bugün

entry'ler (534)

tecno camon 19 neo

Kamerası, özellikle de gece çekimi çok güzel olan telefon.

https://www.teknoburada.n...01/23/tecno-camon-19-neo/

sözlük yazarlarını üzen şeyler

(bkz: ocak 2023 salgın hastalık)

Milletin ecdadını gondikliyor bu salgın. Kimse de çıkıp korona morona diye üfürmüyor bile.

ocak 2023 salgın hastalık

Koronavirüsten daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bu kadar çok ishal vakası hayra alamet değil. Keşke bu konuda bilgi verilse. Virüs mü bakteri mi yapıyor bilmiyoruz.

kar yağmamasının hastalıklara neden olması

(bkz: Allah ın belamızı vermiş olduğu gerçeği)

Kurunun yanında yaş yanıyor evet ama bu kadar çocuk ve hayvan tecavüzü, katliamı, kadın cinayetinin, her türlü sapkınlığın cirit attığı bir ülkede bize her şey müstahak.

Beter olsak yeridir.

mavilim incilim

Çok hoş bir türkümüz. Bülent Ersoy zamanında şey demişti, "halkımız en çok uşşak makamında türküleri sever." Haklı galiba.

Birkaç örnek verelim.

Adana köprü başı (Adana)
Dersini almış da ediyor ezber (Yozgat)
Yüce dağ başında bir kuş uçurdum (Sivas)
Mardin kapı şen olur (Diyarbakır)
Kızılcıklar oldu mu (Edirne)
Değirmen üstü çiçek (Erzurum)
Ana meni yaz ağla (Kars)
Ağlama ceyran balası (Kerkük)

türk çocukları

Aşırı tatlılar ama bazı Türk çocuklarının ebeveynleri çocuk yetiştirmeyi bilmiyor. O salakların yüzünden çocuklarımız şımarık yetişiyorlar.

Tanım: bizim çocuklarımız, yurdumuzun çocukları. Etnik kökeni bazılarına fena girmiş belli ki.

kızı tarafından bıçaklanarak öldürülen baba

Annesinin başını kesen uyuşturucu bağımlısı aşağılık mahlukla bu olayı nasıl bir tutabiliyorsunuz lan? Ebeveyn katili olma istatistiklerinde kadınların oranı kaçtır sizce? Çok düşük olduğuna eminim.

Kızı burada kimse masum ilan etmemiş. Sadece bir kız evladın babasını durduk yere öldürmeyeceğini söylemişler. Kız çocuğu olanlar bilirler, kızlar babalarına adeta taparlar. Bir kız çocuğu babasını öldürmeye kalktıysa bunun çok büyük ve korkunç bir sebebi vardır büyük olasılıkla. Ya babası kızına tecavüz etmiştir, ya birilerine peşkeş çekmiştir, ya başlık parası karşılığında satmaya kalkmıştır, ya da kızı sürekli dövüp işkence yapmıştır. "çok canım sıkıldı, moruk bana harçlık vermedi" diye babasını kesen kız çocuğu duymadım ben. Babasını durduk yere öldürdüyse ve adamın hiçbir suçu yoksa da nadir bulunan bir manyak tipidir o zaman.

esra erol da

Rezalet puanım 10/10

Kuma olmayı kabul etmiş, hatta kocasının nikah şahidi olan kadının rahatlığını Allah düşmanıma vermesin lan. Midem kalktı.

Gavatın cinsiyeti olmaz arkadaşlar. Her iki cinsten de bir sürü gavat var.

wednesday

Tim burton çektiği için bolca edgar allan poe göndermeleri olan dizi. Wednesday zaten ailenin en ilginç bireyi idi. Çok iyi iş çıkarmışlar. Gomez konusundaki eleştiri çok yerinde. Çok çirkin bir Gomez kullanmışlar. Olmamış. Onun dışında çok güzel dizi.

müge anlı ile tatlı sert derya olayı

öncelikle hayrettin yalçınkaya kim? o da bu olaylarda kadınlarla görüşmüş. cidden kimin kim olduğu belli değil. şu netflix yapımı alman dizisi dark'taki gibi. zaten orada da olay köyde geçiyordu. bu köyler her yerde tehlikeli amk.

derya yuva yıkan bir tip. sergen diye bir sevgilisi var. onun eski karısıyla görüşüp sergen benim olacak diye ortalığı birbirine katıyor. sergen de eski karısı buket ile barışma aşamasındayken bu derya ile görüşüyor. olan buket'e olmuş yani.

