bugün

rusya'da ve dunyada cok unlu bir votka markasi.
artık türkiye'ye de ithal edildiğini gördüğüm dünyanın bir numaralı votkasıdır.**
fiyat : 37.5 Ytl
dünyanın en iyi votkası ünvanını, 2005 yılında "dünyanın en iyi votkası ödülü" nü kazanarak elde etmiş markadır. stolichnaya 4 kez damıtma yöntemiyle üretiliyor, tadını üretiminde "kış buğdayı" kullanılmasından alıyor.
(bkz: stoichiometry)
gerçek rus vodkasıdır. smirnoff ve absolute e göre içimi çok daha kolay ve çok daha ucuzdur.
aman dikkat bu votka ile taklaya gelebilirsiniz. bizzat bakü'de sek sek yuttuk, geldik de hani.*
ayrıca ciddi anlamda çok iyi bir votkadır.
dun bır sıse gomduk 2 kısı bu sabah turp gıbı kalktık gene. ben nasıl mı ıcıyorum boyle her gun. nasıl mı gomuyorum bu votkaları.. ee burası kıbrıs turkıye'de 37 lira burda 15.
benzeri için:
(bkz: smirnoff black)
rusya'nin tartismasiz en iyi vodkasi olup moskova'da 10 liradan daha ucuza bulabileceginiz nadide icecek. damacanaya bosaltip icileni makbuldur ogrenci evinde. yok efendim limonmus, visneymis katilmaz bu vodkaya, sek icilir.
votkanın kralı. soğutulmuş shot bardaklarıyla beraber sek olarak içildiğinde yağ gibi kayıp gitmektedir. ertesi günü de son derece iyi olan içkidir. ne baş ağrısı ne bir şey. smirnoff, absolut gibi pazarlama harikası votkalardan sonra buna geçiş yaptığınızda kendinizi o dandik votkaları içtiğiniz güne lanet ederken bulursunuz. genelde en iyi votka deyince 'kenkea abso süper yea' tepkisini alırsınız yeni yetme içicilerden. ama görmüş, geçirmiş bir abiye sorulduğu zaman bu yanıt alınacaktır. canım çekti lan*.

http://www.monnik-dranken...s/flessen/stolichnaya.jpg
hiçbir katkı maddesi kullanılmadan içildiği taktirde %100 verim alınabilen kaliteli rus vodkasıdır. ha, "sek içemem" diyorsanız, limon suyundan başka bir katkı maddesi kullanılmaması şiddetle tavsiye edilir.
rusya nın keyifli votka markalarından biridir. fakat hiç bir zaman bir russian standard değildir. moskova lenin caddesi numara 89 da bir rus hatunla içmek üzere buzdolabında saklanabilir. fakat asla daha ötesi değildir.
arayıp bulamadığımız vodka'dır. bulup da içsek
geçen dolabı kurcalarken takriben 25 yıllık iki adet şişesini bulduğum güzelim rus votkası. içersek mevta oluruz falan, kalsın.
http://www.youtube.com/wa...8o7_U&feature=related

2:00'a dikkat.
Migros da satılmayan içkidir.
Tarihin en efsane vodkasıdır.
Sıradan marketlerde absolut, smirnoff, binboğa gibi stoli'yle aynı fiyata ispirtoları görüp, güzelim stoli'mi görememek içimi acıtmaktadır.
Lütfen içine başka sıvılar katıp güzelim vodkayı rezil etmeyin. Sek için.
mükemmel bir vodkadır, boğazınızdan geçişini hissedersiniz ve kesinlikle tadı, sertliği türkiye'deki vodkalara benzemez.
bu vodkayı bir şeyle karıştırarak içiyorsanız kesinlikle şişeyi içmeyi bilen birilerine verin de boşa gitmesin.
türkiye'de bulmak zordur.
kisaca "stoli" denir.
en sevdiğim ve en asil votkalardan. şaka maka değildir, gerçek bir sovyet markasıdır. sscb'nin votka ihtiyacını gidermiştir. ayrıca marketteki en saf ve leziz votkadır. ben lıkır lıkır içerim, amma velakin sonu kötü.
ne smirnoff ne absolute huzur stolidedir. ben icki icmem stoli icerim dedirtendir. bir kac saat shot bardagiyla beraber buzdolabinda bekletip icilince sifir yanma hissiyle beraber kelimenin tam anlamiyla kayip gidiyor. yaninda kepek ekmegi uzerinde ton baligi tavsiye edilir.
once ne oldugunu anlamazsin ama oyle bir carpiyor ki ayaga kalkinca anliyor insan.
Burada bulunmaması ve ergen ayağına düşmemesi sebebiyle pek tanınmayan kaliteli rus votkası.

Smirnoff falan yalandır bunun yanında.
bir moskovskaya değildir.
Nereden bulabileceğimi merak ettiğim vodkadır migros carrefour da yok.