bugün

Bir yobazın elinde ziyan oldu gitti. Cersei kadar olamadı.
Ölmeden önce birkaç söz daha söyleyen, ama bu sözler dizi ekibi tarafından kesilen adam gibi adamdır. Neler demiş bir okuyun bence.

http://geekturkiye.com/20...ayinlanmayan-son-sozleri/
" Eğer bir çocuğu alevlere atıp milyonları kurtaracaksam...Fedakarlık... kolay bir şey değildir Davos, yoksa gerçek bir fedakarlık olmaz. "
-Stannis Baratheon
gittikçe geri dönme ihtimalinin azaldığı büyük kral. harcadılar resmen adamı.
--spoiler--
Ramsay piçi gibi sevmedigim karakterlendendi. Sonu malumunuz.. ölümüne en çok sevindigim game of thrones karakterlerindendir.
--spoiler--
https://youtu.be/ISlLAiPI51s

Reyiiiz nerelerdesin reyiz? Demirin tuncuna kralın puştuna kaldık. One True king.
Ölmediğini biliyorum.
Ben de ölmediğini düşündüğüm one true king. Film de adamı öyle kötü anlattılar ki ben iğrendim ama kitapta hiç öyle değil.
Tek gerçek kral stannis.
Seni başkan yapıcaz stannis.
shireen i yaktiginda bitmisti benim icin.
olmaz olsun öyle kral.
Adam kızını öldürdü la kral olabilmek için. En çok bu hak ediyordu.
Olympiakos'ta gösterdiği performansla adını avrupa'nın en iyi basketbolcuları arasına yazdırmış yunan keltoş basketbolcu.
" Eğer bir çocuğu alevlere atıp milyonları kurtaracaksam...Fedakarlık... kolay bir şey değildir Davos, yoksa gerçek bir fedakarlık olmaz. "
-Stannis Baratheon
Stannis kızını yaktı rererö.

#HouseStannis

Stannis'in Ak Gezenlere karşı aldığı önlemler :
- Duvarda kullanılmayan kaleleri kullanıma geçirme emri verdi. 21 kalenin sadece 3'ü kullanılıyordu.
- Bu kalelere esir aldığı Yabanılleri yerleştirme konusunda Jon'la fikir birliğine vardılar.
- Savaştan kaçan yabanilere diz çökme karşılığında, Toprak ( Lütüf) ve yiyecek verdi. Tek beklentisi Ak gezenlere karşı savaşmaları.
'' Yabanilerin duvarı geçmesine izin vermek niyetindeyim. Hatta o kocaman dizleri bükülürse devlerin. Baban bundan hoşlanmazdı. Kardeşinin hoşlanacağından fazla değil. Ama artık ortak düşmana karşı müttefik olma zamanı. '' - Stannis
- Ak gezenlere karşı Ejderha kayasından ejderha camı getirilmesini emretti.
- Ak gezenleri uzak tutmak için kalelerde gece ateşleri yakmaya başlattı.
- Dizide yabanilleri kurtarmak için gemilerini Jon'a verdi.

'' Kaderimizi biz seçmeyiz, ama görevimizi yapmalıyız değil mi ? Büyük ya da küçük. Görevimizi yapmalıyız. '' - Stannis

//&&

Stannis Baratheon: Unutulmuştuk. Robert ve Ned Stark... Onlar kahramandı. Bir savaştan diğerine koşan şanlı isyancılar şehirleri Çılgın Kral'ın boyunduruğundan kurtarırken ben de 500 adamla Fırtına Burnu'nu savunuyordum.

Sör Davos: Kimse unutmadı majesteleri.

Stannis Baratheon: Öyle mi? Robert unuttu. Savaştan sonra Fırtına Burnu'nu Renly'e verdi. Renly hayatı boyunca savaş görmemişti.

Sör Davos: Daha bir çocuktu.

