bugün

entry'ler (561)

kavuşma

Bayram dolayısıyla memlekete dönünce ailem ve aşık olduğum insanla yaşadığım muhteşem olay.

Yalnız bence yazarın Yüksel ve Babür beyler ile yaşadığı kavuşma her seferinde farklı bir güzelliği içinde barındırıyor olabilir. Taze meyve kokusu gibi, deniz dalgası gibi, bebek gülüşü gibi muhteşem bir şey olmalı. Arkadaşlar, bu bir kara sevda türü. Sevda illa karşı cinsten birine aşık olmakla ilgili bir şey değildir. içinde her daim çocuksu heyecan taşıyan genç bir kadının abilerini idealize etmesi ve onlara derin bir tutkuyla bağlı olması da sevdanın bir türü.

Çok hoş, çok sevimli ama bir o kadar da saygı ve hayranlık uyandıran bir durum.

sevgi

(bkz: sevgi/#46881252)

Çok ama çok güzel bir yazı. Pek çok sevgi türüne benziyor ama hiçbirine benzemiyor. Diğer yazılardan yola çıkarak Yüksel sanki yazarın bütün hayatını kapsayan ve rol model pozisyonunda olan biri gibime geldi. Baskın karakter, idol, ayrıca babacan olması dolayısıyla gölgesine sığınılan bir ağaç gibi. Yazar için aile faktörü çok önemli olduğundan Yüksel daha ziyade babanın veya annenin kardeşi gibi daha büyük bir konumda sanki.

Babür ise yazarın aynadaki yansıması gibi. Evet yaşça o da büyük olduğu için abi konumunda ama birbirlerine çok benziyorlar. Yüksel yazarın aklını, Babür ise duygularını simgeliyor. Yüksel'den bahsedilirken saygı duyulan bir liderden bahsediliyor gibi hissediyoruz. Babür ise daha ziyade yan yana yürünen, sonsuz güven duyulan yol arkadaşı gibi. Yazar ikisine de çok bağlı. ikisine de Sonsuz bir sevgi duyuyor. Yüksel, Babür ve yazar hanımefendi puzzle parçaları gibi birbirlerini tamamlıyorlar. Mükemmel bir şey.

sevgi

insanı bütün ilkel kötülüklerden uzak tutan mucizevi duygu.

babür

Müthiş bir yazının iki baş kahramanından biri. Diğeri elbette Yüksel. Yazar tevazu gösterip kendini figüran yerine koymuş ama Yüksel ve Babür'ün üzerine yıldız tozu serpen kişi bizzat kendisi. Eminim muhteşem insanlardır o ayrı ama altının kıymetini sarraf bilir malumunuz. Babür ve Yüksel için mahşeri kalabalıkta bile ilk onları görürüm demiş. işte bunlar hep algıda seçicilik. insan en çok kimleri seviyorsa her yerde onları arıyor.

Ayrıca Yazar hanımefendi ile birkaç yıl önce devlet tiyatrosunun önünde lysistrata adlı oyunu izlemek üzere toplandığımızda tanışmıştım. Antik Roma sanatı üzerine konuşmuştuk. Hanımefendi Zıtlıkların insanı. Hem cana yakın hem mesafeli, hem çıtı pıtı hem alımlı, hem Türkçü hem farklı milletlerin kültürüne aşina, hem zeki hem deli falan işte. Yüksel ve Babür beyefendilerin de onun kadar çarpıcı olduklarını tahmin ediyorum. Tanıştırır mısın dedim, olmaz dedi. O kadar da net biri.

oraleti anası bacısı gibi savunan tip

Milli yancı içeceği. Uğruna kurşun atar, kurşun yerim. Ohhşşşş.

gazze ye gideceğim diyen gencin kaybolması

Bize de Allah rahmet eylesin demek düşer. Gazze'ye ulaşamadan Suriye'de başına gelen gelmiştir maalesef. Ama sokaklarda kefen diye çarşaf giyip çığıranlardan bin kat daha delikanlıdır o ayrı.

Türk askerinin Arap çöllerinde işi yok. Türk gençliği de aklını kullansın.

dünyayı tavuklar yönetsin

görsel
Olm şu tatlılığa bak lan. Kesinlikle katılıyorum. Tavuklar dünyayı yönetmeliler.

dünyanın en tatlı şeyi

Tavşandır. Bu bugs bunny olabilir veya doğadaki herhangi bir tavşan olabilir hiç fark etmez.

kıyamet alametleri

Salgın hastalıkların artması, dünyanın farklı yerlerinde hızla yayılması, iletişimin çok hızlanması ve zamanın çok hızlı geçmesi de bunlardandır.

Zaman gerçekten çok hızlı akıyor, farkında mısınız?

esra erol da

16 yaşında erkek çocuğunu kendine koca yapmak isteyen kadın sapık içeren program. kadın bunun çocuk istismarı olduğunun farkında mı merak ediyorum. bu kafa ne kafası amk ya? umarım hapislerde çürür.

izmir deliklikoy da kaybolan 19 yaşındaki genç

Olayda her gece barlara gidebilecek parası olan iki kız var. Reşit bile değiller. Bunların torbacı olduklarını pınar bk adlı YouTuber iddia ediyor. Bu çocuk maalesef muhatap bile olmaması gereken tiplerle arkadaş olmuş. Veli Eren Atay'ın çantası bir marketin önünde ve gözlüğü de bir dolmuşun içinde bulunmuş.

