bugün

birçok çaresiz hastalığın sebebi. sayesinde edinmediğim bela kalmamıştır.

ama siz siz olun bundan yapmayın.
omuzlarda ağrı yapar.
şu sıralar herkese gelendir. berbat.
Ygs öğrencilerinin sürenin azaldığını her hatırladığında gireceği ruh halidir. Raad olun, iş lysde bitiyor.

Not: felaket tellallığı, 23 güncük kaldı.
diş çürüğüne neden olabilecek ruhsal haldir. senenin başından beri 5 dişim çürümüş haberim yok ağzımda ki o lanet kokudan anlamam gerekliydi.
Sabaha vizenin olduğunu farkedince başlayan hede. Ya midemi, başımı, böbreğimi heryerimi ağritti. Bu nasıl bişey. Acıktım lan daha yarım saat oldu yemek yiyeli.
ruhsal gerilim de denebilir. insanları aptallaştırdığı söyleniyor. stres anında beyne giden enerjinin yüzde 80’i engelleniyormuş dolayısıyla düşünmeye değil tepki vermeye itiliyormuşuz.
ağırlık ve kardiyo çalışarak uzaklaşabileceğimiz günümüz hastalığı. adamın çocuğu olmaz. aynen.
çok sık girdiğim bi durum.
Her türlü sıkıntının, hastalığın tetiktiçisi.
Hergün yemeklerin yaninda 500gr aldigim madde. Etkileri saymakla bitmez bu illetin.
Şu an içinde bulunduğum ve karın ağrısına neden olan durum. Bir işin belirsizliğinden ya da kötü sonuçlanma ihtimalinden kaynaklanır. iç kemirici bir duygudur.
insanın psikolojisini tamamen bitiren durumdur düşünmemeye çalışıp kafanızı başka şeylerle meşgul edin ya da o kadar rahat bir insan olun ki hiçbir şey umurunuzda olmasın.
stres psikolojik olarak başlayan ve önlemi alınmazsa fiziksel birçok hastalığa, rahatsızlığa davetiye çıkaran çok tehlikeli bir illettir.

stresin kıvılcımı sadece bir düşünceyle atılır. kıvılcım büyür kor olur, kor ateş olur, ateş yangına dönüşür. kor son raddir. kor merhalesinden sonra o dert, sıkıntı, tasa ne ise bir şekilde çözümünü bulmalısınız. zira büyük sıkıntılara yol açabilir. kendinize dikkat edin, allah'dan yardım isteyin.
Çoğu hastalığın temelinde yatar. Bazen direkt başlatıcı sebeptir, yatkınlık varsa başlamasını tetikler, hastalık varsa da ilerlemesine sebep olur.

Bu yüzden gamsız dediğimiz, rahat insanların genelde daha uzun yaşıyor olduğunu görürüz.
Kendi gider etkileri kalır. Hayatı zindan eden illet bir şey. Allah belasını versindir.
bir insanın hayatta başarısız olmasının, fizyolojik hastalıkların, verimli olamamasının ve enerjisinin düşmesinin en büyük nedenlerinden biridir. ebeveyn baskısı, işveren baskısı, çalışma koşulları, sosyal ortam vb. durumlar stresin ortaya çıkmasının nedenlerindendir. stresten uzaklaşmak bazen zor hatta imkansız olabilir.
Bele puşt gibim ibne gibim bişey. Günümüz Türkiye'sinde özellikle iş yaşamından kaynaklı yoğun olarak yaşanılan ve her türlü sağlık meretinin en büyük failidir. Uzak durunuz efendim, gördüğünüz yerde kaçın.
başa gelen olaylar karşısında o engeli aşacak enerjiyi bulamama hadisesi.

biz müslümanız. elhamdulillah. bu stresin çözümü için +1 demek. strese karşı bir sıfır öndeyiz. çünkü bizim allah'ımız var. ne dedik. an'ımız imtihandır. stres yapmak yok. stres müslümana yakışır bir davranış değil. başa gelenin allah'dan olduğunu ve sınavın bir parçası olduğunu bileceğiz. buda tabi ki imanın kalitesi ile doğru orantılıdır.
engel ne kadar yüksek olursa olsun oradan atlamayı bileceğiz. imanın seviyesi sonsuzdur. allah'a sığınalım ve ondan yardım isteyelim. bağırma çağırma ile, başkalarını kırma ile kısaca bazı olaylara-kişilere isyan ile bu çözülemez. aksine daha da allah'dan uzaklaşır insan. ve böylelikle kendi ile baş başa kalır. nefis ile baş başa kalırsan gider eşini çocuğunu da vurursun, bir mekanı ateşe de verirsin, en iyi bakın en iyi diyorum intihar edersin. bu çok tehlikelidir. nefis ile yalnız kalmak. yani allahsızlaşmak. engelin devamını bir engel daha koymaktır, işleri sarpa sarmaktır.
allah'dan yardım isteyin dostlar. namaz ile yardım isteyin. nefsinizi köreltin. aşıp taşmak isteyen nefsinizi ancak böyle dindirebilirsiniz. allah yardımcımız olsun.
Ah albayım stres olmayalım. tüm insanlar toplanalım ve stres olmamak için yemin edip, 10 dakika sonra bozalım.
sonuçlarından biri (bkz: sivilce)
Beyin kemiren duygu. Evet.
Vucudun cesitli yerlerinde ve ozellikle kafada, sac diplerine sivilce yapar.
Fazlası cildimi ergenliğime döndüren hede. Bıraksalar şerbet gibi yaşarım da bırakmıyorlar ismet.
mide ve beyin düşmanı. adamın yakasını bırakmaz.