Stannis Baratheon: O zaman niye ona verdi? Önce atları yedik. Binmiyorduk nasılsa, kale kuşatılmıştı. Beslemiyorduk da, atları yedik. Sonra kediler. Kedileri hiç sevmem. Onları da yedik. Köpekleri severim. iyi hayvanlardır. Sadıktır. Ama onları da yedik. Sonra da sıçanları. Sen gizlice gelmeden önceki gece karımın öleceğini düşünmüştüm. Artık konuşamıyordu, çok zayıftı. Ama sonra sen geldin. içinde soğanlarınla, küçük kara yelkenlini gizlice getirmiştin.

Sör Davos: Patateste vardı. Salamura et de vardı sanırım.

Stannis Baratheon: O akşam Fırtına Burnu'ndaki her adam seni öpmek istedi.

Sör Davos: Öpmedikleri için sevindim.

Stannis Baratheon: Robert bana Fırtına Burnu'nu tutmamı söyledi ben de tuttum. Sonra bana Renly'e vereceğini söyledi sesimi çıkarmadım. Hakaret olsun olmasın, bıraktım çünkü Robert benim ağabeyimdi ve kraldı, ben de görevimi yaptım. Ama şimdi Westeros'taki tüm yasaların hükmüyle gerçek kral benim. Demir Taht'a oturduğum zamanda sağ kolum sen olacaksın.

Sör Davos: Majesteleri... Umarım size iyi hizmet ederim.

Stannis Baratheon: O rozeti takacak ilk avcı oğlu sen olacaksın sanırım.

////////////////

"Robert nedensizce benden nefret ediyordu, Renly beni hiçbir zaman sevmediğini söyleyip bana ihanet etti ve hakkımda ölüm emri verdi. Ama yemin ediyorum ben onları her zaman sevmiştim.'' - Kral Stannis Baratheon

//////////////

Sen bebekken Dornelu bir tacir Ejderha Kayasına geldi.
Sattığı şeyler,tahta bir bebek dışında beş para etmezdi
Senin doğumunu duyduğu belliydi.
Bebeği yaktı ve bana senin öleceğini söyledi. Ya da daha kötüsünün olacağını
Gri hastalık yavaş ilerler.Dünyayı ellerinden almadan önce
tanımana izin verecek kadar bekler.Herkes hastalık kaleye
yayılmadan önce kalan kısa ömrünü taş adamların yanında geçirmen
için seni Valyriaya gördermemi istedi.
Bende hepsine siktiri çektim. Dünyanın bütün üstatlarını,
şifacılarını iksircilerini çağırdım ve hastalığı durdurttum.
Çünkü senin yerin benim yanımdır çünkü sen Baratheon hanesinden Prenses Shireen'sin ,
Benim kızımsın.
/////////

"Başlarının üzerinde şimdiye kadarki en büyük sancaklar yüzüyordu, çarşaflar kadar büyük kraliyet sancakları; sarı sancağın üstünde alevli bir kalp vardı, alevler uzun ve sivri uçluydu, diğer sancak altından dövülmüş bir çarşafa benziyordu, sancağın üstündeki siyah erkek geyik rüzgarla zıplayıp dalgalanıyordu. Robert, diye düşündü Jon bir çılgın an boyunca, Owen'ı hatırladı, ama borazanlar tekrar çaldığında ve şovalyeler ileri atıldığında, adamların bağırdığı isim Stannis'ti."Stannis! STANNiS!"

&&&&&&

“Bu affedilmiş lordlar bunun iyi birer örneği. Gerçeği bilmeyen ve Joffrey’yi gerçek kralları sanan iyi ve sadık adamlar onun için savaşacak. Kuzeyli adamların aynı şeyi Robb için yapması da doğal ama akın akın kardeşimin sancağının altına giren bu lordlar Renly’nin bir işgalci olduğunu biliyorlardı. Gerçek krallarına sırt dönmelerinin tek sebebi güç ve zafer hayaliydi. Onların ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Evet onları affettim. Affettim ama unutmadım.”

