bugün

'wendy's old fashioned hamburgers' mottosuyla hizmet veren, vasat hamburger yapan bir fast food zinciri. vakti zamaninda turkiye' de restoranlar acmistir. lakin gun itibariyle turkiyede hizmet vermemektedir.
dollar menu işini iyice ilerletmiş fast food zinciri. ayrıca güzel chili yapar, oh mis. menu olayında da opsiyonları mevcuttur, misal ben fries değil de salata alabilir miyim deyince ekstra ücret ödemezsiniz.
2001 yılındaki kriz dolayısıyla türkiye'den elini eteğini çekmiş dünyanın en büyük 4. fast food devidir.

aslında bu geri çekilmeleri bize has değil. wikipedia'ya göre çok sayıda ülkeyi terk etmişler. etleri lezzetlidir bu yerin ama gitti işte ne yapalım. kız vardır logosunda. kız. kız. amm...*
double hamburgerlerı leziz ve doyurucu hamburger zincir mağazaları. dil okulunda servisçimiz her gün uğrardı arabaya servise. bana da o alıştırdı. şimdiye kadar yediğim en iyi hamburger burada.
türkiye pazarına tekrar girmesi gereken 3. büyük fast food devidir.

görsel
yavaştan tekrar türkiye pazarına girmiş olan fast food markası. istanbul'da birkaç yerde şubeleri mevcut.

2013 verilerine göre; dünya'nın 8. büyük fast food, 3. büyük hamburger zinciridir.
bir zamanlar ortaköy'de şubesi vardı ve hamburgerleri, yani kırmızı etten yapılma burgerleri gayet lezizdi. ne oldu da türkiye'ye küstüler, bilmiyorum ama makyaj güzeli mcdonald s ve at eti burger king'den daha kalitesiz olamazlar. en azından gerçek hamburger yeriz.
Dünya çapında 6500 den fazla Şubesi vardır.
En büyük 2. şubesi Tiflis' de açılan ve diğer hamburger restoranlarından farklı olarak 'donmuş gıda' kullanmayan, taze önünüzde sizinde gördüğünüz beef ve kıyma köfteleri, baconlardan yapılır. O yüzden tadı da ülkelere göre değişebiliyor lakin gittiğim her ülkede hepsi lezizdi. içerisinde devasa bir salata barı bulundurur, bayağı bayağı 40 çeşit salata bulunan bir açık büfe ve ücretsiz. Leğen doldurabilirsiniz zonta bir insansanız ses etmezler. Sonra efendim her ürüne bir oyun coini verilir. ne için mi? içeride oyun salonu vardır, yemeğini beklerken ya da yedikten sonra sevgilinle, evladınla, yek başına atari ve diğer hava hokeyi, köstebek tepikleme vb. oyunları oynayabiliyorsun. 4 kişilik salata çorbası ve bir koca Trex (dünyanın en büyük burgerlerinden) yedikten sonra sınırsız vişneli kola içebilirsiniz. sonra 1 saat hareket edemiyorsunuz tabi. Bu arada ekmek seçimlerinizi de kendiniz yapıyorsunuz, hamburger ekmeklerinin aşiret olduğunu ilk burada görmüştüm. Reklamları çok eğlencelidir, sürekli şoksuz taze etten yapıldığını mizahla anlatır. Acı sosluchili recipe mexico beans ücretsiz verilebiliyor çoğu menüde. Reklamlarında görünen şeklin aynısını yiyebileceğiniz ender ürünlerden ürünleri. Yurt dışında çoğu yerde yanına bira da alabiliyorsunuz ama tavsiyem vişneli kola denemeniz. (birayı KFC'de alın mis)
(Şoraya eğlenceli bir reklam örneği bırakayım:
https://www.youtube.com/w...earson-Canada%2FWorldwide