bugün

kızını diri diri yakana kadar favori karakterimdi, sonra bütün sevgimi kaybettim.

brienne of tarth’ın askerleriyiz.
görsel
Yönetmen ve senaristlerin yediği tek gerçek kral.
eskiden aziz yıldırım ali kocu veliaht olarak gösterirdi, şimdi stanis baratheon diyor.
Stannis baratheon değil Başbuğ stannis baratheon.
vasat denilince akla gelen ilk isim. büyü muhabbetine inanıp kendi kızını yaktıran salaktan ne beklenir. gerçi abisi de yaban domuzu avlarken öldürülmüştü çok saçma dizi şu game of thrones. baretheonlu safraların ejderhaları yenip de senelerce başta kalabilmelerine imkan yok açık ve net.
(#38966946)

Az daha aynı entrymi kelimesi kelimesine bir daha giriyordum.
kendisi final sezonunda ak gezen olarak karşımıza çıkacak.

teorim bu.
Tek gerçek kral, yiğit komutan, demir tahtın gerçek varisidir. Tek suçu adil ve gösterişsiz olmak doğru yoldan ayrılmamak. Ama malesef hakkı olanı almak isterken kızıl hayatkadını yüzünden kızının ve başka masumların kanına girdi. Bence brienne onu öldürmedi bir şekilde tekrar göreceğiz onu ama akgezen olarak değil çünkü öldüyse kafası uçtu.
dizide tahtı en çok hak eden karakterdi. duruşu konuşması hal ve hareketleri ile en oturmuş karakterdi. tabi kızıl karı olmasa idi. başlığı ne zaman canlansa veya game of thrones videolarında ne zaman kendisine denk gelsem şu karikatür aklıma geliyor.

görsel

hala izlemeyenler vardır belki onlar bundan sonrasını okumasınlar.

--spoiler--

şu karikatürdeki adama benzetiyorum ben bunu * lan kızılın peşine takıldın sırf halvet oldunuz diye. kızını yaktırdı sana karın intihar etti bu yüzden. yetmedi yanlış yönlendirip ordunu yok ettirdi ve sonunda kellen de gitti. oysa soğan şovalyesi abimizi dinlesen zaferin kaçınılmazdı. bak adam gitti jon un yanına verdiği akıllar ile jon aldı yürüdü taht yolunda depar atıyor.

--spoiler--
Dizide öldürdüler başbuğu. Kitapta allahın izniyle 7 diyar'ın üstünden geçecek.
batıdiyarının tek gerçek kralı. inşallah george martin şişkosu seninde kanına girmemiştir gür saçlı yiğidim.
Sonuna kadar 'The One True King of Westeros'.
Kızını diri diri yakmış bir adet orusbu çocuğu.
Dede cesur yiğit adamdın ama boş adamdın. Ne strateji ne zeka ne plan. Gittin karının tekine kelleyi çizdirdin amq.
görsel

introdan da görüldüğü gibi Gerçek kral Geri dönüyor. Her ne kadar saçma işler yapmış olsada hafiften seviyorum kendisini. Ancak ordusu olmadan ne yapabilir sorunsalı var. En fazla westeros'ta pankartla gezer gerçek kral benim diye.
game of thrones izliyorum, klişeyim bari stannisçi olup marjinal davranayım.

geçiniz efendim. biz yemeyiz bu ayakları.

abartılan kral.
Westeros Dünyasının Süleyman Çakır'ı kendisi.
mert duran
kadri kıymeti bilinmemiş bir adam. yüreği paramparça bir adam. daha ufacık çocukken fırtına burnu açıklarında gemilerinin batışıyla annesinin ve babasının ölümünü görmüş bir adam. yetim ve öksüz halde küçücük bir çocukken tek büyüğü, abisi olacak götveren robert’tan bir gram sevgi görmemiş bir adam. yaralı bir şahini tutup iyileştirip bakan, şahin artık uçamamasına rağmen ona “gururlukanat” ismini veren bir adam. abisi lyanna olacak orospunun sevdasına kan dökerken fırtına burnu’nu aylar boyu tyrell ve targaryen ordularına karşı açlığın sefaletin içinde şehirdeki kedileri fareleri yiyerek savunan, yine de şehri teslim etmeyen bir adam. robert kral olduktan sonra hem yaşı hem hizmetleri gereği aile evi fırtına burnu küçük kardeşi göt contası ibne renly’e verildiğinde bile isyan etmemiş abisinin lafını ezmemiş bir adam. herkes götü sikli lordları soylu soylu diye kafasında gezdirirken davos gibi aşağı tabakadan bir kaçakçıyı namuslu bir adam olduğu için kral eli ilan etmiş bir adam. herkes tahtı o için bu için isterken tahtı sadece görevi kral olmak olduğu için isteyen bir adam. stark lannister targaryen tyrell taht kavgası yaparken diyarın ihtiyacında ordusunu kuzeye sürüp kendi ordusundan 10 kat büyük yabanıl ordusunu dağıtan adam. westeros ovasının tek yiğidi. savaşlarını arkadan komuta etmeyen, kılıcını çekip en önde savaşan kral. namuslu kral. onurlu kral. tek gerçek kral. seni asla unutmayacağız koca reis stannis. sen bizim gibi kadri kıymeti bilinmemiş kalbi kırık ama dik başlı adamların kralıydın. one realm, one god, one king. elveda kralım.
Westeros’un ve yedi krallığın tek gerçek kralı kızını gerçekte yakmamıştır dizinin ırzına geçen yapımcıların bok yemesidir o.
Stannis asla kral olmak istemedi, demir taht hakkı olduğu için değil görevi olduğu için savaştı hep. Herkes daha çok toprak alayım kral olayım diye birbirinin gözünü oyarken o son kalan gücüyle gerçek bir kralın yapacağı gibi gece nöbetine yardıma gitti yabanılların ordusunu imha etti askerletinin bir kısmını gece nöbetine yardım için bıraktı yıkılmış boş kaleleri onardı. Toprağın bol olsun stannis reis adın hep minnetle anılacak.
görsel
Kötü sanılan game of thrones karakterlerinden sadece biri.
adam gibi adamdı. Diyeceklerim bu kadar.
üşüyoruz reis.