&&&&&&&

Ramsay daha kundağına sıçarken Stannis Fırtına Burnu'nu dev bir Menzil ordusuna karşı savunuyordu, Ejderha Kayası'nı fethediyordu ve Güzel Ada'da Demir Donanma'yı ve Victarion Greyjoy'u eziyordu...
-Kevan Lannister

“Sakalların Tyrion tarafından kesildiğinde büsbütün aptala mı döndün sen? Stannis Baratheon'dan bahsediyoruz. Adam acı sona kadar savaşacak, sonra biraz daha. Eğer adadan ayrıldıysa, bu sadece savaş devam edeceği anlamına gelir. Yapıcağı hamleler savaşın yıllarca uzatabilir.” -Tywin Lannister

"En başından beri Stannis'in diğer hepsinin toplamından daha çok tehlike arz ettiğini fark etmiştim" -Tywin Lannister

&&&&&&

“Şuna bir bak soğan şövalyesi. Kanunlarla benim olan diyar. Benim Batıdiyarım.” Elini masanın üstünde gezdirdi. ''Aegon üç yüz yıl önce bizim şu anda durduğumuz yerde dururken gördü bunu. Bu masayı onun emriyle boyadılar. Nehirler ve koylar boyadılar, tepeler, dağlar, kaleler, şehirler, pazar kasabaları, göller, bataklıklar ve ormanlar... ama sınırlar değil. Hepsi bir bütün. Bir kralın tek başına yöneteceği bir diyar.”
“Tek kral,” diye onayladı Davos.
gerçek bir kral gibi gelirdi bana. kitabı hiç okumadım diziden gördüğüm kadarıyla yorumluyorum.

sert idi adil idi savaşçı idi korkusuz idi. tam bir kraldı benim gözümde. kızını yaktığı bölüm aha herkesi soğuttular adamdan harcıycaklar dedim. haksız çıkaydım keşke.

severdim, allah taksiratını affetsin..
--spoiler--
koymayı unutmuşum. Spoiler var okuma!
--spoiler--

Demir tahtı gerçekten hakeden bir kraldı. Kitaplarda westeros'un en büyük savaş stratejisti olarak geçen bir adamın Kıytırık boltonlara karşı kaybederek ölmesi beni acayip üzdü. Hala Yaşadığını düşünenler var, umarım öyledir.

son olarak:
(bkz: the one true king of the westeros)
bence büyük bir sürpriz olacak. hatta şu alev kılıçlı eleman bu olabilir. spoiler değil tahmin yürütüyorum sadece.
--spoiler--
kızını taht için diri diri yaktıran adama my lord bile demem.
--spoiler--
Üşüyoruz be reis.

Sen gittin meydan orospularla piçlere kaldı.
koltuk hırsı yüzünden, öz kızını diri diri yakan orospu evladı. arada kardeşini falan da harcadı tam bir evlad-ı osman gibi ama, Kızın yanmasına ses etmemesi fenaydı.
Genç bir adam tanıdım gereği kadar kibar
Reise gösterilir ancak böyle itibar

http://www.youtube.com/watch?v=mzzApqbDJ08

(bkz: one true king)
Üşüyoruz reis.
ned stark kadar adaletli robert baratheon kadar güçlü tywin lannister kadar zeki, tahtın tek gerçek varisi. savaşlara en önden katılmasıyla ve yabanıl ordusunu paramparça etmesiyle bilinir ''adam var adam gibi harbiden racon keser'' tanımına uyan alevli geyik sancağına sahip baratheon hanesinin ortanca çocuğudur
Adamın allahıdır allahı.

görsel
Adam gibi adamdır. Zahit bizi tan eyleme versiyonu çok hoşuma gitmiştir. O güzel atlara binip çekip giden o güzel adamlardandır. Unutmadan o7.
ölmemiştir arkadaşlar. merak etmeyin, tekrar çıkacak sahneye.
O kızıla çok yüz verdin be kanka, onu yapmayacaktın.