bugün

entry'ler (62)

instagram burs paylaşımları

Devletin verdiği bursun ya da öğrenim kredisinin aslında günümüz şartlarında ne kadar komik rakamlara tekabül ettiğinin göstergesidir bu yaşananlar.

Zira sadece aylık 150 euro vereceklerini söylüyorlar fakat biz fakirler hemen onu türk lirasına çevirip oo çok paraymış diyoruz her ay aldığımız 50-60 euroya kıyasla.

Aslında bu kadar büyük bir reklam için aylık 150 euro o kadar komik bir rakam ki fakirliğimize gülmekten kendimi alamadım.

Umut fakirin ekmeği, ne diyelim.

Neyse, zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış, sallayın gitsin çok ihtiyacı olan varsa da Montenegro'dan gelecek hayır Allah'tan gelsin.

Çok kral fakir edebiyatı yaptım bee.

yazarların kredi kartı borçları

Sıfırla yavrum sıfırla yaptığım borçtur, kapattım sonunda kurtuldum.

sigara

En büyük zehir taciri olan devletlerin mükemmel vergi kaynağıdır. Özellikle ülkemizde türlü yasakların üstüne sigaraya büyük vergi yükü bindirilerek sözde tüketim azaltılmaya çalışılıyor.

Ben de kullanıyorum ama yapılanları tasvip etmiyorum, zehir olduğu kesin olan ve içinde 6000' den fazla çeşitte madde bulunduran bu ne idüğü belirsiz şeyle ciddi bir şekilde savaşmak yerine gelir kapısı haline dönüştüren devletlere lanet olsun.

dolar kuru

Malesef ülkemizde büyük çoğunluğun doların artışına sandıkta tepki vermemesini bir süre idrak edemedim ama şöyle bir tahmin geliştirdim. Büyük ihtimalle birikimlerini dolara çevirdikleri için dolar arttıkça biriktirdikleri paranın arttığını düşünüyorlar.

Tebrik ediyorum kendilerini çok doğru bir yatırım ve inanılmaz büyük bir öngörüyle sandıkta doğru tercihi yaptınız. Helal olsun size ülke batsın ama size bişey olmasın çünkü siz çok akıllısınız biz salağız afedersin.

görsel

şehirlere özgü buluşma yerleri

Biri diyarbakır ı yazmış ama sanki diyarbakır a hiç gitmemiş gibi yazmış, doğrusunu yazayım.

Ofis iş bankası önü.
Dağkapı meydanı.
Park orman.
Tesisler.
Ninova avm.
Ceylan avm.
Üniversite büyük durağı.
Bir de müdavimi olduğum mekan babil çay evi.

bebe bisküvisi

Süt veya çayla kombinasyonu mükemmel olan bisküvidir. 23 yıllık bebeyim, daha iyisini yemedim bugüne kadar.

trt

Büyüklerim bana 'tek kanal' dönemindeki trt yi anlattı, zamanı gelince bende küçüklerime 'tek adam' dönemindeki trt yi anlatacağım. Keşke bu kadar alçalmasalardı.

gelecek kaygısı

Bugünü yitirmeye sebep olabilecek kadar ciddi bir sorundur. Kafayı patlatma sebebidir.

Uzun süredir gelecek kaygısı olan biri olarak bu süreçte yaşam kalitemin çok kötüleştiğini farkettim ve silkelenmem gerektiğini düşünüyorum. Benim için zor olanı ise hedefsizlik. Sonumuz ne olacak bakalım, görelim.

Umarım yıllar sonra bu entry i güzel duygularla editleyebilirim.

kaynanası annesi ve karısı arasında kalan erkek

Birkaç yıl sonraki halimi gördüğüm erkektir. Bela geliyorum diyor bu sefer, gönül bu işte çok seviyorum ne yapayım.

kapadokya

Kelime anlamı "güzel atlar diyarı" olan anadolu'nun doğa harikası bölgesidir.

Gitmişken şarap mahzenlerine ve çömlekçilere uğramanızı şiddetle öneririm.

porsuk çayı

Eski durumunu bilmem ama şu anda iyi değerlendirilen ve Eskişehir'de görülmesi gereken Adalar olarak adlandırılan semtin esnafının ekmeğini yediği, insanlarının keyif alarak vakit geçirdiği çaydır.

zevk alınan ufak sapıklıklar

Elim kolum kanadığında falan kanımı emerim. Hatta fişimi fırçalarken bilinçli olarak diş etimi kanatırım.

Her akşam çorabımı çıkardığımda ayağımı koklarım. Parmaklarımın arasındaki o terli sıvıyı itinayla sıyırıp burnuma götürür kokusunu tüm gücümle içime çekerim. O koku çok hoşuma gidiyor.

Son olarak ilk kadavrayı gördüğüm günden beri ölüleri çok seviyorum, o kadavranın kol derisini yüzdüğüm an aklıma geldikçe çok mutlu oluyorum. Sanırım benim yolum adli tıp.

bel ağrısı

Mekanik ve inflamatuar olmak üzere iki ana başlıkta incelenir.

Toplumda en sık karşılaşılanı bel fıtığı, zorlanma, incinme sonucu oluşan mekanik bel ağrılarıdır.

inflamatuar ağrılara ise ankilozan spondilit örnek verilebilir.

Bu iki tip arasında önemli bir fark vardır. Mekanik bel ağrılarına istirahat iyi gelirken inflamatuar bel ağrılarına ise egzersiz iyi gelir.

Dikkat! Dinlemekle artan, hareketle veya egzersizle azalan türde bir bel ağrısı varsa bu sıradan bir bel ağrısı değildir, lütfen ihmal etmeyiniz.

anneannenin unutulmayan sözleri

Soyxha ma bu neydiii!
Yüzen sıçalar!
Yüzen zukkum koyum!
Kuzzulkurt!

ben erdogan sorularınızı bekliyorum

Bilal i neyle beslediniz?

yeni trenlerin küçük pencereli olması

Çocukların taş atmak suretiyle camları kırmasından dolayı düşünülmüş olabilir.

nicklerden meslek tahmin etme

konuyafransizim : endüstri mühendisi

uludağ sözlük geleneksel bayramlaşma şenliği

Güzel günler sizin olsun, iyi bayramlar!

sakarya da tüm patileri kesilen köpek

Ne zaman bir köpeğe işkence edildiğini, canına kıyıldığını duysam aklıma hayırsız ada katliamı gelir. O günden bugüne ne değişti zihniyet olarak, kanun olarak ülkemizde?

Ben söyleyeyim; kayda değer bir iki gelişme dışında hiçbir şey olmadı. O gelişmelerde gönüllüler sayesinde oldu.

Para hâlâ daha değerli bu güzel hayvancağızların canından ve insanlık hâlâ bu dünyanın canına okuyan en aşağılık canlı türü.

En büyük cezaları verseniz de yetmez, içimi soğutamaz, öfkemi dindiremez. Çünkü o köpeği kimse yürütemez artık, ağrısını dindirseniz de yaşatsanız da çok sevseniz de acısını dindiremezsiniz o köpeğin.

Umarım yaşattığınızı yaşamadan ölmezsiniz.

tıp okuyan yazarlar

Bir kısmı şu anda tatilde olan yazarlardır. Senenin yorgunluğu, malum.