derya'da nemfomani olduğunu düşünüyorum. hiçbir şekilde ahlak anlayışı yok. libidosu nereye sürüklerse oraya gidiyor. çok tehlikeli bir tip.

video:

https://www.youtube.com/watch?v=2BTEf_qoLAM

cezailer

Yalı Çapkını gibi kadınları aşağılayan, camdaki kız gibi milletin ahlak anlayışına balta vuran rezil TV dizileri beleş olduğu için bu kadar çok izleniyor sanırım. Cezailer ve Terapist adlı diziler ise az bir kitle tarafından biliniyor.

Bu ülkede kalite için para ödemek lazım. Değer mi? Kesinlikle.

kadın sürücü görünce yapılması gerekenler

Mutlaka ama mutlaka uzak durun, yolunuzu değiştirin. Çünkü kadın sürücülerin çoğunda fren ve gaz pedalını karıştırma saçmalığı var. Her an durduk yere üstünüze arabayı sürüp ölümünüze sebebiyet verebilirler.

29 ekim 2022 güney kore halloween faciası

Olayı asıl korkunç hale getiren şey şu: ambulanslar önde yaralıları ve ölüleri almaya çalışırken arkada hâlâ dans eden tipler vardı. Gözlerinin önünde o kadar insan ölüyor, bunlar eğlenme derdinde.

insan kadar tehlikeli ve gaddar bir varlık yok.

köprüden atlayıp intihar eden polis memuru

Millet ağır bunalım yaşıyor genel olarak ama bu durum farklı. Kızın adını ifşa edip hedef göstermiş. Gerçekten seven bir insan mutluluklar dileyip gitmeyi bilmeli. Ayrıca millete amınıza korum demiş ama gerçekten bir kız için değmez. Kızın staj yaptığı eğitim kurumunu bastığı yönünde iddialar var. Eğer doğruysa kızın verilmiş sadakası varmış.

tavukları sevmek ama korkutmaktan korkmak

Bizimkiler dizisindeki katil Yavuz'dan korkmayan horoz varsa tavuklar da kimseden korkmaz. O bile horozunu çok seviyordu.

polar battaniyenin sevimli ve güven verici olması

Harbiden var böyle bir şey. Polar battaniye örtünce sanki dışarıda tipi bile olsa soba giymiş gibi hissediyor insan.

Kaşındırmasa yün battaniye de fena sayılmaz aslında.

eski sevgilinin whatsapp ta engellememesi

Taraflardan biri yedekleme kafasında olmayıp kesin olarak bitirdiyse ve tüm bağlantıyı kopardıysa ama diğer taraf hâlâ numarayı silmiyor ve engellemiyorsa yedeklemek isteyen odur.

Karaktersizlik zor zanaat gerçekten. Bittiyse bitmiştir.

civciv bebek ve yavru kediyle oynamak

Ülkenin son zamanlardaki durumunu da düşünerek, akıl sağlığını korumak isteyen insanların ihtiyacı tam olarak budur. Bir de tavşan olsa şöyle bembeyaz pamuk şeker gibi.

25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı

Gece bir sürü kabus gördüm ve kendime gelemedim hâlâ. Twitter'da bağcılar hashtagine 110 binden fazla tweet atılmış. Dünya gündemine girmiştir. Ne diyeceğimi hiç bilmiyorum. Üstelik videoyu sansürsüz olarak paylaşmaya devam eden bir sürü oç var.

Berbat bir güne uyandık. Herkese günaydın.

25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı

Uyuşturucunun bütün kötülüklerin anası olduğunu gösteren korkunç olay. Kadını dünyaya getirdiği varlık öldürüyor. Üstelik de kafasını kesip balkondan aşağı milletin üstüne atıyor. Sonra da evi ateşe veriyor.

Bu gibi durumlarda bu olaya şahit olan insanlara ve bu işle uğraşan savcı, polis, acil yardım ekipleri ve doktorlara çok üzülüyorum. O kadıncağızın varsa başka evladı, kocası, akrabaları, komşuları kim bilir ne haldedir. Maktule kadının acısı belki birkaç saniye sürdü ama o insanlar bu travmayla ömür boyu yaşayacaklar. Benim komşuma yapılsa o mahalleden taşınırım. insan delirir ya!