde de yürürken Türlçe konuşan insan göremez olduk. Onlar değilde ben başka bir ülke de gibiyim.
10 sene sonra Gaziantep, Urfa, Hatay ve Kilis birer nur topu gibi Arap vilayetleri olacaktır. Geçmişte bu vilayetler birer cazibe merkezi iken artık türk ahali buralarda tutunamıyor.Sevmiyor ve terk ediyor. Buna doğurganlık oranını da eklersen Türkiye kürt sorununu çözemeden cillop gibi bir arap sorununu içine taşıdı. Hatay ve Şanlıurfa'da arap kökenli olup sosyal hayatında arapçayı konuşmayan asimile olmuş binlerce arap kökenli türk vatandaşi da yeniden suriyeliler ile arapçayı sosyal hayatına ekledi. Buda işin başka boyutu.
çok uzun zaman önce pkk dan beter olacaklar tahmininde bulunduğumuz insanlardır. yavaş yavaş organize olmaya başladılar zaten her akşam haberlerde suriyeli cinayeti suriyeli tecavüz girişimi suriyeli işkencesi diye haberler görmeye başladık.

bunlar için din kardeşlerimiz gelsinler tabi diyen ama götlerini kaldırıp bir şeyler yapmayanlara ne denir bilemiyorum. "ahlaksız" kelimesi en hafif tabiri ile uygun olacaktır..
siz tüm mültecileri de suriyeli sanmayın. afgan, pakistanlı, zenci, güney amerikalı, doğu avrupa'nın azılı suçluları, kısaca ipini koparan türkiye'ye kabul edilmiştir. kerkük türkmenleri ve doğu türkistanlılara ise hiçbir şekilde pasaport verilmemektedir. nedeni ise apaçık ortadadır, daha çok başınıza gelecek iş var.
bunlara aciyani siksinler, milletin agzi kokuyor bizim dalyarrak comarlar da "ummetcilik" adi altinda kucaklarina oturuyor bunlarin, ulkenin anasini siktiler hala aciyanlar var cildirmamak elde degil. Tez elden suriyeye dehlenmeleri sarttir, nokta!
Her yerdeler.ne zaman geri dönecekleri merak konusu.
akp'nin ülkeye en büyük kazığıdır. ülkenin demogrofisi değişiyor, bu işin cidden şakası yok.

adamların ülkeye veya medeniyete entegre olmak gibi bir gayeleri yok, fare gibi ürüyorlar. yıllardır görülmeyen çocuk hastalıkları görülmeye başlandı.

bu işin müslümanlıkla falan da bir alakası yok, tam da bugün tek bir mülteci almamış suudlar 350 milyar dolarlık silah anlaşması imzaladı. düşün o paraya bu insanlara nasıl bir gelecek sağlanırdı.

gram zekası olan insan bu kadar mültecinin öyle saldım çayıra diye alınmaması gerektiğini bilir. düşünün işte ne kadar kalitesiz insanların yönetimde olduğunu.

vah canım ülkem vah.
sahip çıkmamız gerekenlerdir.
değer verilmesi ve topluma bağlanması, adapte edilmesi gerekenlerdir. geçen 2 tane suriyeli delikanlıyla karşılaştım, bana yakın bir izbe evde berbat koşullarda yaşıyorlardı. dertleştim onlarla, oturduk beraber. iş arıyor musunuz dedim, evet abi dediler. attım bunları arabaya, birlikte organize sanayiye gittik. 2 sine de kişi başı 1500 tlden birer iş buldum. 1 saatimi almadı bu dediğim. allah razı olsun dediler. gönlüm hoş birşekilde ayrıldım onlardan. aradan zaman geçti aradım sordum, devam ediyorlarmış işe, memnun kalmışlar da.

bu dediğimi yapamıyorsanız eğer, oturduğunuz yerden, tok karnınız ve rahat kıçınızla konuşmayın. açık ve net.
dedeleri dedelerimizi öldürdü, şimdi ise içimizdeki arapçılar yüzünden o dedelerin torunları türk evlatlarını öldürmeye devam ediyor. bir ülke nasıl bu kadar sahipsiz bırakılabilir, inanılır gibi değil.
akp nin kendise oy attırmak için aldığı mülteciler.
sürüngen beyinli virüslerdir.
belli bir amaç için getirilmişlerdir.

amaç türkiye'nin demografik yapısını değiştirerek türkiye'yi araplaştırmaktır.
Kendi ülkelerine yakın yerlerde kamplar oluşturulmalı, insanlar orda kalmalı. Orda kendi alanlarını ekmeliler, kendi hayvanlarını büyütmeliler. istanbul'a gelip napıyorlar ? tabi içlerinden entelektüelleri, sanatçılar, biliminsanları gelmeli ama bizim çomar kapasitemiz ağzına kadar dolu, taşıyor bile. bir de başka ülkenin çomarına ihtiyacımız yok.
görsel

Bu da bize gelen cinsi (bkz: #33406301)

Savaşa Hayır aq esed.
Türkiye'nin bölünme projeisnde çok büyük yerleri olan sıçmıklar.

Suriye'de iç savaşın temellerini hatırlayın..

bazı devlet adamları(!) bunları kullanarak bir şeyler yapacak..

şimdiden önlemi alınmalı..