bugün

basrolu kate hudson un oynadigi,yonetmenligini iain softley in ustlendigi 2005 yapimi gerilim filmi.
(bkz: the skeleton key)
senaryosunu ehren kruger'in * yazdigi, basrollerini kate hudson, gena rowlands ve john hurt'un paylastigi 2005 yili gerilim filmidir.
sonu bir acayip biten film. *
vasat bir film.
sonunda anaa ne oldu lan şimdi dedirten yapım
"yaşayacak pek çok günün olduğunu düşünürsün...
ve bugünü yaşamazsın..."

repliğiyle beni derin düşüncelere salan film.
http://beyazperde.mynet.com/film/2484
ucuz, boş bir hollywood filmi. izlemeyenlere izlemelerini tavsiye etmez,izleyenlere de geçmiş olsun derim. inançsızlığın inanç olduğu bir dünyada hala herhangi bir absürd inanç üzerine insanı korkutup gerebileceği düşüncesine sahip olmak, yalnızca gerizekalı hollywood sinemasını veya bir kaç tane yaşlı bunağın peşine düşeceği bir maceradır.quentin tarantinoyu örnek alınız lütfen. acil.
inanç temalı bir film olduğu için önyargılı davranıp vizyonda izlemediğim
(hatta yeşilçam sineması'nda gösterilmişti ve 'burasıda mı
bozucaktı kendini be, alem g.t olmuş' diyerek saçmaladığımı hatırlarım)
ancak cd'den izledikten sonra çok iyi bulup*
biter bitmez ikinci kez tekrar izlediğim ve sin city'nin üzerine
ilk kez bir film cd'sine müzik cd'si muamelesi yapmama sebep olan film.
şaban pabucu yarım çık dışarıya oynayalım der gibi sanki film...tozları döktüm geçemezsin kapıdan diye konuşan oyuncular,rezalet replikler...izlediğim en kötü filmlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
film 2005 yapımıdır. aynı hikayeyi farklı bir anlatım ve benzer bir finalle,2003 senesinde alcakaranlık kuşağında izlemiştim. filmi de sevmiştim ama.
''tesekkür ederim cocugum.'' repligiyle cok sey anlatan film.
hoodoo'dan bahseder. ben kate hudson'i sevmezdim, burada da devam etti bu. lacka bir film.
edit: woodoo degil, hoodoo.
korku filmi olmayan filmdir. vakit geçirmek için seyredilmesi uygundur.
iskelet anahtar
filmi izledikten yaklaşık 15 dakika sonra
''hee demekki...'', ''anladıııım!'', '' vay beee'' tarzı düşüncelere sürükleyen hafızalardan kolay kolay silinemeyecek filmdir.*
Ben izledim, biraz da beğendim aslında. O kadar kötü bir film değil. Finali kurtarıyor en azından. Film korku filmi gibi görünse de değil, sadece kapı gıcırtıları ve ani çıkışlar var. Büyülerle ilgili bir film.
aslında sonuna kadar sıkıla bayıla izlememe rağmen sonunda beni çok şaşırtmasıyla beğenimi kazanan kate hudson filmidir.
illimünati örgütünün destek olduğu/yaptırdığı filmlerinden biridir. bakınız film kapağı.
asıl adı the skeleton key olan filmdir ki neden buraya yönlendirildiğini bilemedim. hem ingilizce kuralıdır, başta 'the' olmalı iskelet anahtarların yada maymuncuğun genel hikayesi yok ki burada. herneyse.
ben filmin başında klişe ile sıkıldım, ortalarında merak edip sonunu beklemeye karar verdim. sonu ise beni hiç tatmin etmedi. beraber izlediğim arkadaş hikayeyi beğendiğini ve orjinal bulduğunu söyledi. benim kişisel zevklerime güvenip izlememezlik yapmayın, iyi seyirler.
ismiyle çok fazla bağdaşmayan ve son sahnelerinde darbeyi vuran film. izleyin izlettirin.
Kendimle alay edilmiş hissettiren filmdir. filmin sonu insanın film ile ilgili bütün kurgularını haksız çıkarıyor. güzel mi kötü mü olduğunu hala düşünüyorum.

(bkz: sıradışı) film.
Bu kadar güzel bir filmi izlememiş olmak büyük kayıptır.
Filmin sonunda elim ayağım boşalmıştı. iki gün once kız arkadaşıma izleyelim dedim ama hiç bir filmi hatırlamaz bu filmi hatırlayacağı tuttu izlemedik.
Kötü sonla biten ender filmlerden.