1. 1.
  cehennemin sonsuz olanıdır, yani sonsuza kadar orada kalmak olayı.
  1 ... lavman seti
 2. 2.
  böyle bir şey olmayacağını düşünüyorum. sonuçta bir insan orospu çocukluğunda master yapsa, cehennemde hakkını bulsa bile sonsuza kadar yanmamalı. sonsuz cehennem saçmalıktan başka bir şey değil. tabi Allah'ın işine karışılmaz. saygılar.
  4 -3 ... iki acayip adam
 3. 3.
  Cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değildir.
  3 -1 ... 1yazayim
 4. 4.
  Ataistlerin ebedi istirahatgahı.
  Yanacaksınız. Hem de öyle bi süre değil, sürekli.
  1 -1 ... frekans
 5. 4.
  allahı tanımamanın en büyük suç olduğunu gösterir bizlere, en büyük suç en büyük cezayı gerektirir. seni yaratanı tanımıyorsun nankörlüğün en büyüğü, var mı ötesi?
  4 -1 ... ay ve gece
 6. 5.
  korkutucudur. Hani şu inançsızlar kendi başlarına kaldıklarında hiç mi düşünmüyorlar ya gerçekse diye? Çok mu zor inanmak ne kaybedeceksiniz inanınca allah vardır muhammed onu elçisidir demek size ne kaybettirecek? Allah varsa ki biz inanıyoruz. Işiniz çok zor.
  Allah'a inanmamak en büyük günah değildir. Cehennemin en dibinde müslüman görünüp kafirlik yapanlar yani münafıklar yanacak. Allah'a inanıyormuş gibi görünüp özde inanmamaktansa hiç inanmamak daha iyi.
  Yinede Siz hem dilde hem kalpte inanın bişey kaybetmezsiniz.
  1 -2 ... bexdever
 7. 6.
  Herkesin iradesi var ve kendileri seçer bu yolu, kimse zorlamiyor bu yüzden haksızlık felan deyip mızıkçılık yapmayın. Sizin tercihiniz, mazoşistseniz biz napalım?
  1 -1 ... enerjifakiri
 8. 7.
  kendi içinde gömülüp, kaybolduğun, kendi ateşinde kavrulduğun, kendindeki mahkumiyetindir.

  yaratanın takdiri, hoşgörüsü, affı sınırsız.
  2 ... sakar medusa
 9. 8.
  Neden bu kadar ağır bir ceza?
  -1 ... sertac ordar
 10. 10.
  neden bu kadar ağır bir ceza? sorusuna cevap niteliğinde buyrun okuyalım;

  Zira küfür, çendan bir seyyiedir. Fakat, bütün kâinatı kıymetsizlikle ve abesiyetle tahkir ve delail-i vahdaniyeti gösteren bütün mevcudatı tekzib ve bütün tecelliyat-ı esmayı tezyif olduğundan, bütün kâinat ve mevcudat ve esma-i ilahiye namına Cenab-ı Hak kâfirden şedid şikayet ve dehşetli tehdidat etmek; ayn-ı hikmettir ve ebedî azab vermek, ayn-ı adalettir.

  -Sözler, Rnk, said nursi.
  ... anladikherseyyalan