Artık şu saatten sonra ben bu çocuğun hayatta olduğunu zannetmiyorum. Çok üzücü gerçekten. Bir an önce bulunması gerek bu çocuğun. Ailesi perişan durumda.

sakine garipoğlu

Kesinlikle bu iş öyle sıradan bir hikaye paylaşma şeysi değil. Yurtdışında bir müzeye giden insan tutup da öyle bir heykel fotoğrafı paylaşmaz. Bir kere estetik değil. Ayrıca ürkütücü. italya gibi bir yerde paylaşacak başka şey bulamamış mı?

Ekşi Sözlük'te bazı gerizekalı abazanlar "abi çok güzel kız yaaeee hem sayko hem çekici" falan demişler. Başka zaman maço seven kadınlara etmedikleri hakaret kalmaz.

intihar

Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez. Kimse arkasında birilerini gözü yaşlı bırakmak da istemez ama o insanın başka çaresi kalmadıysa da yargılamak doğru değil. Herkesin yükü kendine ağır.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Arkadaşlar, sevgiliniz eski olmuşsa ve sizin bir suçunuz olmadığı halde o sizi suçlamışsa veya ortadan kaybolarak ayrılmışsa veya aldatmışsa zaten yetersiz olduğu için yapmıştır. Yani o eski sevgilinin sizden sonra saçma sapan, sizinle hiçbir benzerliği olmayan, düşük profilli biriyle birlikte olmasının nedeni de budur. Cidden davul bile dengi dengine.

Siz içi bilgi dolu ve çok güzel bir kitap olabilirsiniz ama karşınızdaki kişi okuma yazma bile bilmeyen biriyse o kitabı köşeye atıp kendi gibi biriyle lak lak yapar. Sizi o yüzden bir köşeye attı zaten.

Ha, böyle tiplerin dengine düşüp hayatınızı mahvetmemesinden dolayı da şükür namazı kılıp fukara sevindirin. Ucuz kurtulmak diye buna denir.

izmir deliklikoy da kaybolan 19 yaşındaki genç

(bkz: up up up)

Yukarı taşıyalım millet. Ben açıkçası çocuğun telefonunu yanına almamasının bilinçli olduğunu düşünüyorum. Ailesi bulamasın diye birine emanet etmiş olabilir. Telefon sinyalinden bulunmamak istemiştir belki.

Ha eğer telefonu çalındıysa veya kayıpsa ve çocuk da ortada yoksa aklıma iyi şeyler gelmiyor. inşallah sağ salim bulunur.

29 haziran 2023 fransa olayları

Pembe götlü aptallar Fransa duyarı kasıyor. Ulan sizin neyinize! Ağlayanın malı gülene fayda etmezmiş. Bir sürü siksok laflar. Sözde ermeni soykırımını destekleyip pkklılara her türlü ayrıcalığı veren ibnelerin götünde bomba patlasa keşke.

Asıl ağlayan Türk milleti! Elin pasaklı fransızının derdi sana mı kaldı! Bu gece 45 bin polis görevlendirilmiş isyanı bastırsın diye. Yani öyle %10'luk kesim ne yapabilir ki olayını aşalı çok oldu. Birkaç gündür bu isyan devam ediyor.

29 haziran 2023 fransa olayları

An itibariyle sarcelles şehrinde devam eden isyanlardır. Fransa'nın pek çok yerinde gecenin bu vaktinde polisle çatışan göstericiler var.

kulak çınlaması

Batıl inanca hak verdiğim durum. Çok nadiren kulağım çınlar ve çınladığı zaman da birilerinin beni andığını eninde sonunda duyarım.

ayrıldığı sevgilisinin numarasını silmeyen insan

Hortlatıp durmayın şu başlığı amk ya. Tepem atıyor. Eski sevgilisini rehberinden silmeyenlerin yeni sevgililerine Allah yardım etsin. Açık kapı bırakan yavşak sürüsü amk. Bir de bunların yüzleşme isteğini kabul etmeyip "bu saatten sonra ne konuşacaksın" diyen türevi var. Lan madem konuşacak bir şey yok, ne bok yemeye silmiyorsun lan sikik! insan gibi karşı tarafın kafasında kalan sorulara cevap da vermeyip suçluyor ama silmiyor, engellemiyor. Bu ne çeşit bir model lan?

ayrıldığı sevgilisinin numarasını silmeyen insan

Hayatımda hiç "orospu" diyebileceğim bir kızla sevgili olmadım. Fakat hayatıma yeni giren kıza saygımdan dolayı eski sevgililerimin numaralarını silerim.

Sevgiliniz eski sevgililerinin numaralarını pul koleksiyonu gibi biriktirse hiç hoşunuza gitmez, değil mi? Saygı önemli bir konu.

Numara silmeme huyu genellikle hemcinslerimde var. Kadınlar eninde sonunda siliyor ve hayatına devam ediyor. Bizim Erkek milleti "belki" kafasıyla silmiyor. Oysa biten bitmiş. Aylarca aramadıysan, o da aramadıysa konu kapanmış demektir.