bugün

fransız yemek şirketi. ayrıca 2002 yılında passcard, akıllı kart sistemine geçen yemek çeki firması.
yemeklerinin kalitesinin tartışılmayacağı bir yemek şirketidir.ancak geçen sene zarar etmesi nedeniyle sakarya üniversitesi yemekhanesini bırakmıştır. *
yaptıkları şeyi hizmet sanatıolarak tanımlayan firmadır.
işletme istesede istemesede işletmenin kâr' ından %bilmem kaç komisyon sorgusuz sualsiz alan bir hırsızlık çetesinin kurduğu firma ve fişleri.
bir yandan çalışanlara ve firmalara çok kolaylık sunan kağıt parçaları.
halk arasında tıkıt yada tikıt diye adlandırılan yemek çeki.
üyesi olan restaurantlardan yüzde 7 komisyon olan yemek şirketi.

benzerleri için

(bkz: ticket restaurant)
(bkz: multinet)
üniversite yıllarında beni ve arkadaşlarımı kurban bayramı gezilerinde bodrumda aç bırakmayan, tüm nakit paramızı içkiye vermemizi sağlayan yemek fişi
fransa'nın yurdumuza attığı bir başka kazık daha! allah diğerlerinden uzak tutsun.
sürekli sodexho geçen dükkan aramak sebeiyle; bu kartı veya çeki kullananlar tarafından amblemi 100 metre öteden tanınan; insana sanki beleş alıyomuş hissi veren mucizevi kart.
babadan aparılıp harcandığında daha bi tadından yedirtmeyen yemek fişi sistemi.
araç kiralama esnasında, depozit için kredi kartı istediğimde, sodexho kartını uzatan ihtiyarın beni dumura uğratma amacıyla kullandığı, bankamatik kartından hallice bi sistemdir. karın doyurur ama araç kiralamaz!!!

(bkz: rent a car)
kullanan şahısların büyük bölümünün, market alışverişi yaparak, evin aylık mutfak ihtiyacını karşıladığı yemek fişi.*
Ne gereği vardır kartıdır. madem yemek için bütçe ayırıyosun bırak kartı martı ver parasını ne bok yiyolarsa yesinler dedirten kart sisteminin en bilinen markasıdır. Kıyaktan ziyade sorundur. her yerde geçmez bu kartlar. yöneticiniz onaylamayı unutursa ve h.sonuna denk gelirse ay başı h.sonu kullanamazsınız. Beleşçiymişsiniz hissi verir insana. Alışveriş yapayım dersiniz % 7 komisyon alırlar ve tam teşekkülü marketlere denk gelmezsiniz.ya deterjan vardır gıda yoktur yada gıda vardır deterjan yoktur.gözünü sevim sefer tasının..
(#4764386) aynen. işyerlerinin çalışanlarına yemek ücreti yerine verdikleri dandirik kart. tercih edilmelerindeki en önemli -belki de tek- etken, işyeri sahibinin sodexho firmasına ücretleri yamulmuyorsam 1 ay gecikmeli olarak yatırmasıdır. ne çalışan, ne de sodexho geçen dükkan sahibi durumdan memnundur. çalışanların çoğu bu kartla yemek yemek yerine evlerine alışveriş yaparlar.
küçük küçük kağıtlar halinde bulunabildiği gibi , büyük büyük kartlar halinde de bulanabilen, genelde büyük şirketlerin vergi vs indirimiyle devleti baltamakla birlikte çalışanlarının da gözünü boyararak , fakir kesime faydaası olmayan , zenginleri zengin yapan sistemlerden yanlızca bir tanesi .. ama iyi bişey sanki.
ismi sodexo olarak değişmiştir.
buçuklu hesaplarda insanı kangren eden biletimsi gıcık yaratıktır.
ancak süpermarketten sucuk almaya yarar başka da bi boka yaramaz bu çek senedi bozuntuları.
hatay iskenderun'da da bulunan bir yemek firması.Öğrencilerin ve işçilerin sık sık uğradığı bir mekan.Yemek kaliteleri gerçekten tartışılmaz. Hizmet kaliteleri çok iyi, öğrenciler para vermeden ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanıyor,işçilerden ve diğer sivillerden günlük 4.75 TL civarı bir kesinti oluyor,maaşlara yansıtılıyor genelde. Bazıları uyanıklık yapıp bir fişle iki kişiye yemek alayım derken yakalanır ve kartı iptal edilir.Sakin denemeyin.
Nakite ceviren yer bilirim.
bekar evimin temizlik maddesi ve gıda ihtyacını karşılamamı sağlamaktan başka bir numarası olmayan karttır.
hangi süpermarketlerde ya da marketlerde geçer merak ettirir.
vaktiyle çalıştığım iki iş yerinin de anlaşmalı olduğu, ödemelerle ilgili politikalarından ötürü ikisinin de ay sonunda illallah ederek mutlinet'e geçiş yaptıkları firmadır.
yanında çalışan 50 türk ü, piyasa raicinin üzerinde bir maaşla kendine köpek ve fedai etmiş, her ay minimum ülkemizden 20 milyon dolar beleş para kazanan fransız firması..
Bugün bu kartla bir süpermarketten alışveriş yaptıktan sonra bir de restorana girip yemek yiyeyim dedim. içeri girdim, direkt kasaya yönelip "sodexho geçiyor mu?" Dedim. Evet cevabından sonra oturdum masaya siparişimi verdim. Bir güzel yemeğini yiyip kalktim. kasaya kartı verdim. O da ne Cihaz kartı okumuyor. Cepte o ücreti ödeyecek nakit de yok. Yetkiliye 'az önce bu bu kartla alışveriş yaptım içinde 600 liraya yakin meblağ var, sorun cihazında" dedim. sagolsun anlayışla karşıladı. "daha sonra ödersiniz" deyip içimi rahatlattı. Yoksa akşam akşam bulaşık yikacaktik iyi mi.
güncel Önemli Başlıklar