bugün

Az bir şey değildir. Sunay bey yazdıklarıyla çizdikleriyle, kalitesi ortadadır. Kalemi sağlamdır. Okunup üstüne uzun süre düşünülmelidir.

içinde barındırdığı değil, dışına bıraktığı sözcüklerden oluşur bir şiir.

Sunay Akın
geçen akşam evrenin sonundaki restoranda aramızda geçen bir diyalog:
- sunay abi kontrfile güzelmiş, iyi ki gelmişiz. ha bu arada unutmadan, benim havlum düştü.
- ne! nerede düşürdun onu da? (dünyalı şivesi ile)
- telaşa mahal yok, satürn açıklarında sanırım.
- redaktörünü almadan gitme, satürn halkı takıktır imlaya. her gördüğü -de, -ki, -mi'yi ek sanır.
Son dönemlerde youtube da her pazar yaptığı paylaşımlarıyla güne güzel başlamamı sağlayan büyük insandır. Kitapları, tv programları, youtube kanalı, kurduğu oyuncak müzesi vs. Ne yaparsa güzel yapar, ne söylerse güzel söyler.
O da lazim bize!
Senelerdir kendisinden habersiz biçimde savunduğum "ülkenin aslında en büyük problemi cahillik" tezimi arkalamasıyla, çok sağlam argümanlarla bunu desteklemesiyle kendisini ekstra sevdiğim, isviçre çakısı gibi adam. TV'de zamanında yapmış olduğu programların sohbetleri şahane, youtube'da başlamış olduğu 2-3 dk lık kısa hikayeleri çok şahane yine. Keşke kendisinin bir haftalık podcasti olsa da dinlesek. Zor tabi.
birlikte iş yaptığım için söyleyebilirim ki tanıdığım en paragöz, en samimiyetsiz, en duygu sömürücüsü şahsiyettir.
kişiyi eserlerinden biliriz ve çok iyi biliriz, kalemine kuvvet deriz.
iyi yazar ve anlatıcıdır ama istanbul dışında hiçbirşey bilmez, sürekli olaylarda bir istanbul vardır ve bayar.
Zülfü livaneli gibi boş adamlardan birisi.
oyuncak müzesi için minnettar olmamız gerekir.
bunca orospu çocuğunun, bunca şerefsizin kol gezdiği ülkede böyle düzgün, temiz insanlar kaldı mı lan gibi düşüncelere daldıran ender kişiliktir.

ne zaman dinlesem, o akıcı ses tonu, hikayeleri anlatış biçimi insanın içini ısıtıyor.

senin bu ülkeyle ilgili umutlarımızı yeşertmeye ne hakkın var be sunay abi....
samimiyetine bir türlü inanmadığım şair ve performansçı.
yazdığı kitapların, değerli hafızasının bir back-up'ı olduğunu düşündüğüm, alçak gönüllü ve yaratıcı sanatçı. Edebiyat ile araştırmacılığı dans ettiren mucize insan.
Hakkında kötü bir şey yazıldığında üzülüyorum. Aydınlanmaktan bu kadar mı nefret ediyorsunuz?
türkiye cumhuriyeti'nin en büyük şairlerindendir.
türkiye cumhuriyeti'nin en büyük aydınlarındandır.
türkiye cumhuriyeti'nin en büyük meddahıdır.
sallamasyon üstadı.
Farklı dallarda eser vermiş olan Ulama mağduru edebiyatçı.
Hem Trabzonlu hem solcudur.
Dün tek kişilik gösterisi görçek i izleme fırsatım oldu, tavsiye ediyorum. Kendisi oldukça bilgili ve donanımlı bir insan.

Ayrıca perugia üniversitesinde kendisinin müzecilik anlayışı doktora tezi olarak incelenmiş.
herkesin kulağına küpe olması gereken bir hatırlatması vardır..

"eğer inceldiği yerden kopmasına izin vermezsen , gün gelir en sağlam yerinden kopar ...canın yanar, canını yakar."
Kadıköy'de iki defa rastladım. Hatunlarla fink atıyor köftehor vay seni vay vay dedim.
konuşkan, anlatmayı seven ve hiperaktif olduğunu düşündüğüm kişi. oyuncak müzesinin hastasıyız.
Nedense hakkında hiçbir şey bilmiyorum, çok ilginç.

Kim bu dalyaprak?
kendisi göztepelidir. aynı zamanda istanbul oyuncak müzesi'nin sahibidir.
aynı semtin çocuğuyuz.