bugün

entry'ler (53)

köpeklere verilebilecek isimler

rica ettiğim. kızlar vermesin lütfen. parkta sokak çocuğuyla otururken çileeeek gel diyen saf kızları görünce gülüyoruz. dışarıda bağıracağınız zaman güldüren isimler seçmeyin. çilek portakal falan olmaz yani. muz fln.

sigara içenlerin niye sigara içtiğini bilmemesi

Çok garibime giden sorun. Cevabını net alamıyorsunuz.

kültür başkenti yozgat

avrupaya bin basan memleket. fazıl say buradan çıkmış, rahmaninov tüm bestelerini bu şehre armağan etmiş. Albert einstein atomu yozgatta parçalamış ancak bunu kamoyundan saklamıştır. dünyanın en güzel kızları yozgattan çıkıyor diyorlar. türkiyenin floridası yozgat.

tchibo nasıl okunuyor sorunsalı

tehibe diye okuyan bir elemanı duymam ve hönkürmem nedeniyle hiç aklımdan çıkmaz. o günden beri hep o logoyu görünce tehibe aklıma gelir. logosu tehibeyi andırır, şibo diye okutur öyle garip bir logosu vardır. biz kapalı çarşı çocuklarına ters bir kelime yani. ben şahsen kahveye gidiyorum kahve içmek için. bildiğimiz kahve lan, şiboda okey oynayıp taşak muhabbeti yapan yavuz amcam ordaysa orayada gideriz sorun değil. bide oraletde vericekler ama.

ekşi sözlük

nazlı site. üyelerini kabul etmez, sıraya falan koyar, ne kadar yazarsak okadar değerlendiriceklermiş, yesinler. uludağsözlük gibi 3-4 ay sonra aramıza hoşgeldin diyip sımsıcak bir mesaj atçak siteye fazla benzemiyor. ama ilk sözlük şeysini onlar yapmış, tribinide yapsın, dimi?

sabahın köründe öten salak kuş

bazende mutluluk veren kuş tabiikiside.

hayatı siktir edip açlıktan ölmeyi beklemek

Fişi çekmektir. Niye yaşıyoruz lan, çalışıp, yiyip yatıyoruz. Olmuyo böyle.

modern insanın en büyük problemi

Depresyon. Çevremizdeki her insanın bir problemi olması bir tesadüf değildir, doğamızdan uzak yaşamamız en büyük yanlış.

6 nisan 2014 havanın hayvan gibi sıcak olması

Ne yazıkki birazdan yazlığa götürüp denize girdirtecek sıcaktır. Hoşgeldin yaz.

sarelle duo

Türkiye piyasasında satılan en lezzetli çikolata bar.

şaka maka nisan ın gelmesi

Bana daldırtan ama denizede daldırtan.

şaka maka nisan ın gelmesi

Dertlerin daha az olduğu, mutlu sona ulaşmak isteyen gençlerin not dilendiği, kızgın kumlardan buz gibi denize atma isteği ve dışardaki o kavurucu altın sarısı hava, cır cır öten böcekler, daha çok terlemek, daha çok yanık, daha çok dondurma. Çok severim nisanı yazın başlangıcı, genelde nisan sonlarına doğru yaz sezonu açılır, kavrulmaya başlarız.

sigara

Nedir bu hala anlaşılamayan hede. Kimyasallı ot. Yaygınlaşması daha ortalama 100 yıl öncesine dayanan, ilk başta zararı olmadığı zannedildiği için devlet tarafından yasaklanılmamış, insana ne keyif veren ne huzur yapan, ciğerleri söndüren. iki içeninden birini öldüren, ayıplar ayıbıdır. Milyonlarca insan bırakmayla cebelleşiyor, ağlıyor, para kaybediyor bunu bıraktım fişe takılı yaşayan insanlar bir şehir eder bu sigara yüzünden.

Çözüm:
Çok basit, sigaralar raporla alınmaya başlanacak, sigara içen insanlar tc kimlik no vs. ile bilgisayara kaydı yapılıp devlete haber verilecek, nikotin ihtiyacını almak için sakız, bant ve elektronik sigaraya teşvik edilecek. 10 yıl sonra esas tütün içeren sigaralar tamamen kaldırılıcak ve diğer tüm uyuşturucular gibi illegal hale gelecek. Tedavi kapsamında olan hastalarda eğer hala bağımlılık tedavisi görmeye devam edecek.

Sigara içmek keyiftir, sohbette, yanlızlıkta, mutlulukta, kederde iyi gider ancak acı çeke çeke ölmek var

ak parti iktidar olamazsa türkiye de olacaklar

Demokrasi adı altında insanların özgürlükleri kısıtlanmaz.

taksicilerin gereksiz samimiyet kurmaları

kardeşim dilinimi yuttun esprisiyle sohbet açmak isterler. çok naziksin çok sıcaksın abim ama hiç konuşasım yok. hiç.

bütünleme sınavına dahi kalkmaya üşenen öğrenci

kelimenin tam anlamıyla beni tabir eder. yarım kalan uykuma kaldığım yerden devam edeceğim. hiç moral bozmaya gerek yok.

nutella

kesinlikle bağımlılık yapan fındığın akışkan formu. insan yemek yemek istemiyor, nutella yemek istiyor. 5 kaşıkta orgazm dolu akışkan dakikalar geçirdikten sonra kavanozu kapatıp işine dönüyorsun. Haliyle canın bir sandviç vs. istemiyor. şimdi aşağıya inip alıcam ama nutella bitti ama pilimde bitti napçaz?

türkiye de kar yağışı

Şuanda pencereden bakarken kaldırımları yavaş yavaş beyazlatan tatlı olay. Akşama botlar beyaza gömülecek demek ki.

sözlükte arkadaşı olmayan sözlük yazarı

benim. üyelerin nickine tıklayınca onlarla ilgili yorumlar yazılmıştır genelde 4-5 sayfa. Bana çok imkansız ve ulaşılmaz gelir bu tip üyeler, hiç olamıcakmışım gibi.

pringles

içkiliyken hapır hupur götürdüğüm sabah kutusunu görünce midemi kaldıran cips. bak yine kokusu burnuma geldi.