bugün

dizide donanmasıyla değil sürekli birilerine domalmasıyla ünlü bir karakterdir.
kızını öldürdükten sonra değersizleşen arkaaş..
7 diyarın tek gerçek kralı. 7 diyarı yarın sabahtan itibaren titretmeye başlayacaktır.
robert baratheon'un kimse tarafından sevilmeyen kardeşi.

disiplinli,soğuk ve ruhsuz bir adalet anlayışı var.
(bkz: hakkı verilmeyen game of thrones karakterleri)
yunanlı ismi gibi ismi olan vatikan kardinalı tabiatlı az tatlı taht oyunları karakteri. Ejderha kayası ak gençlik örgütlerinin idol lideri. Biraz daha sosyal olsa ortalığın damına koyacak potansiyeli vardır ama yabanidir ve hırbodur. Söylemesi ayıp biraz da abazandır. Kızıl karı çükünü kes dese keser o derece umutsuz vakadır ve bir o kadar da delikanlıdır. Hakkını yemeyelim.
O da ölmediyse sikerim öyle diziyi. Hadi jon snowa Eyvallah ettik. Tazı çıktı geldi sesimizi çıkarmadık ama o da geri dönerse dizinin boku çıktı demektir.
stanis bıratiyon öldi mü?
ıssız westeros kaldi mu?
boltın öcün aldi mu?
imdi kuzey yırtılır.

deyu ölümü üzerine şiirler yazılmış kral gibi kral, adam gibi adamdır.
(bkz: tek gerçek kral) Kitap da ki stannisi sevdik biz filmde ki ruh hastasını değil!
Ağabeyi robb tarafından çok haksızlığa uğramıştır ejderha kayalığında tyrell ordusu abisinin isyanını kırmasın diye kalede açlıktan fare yemiş nedin yardımı gelene kadar teslim olmamıştır ve ordunun abisine gitmesini engellemiştir ama robb gidip ona ejderha kayalığını vermiştir geliri olmayan bir kale.

Beş kralın savaşında hep az orduya sahipti tyrion lannister karasu savaşında sağlam stratejiler uygulamasa kral olmuştu.

Bir stark fanı olarak diyorum ki;
görsel
Geri dönen yalama.
yedi rahmet eylesin.
(bkz: rightfull king)

Dizide danny kezosu ile jon sünepesini öne çıkaracaklar diye yazık ettiler reyise.

https://youtu.be/mzzApqbDJ08
afedersiniz ama dizide tam bir kavattı. ölmesine gram üzülmediğim adamdır kendileri.

--spoiler--

öz kızını diri diri yaktı ulan bırakın gerçek kral ayaklarını.

--spoiler--
huzur içinde uyu tek gerçek kral.
domuz avında domuzun domalttığı Robert baratheon'un kardeşi, cercei lannister adındaki orosbu marifetiyle krallığı elinden alınıp, hakkı joffrey baratheon adındaki hem zalim hem de aptal sübyana yedirilen gerçek kral.

7. sezonda kara büyü marifetiyle dirileceğin günü bekliyorum reyiz.
dizide öldürülmesiyle diziyle kitap arasında geri dönülemez bir dönemece girildi. artık 2 adet hikayemiz var. diyarı kurtarmak için tahtı isteyen tek kişiydi. Sur diyardaki krallardan yardım istediğinde Tommen'in 80 bin kişilik ordusu vardı; yardım etmedi. Daenerys'in lekesizleri, ejderhaları, ordusu vardı; yardım etmedi. Stannis; Tommen oyuncaklarıyla oynarken Daenerys, Daario Naharis adlı vasıfsız bir soytarıyla zina ederken 1.500 kişilik ordusu olmasına rağmen Sur'un çağrısını görmezden gelmeyip yardıma gidiyor.

şimdi böyle bir karaktere "cani" diyenleri görünce bu dizinin insanların zekalarını test eden bir turnusol olduğuna inancım arttı.
(bkz: devlet bahçeli).
Lan belki ölmemiştir.umut bu toprakları terk etmedi henüz.
Kizila tutulmayacakti aga.
Hatun ortaligin amk ya.
Vicdansız, amsalak ve başarısız.
Stannis baratheonu amsalak sanan cahilleri göstermiş başlıktır.
Facebook got grubundan birileri burada da yazıyor. Adamı grupta o kadar sallamıyorlar ki artık. Tüm nefretini buraya kusmuş. Yazıık, kıyamam ben sana be.
one true king.
O değil de amsalak olarak gösteren senaristler ama suçlu biziz, öyle mi?

Sanki kızını da biz yaktık iq.