bugün

Sokakta başıboş gezinen tavuklardır.
Çok zararlıları sayıları çok olunca habitat yok oluyor.

Eskiden kurbağa cırcır böceği doluydu sokaklar şimdi bu tavuklar yüzünden hiç kalmadı.
Ortalığa yumurtlamayan tavuklardır.

Çalamıyoruz da.
Anasını ağlattılar doğa nın ne gece kurbağları kaldı ne ağustos böceği hepsini yediler aq.
Artık bu soruna bir çözüm bulunsun!

Tavuktaparlar Allah belanızı versin sizin de...

(img:#2258595)
(img:#2258596)
sokaklarda başıboş gezen tavuk istemiyoruz...
al götür evde kes ye aq.
güzel başlıkmış ironik de hem. ama vazgeçtim şu an ironik yazmayacağım.
bir ara gittiğim şehirde okurken çok olurdu tavuklar evin önünde pervasızca dolanıyor, halil sezai kafası güzel şarkısını bu tavuklara yazmış sanırsın; öyle güzeller. sonrasında başıboş eşek gezmeye başladı eve giremiyordum bazen, çünkü ne bileyim manyak mıdır nedir bekliyor sokakta stabil. o da kırmış kafayı belli. ama uzaktan nasıl severdim kendisini, üzeni görürsem dövücem o derece sevmek. iyi de ondan da ben tırsıyorum, bi çekinti kızdı mı ne yaptı diye.
sonra önüme o eşek düştü; araba çarptı öyle bir hızlı çarptı ki, kurdeşen döktüm üzüntüden gecesinde. bir de nasıl oldu da düşerken bana çarparak amel defterimi kapatmadı anlamadım .iyce üzüldüm.
tavukların da kıymetini o zaman bildim ve hep iyi davrandım sonrasında onlara. sokakta diye bi kıymetsizlik bi adamsendecilik yapmak çok ayıp zira.
güvercinleri hiç sevmem mesela yem yicem diye hep kavga gürültü.
Bunlar yüzünden koca yaz geçti bir tane ağustos böceği sesi duymadım bir tane gece kurbağası görmedim hepsini yemiş oç.
derhal kısırlaştırılmalıdır.
Kara tavuk uğursuzluk getirir derler. Derhal kesilip yenmesi gereken tavuktur. Quenna hemen o tavuğu kes geliyoruz yemeye.
Homlıs tavuk... sokağa düşmüş.

Bi de ekonomi çok iyi aq güya.
Aşırı tatlı lan. Kimseye zararı olmayan tavuklarla uğraşmayın, sikerim taallukatınızı!

Sokakta ördek bile görmüşlüğüm var. Keşke köpek olmasa da Londra'da olduğu gibi belediyeler ördekler için yürüyüş yolu yapsa.
Çekemeyen anten taksın. Ben de arada sokakta tavuk görüyorum. zoruna gidenin borusuna gitsin. El kadar tavuktan rahatsız olmak nedir? Çok tatlı ve masum canlılar.

Şehrin göbeğinde nezih bir semtte oturuyorum ama bahçeli evler var. O tavuklar da sokak tavuğu değil, hepsinin bir evi var. Akşama kadar gezip akşam evlerine dönüyorlar.

Sokak köpekleri gitsin, yerine tavuklar gelsin. Bak şöyle değişik ve çok şirin tavukların sokakta gezmeleri hoş olmaz mı?

görsel
Horozlar kimseye durduk yere saldırmazlar. Herifin karısına, cücüğüne "geh bili bili bili" diye zırvaladıysan ona tepesi atmıştır. işsiz güçsüz adamlar değiller. Sen ben osura osura uyurken bunlar karga bokunu yemeden kalkıp ötüyorlar.

Sokakta başıboş köpekler milleti parçalarken "gıt gıt gıt" diyen adile Naşit'in ruh ikizlerine sallamayın amk.
(bkz: yaran başlıklar)

Her sokağa lazım bunlardan. Sabah işe giderken tavuklarla selamlaşsak bence ne sinir kalır ne stres.

Yalnız Kars ve Ardahan'da "sokak kazları" versiyonu var. Onlar sinirlenince adamın götünü kıtlarlar. Kızdırmazsanız popolarını sallaya sallaya koşturup dururlar. Çok sevimliler.
oyun istiyor abisi. inanma sikecek horoz .
zaten gorseldeki tavuk da dabbe gibi renge bak neresi kafasi neresi poposu belli degil.
ben kucukken koyde bilirsiniz tahta ve talaslarla oynamayi sevdigimi yazmistim buraya belki de o zamanlar kodlanmisti odunluk bunyeme.

bir gun yine ciktim tahta parcalariyla oynuyorum.gudubet bir tavuk vardi.sanki yasli ve surekli sinirli bir teyze gibi soylenip dururdu. kucuktum hep o tavuktan korkardim zira cok tekinsiz yoluk pacoz surekli garip sesler cikarirdi.yavrusu da yoktu ya arkasindan cagiracagi surekli homurdanirdi.
hah ben tam bunun yumurtlama saatiymis ona denk geldim belli bir sure homurdandiktan sonra sessizlesti sak diye yumurta yapti an be an gordum. tahtalar falan hak getire hepsi elimden dustu sanki meydanlarusun film hali.
ulan olayin sokunu atlatamadan bu deli yumurtasini kirip yemeye basladi surekli de sesler cikarip homurdaniyor. tavuk bildigin deli aq.kosarak annemin kucagina siginmistim.belki dursam beni bile yerdi.
zaten anatomik olarak sanki kollari eksik gibi bu hayvanlarin bir olmamaisliklari var. bakin bu tavuk kendinden kucuk celimsiz olanlarin beynini delerdi ve yerdi kafa derilerini.
tavuklardan ve ineklerden hic hoslanmam inekleri de baska bir zaman votka icerken anlatir kafanizi ayrica sikerim merak etmeyin.
ama çok tatlı değiller mi ya? köydeyseler çok harika bir durum bence.
Küçükken beni pazardan eve kadar kovalayıp ayakkabımın tekini almıştı şerefsiz tavuk. Hiç unutamıyorum o anımı.
Acilen toplatılıp Çin'e satılması gerekir. Bunlarla barınak yaparak ya da kısırlaştırarak mücadele edemezsin.
Babalarının yeri gibi yol kenarına tüneyen tavuklardır.

Bu soruna biri çözüm bulsun artık!
(img:#2259305)
kediler bitti tavuklar başladı aq.
Hot chick.
Kfc'ye veya Popeyes'e gönderebilirsiniz.

Üstüne birde para alırsınız.

Swh ..