bugün

laik bir devlet organizasyonunda cennete gidebilmenin imkansız olduğunu, hele hele amerika almanya gibi ülkelerde yaşayan müslümanların tümden hapı yuttuğunu ileri süren ve içinde faşist düşünceler bulunduran bir ideoloji.
hayirnisiynan butun dunyada cokuste. artik avrupalilar sacma sapan bi sekilde "tabiki kadinlarin 3. es olma ozgurlugu olmali" demeyi biraktilar. bisiler duzelicek.
islamın kişisel tarafından siyasi kazançlar elde edilmesi amacıyla kullanıldığı görüş. bu siyasal islamcı kişilerin 3 lafından 2'si allahtır ama pratikte yemedikleri nane yoktur.

bakın aralarında torpille haksız kazanç sağlamayı ayetlere dayandıranlar bile var.
o<--<

http://gss.gs/dze
Orada bir durup bakmak lazım... Çünkü islam zaten siyasal. Sana nasıl yaşaman gerektiğini söyleyen bir sistem. Bireysel ve toplumsal kural ve yasakları var ekonomik ticari yorumları var. Yiyip içmenden cinsel birleşmene kadar telkinleri günahları ve yasakları var.

Haliyle siyasal olmaması imkansız.

Ha karşı mıyım? Evet. Hayır.
islam bir din değildir. islam faşit bir ideolojidir.
islam düşmanı ibnelerin, islamı karalamak için taktığı lakaptır.

işin acı tarafı ise, müslümanlık iddiasında olan bazı safların da bu oltaya gelmesidir.
"müslümanlar kurtuluşa eremez müslümanların kurtuluş reçetesi cumhuriyet ve laikliktir."

Az islamı öğrenin de ne kadar cahil olduğunuzu anlayın.
Fazla iktidarda kaldı. Gaz sıkışması yaşıyor.
siyasal islam dediginiz şey yapay değil, doğaldır. islam ilk yıllarından beri siyasetle iç içerir. Toplumsal ve yönetimsel kurallar zaten kuran kerim de yazılidir. Son zamanlarda islami siyasetten bağımsız görmek isteyenler türedi. isine gelmediği zaman siyasal islam deyip, islam ve onun emirlerini birbirinden ayırma çabaları var. Tabiki bu ucuz numaralarla ancak kendilerini tatmin etmiş okurlar sadece.
iki türlü yeşil severler.

Bir tekke yeşili.

iki dolar yeşili.

Yalnız ilki ikincisi içindir. Kaldı mı yine 1... Tek bir! Ehe.
milliyetçiliği osmanlıcılık üzerinden yaparlar.
Siyasal islam tabiri yanlıştır neden mi? Çünkü islam bizzatihi siyasal bir dindir. Siyasal olmayan islam ol(a)maz

*

Laiklik ile Atatürk dini kontrol altına almıştır diyanet işlerini açması da bunun çabasıdır.

*

''Yedinci yüzyılda ortaya çıkan islam, sosyoloji bakımından Arapların millet haline geçme savaşıdır.'' - Nihal Atsız
rezil rüsva olmuş, türklere karşı giriştiği kültür savaşında hezimete uğramış, ekonomiyi mahvetmiştir.

sırf ankara'da 3 adet senfoni orkestrası var. konserlerinde salonlar yıkılıyor. devlet bale genel müdürlüğünün düzenlediği oyunlar kapalı gişe oynuyor. hani islami toplum ?

türk devletinin hazinesi, gelirlerinin %106'sı kadar borç aldığı için sürekli faizler artıyor. sırf faşik koniklige niderland'dan 30 milyar avro borç almış o pek müslüman iktidar. hani islami iktisat ?

16 nisan 2017 tarihi artık bu komediyi sona erdireceğimiz tarihtir.

16 nisan 2017 tarihi bu tümörün yok olacağı tarihtir.

16 nisan 2017'de son kez hayır diyeceğiz ve ülkemiz bu kahırdan ilelebet kurtulacak !
siyonizm ve haçlı zihniyeti ile aynı değildir. siyasal islam onlar gibi bilime gelişime açık değildir.
eski popisini gitgide yitiren siyaset türü.
insanların dini inancını kullanan bir siyasi görüş. Mantıklı düşünen insan bu tuzaklara düşmez.
Siyasal islam diye bir tanım var ama ben bu isimlendirmeye mesafeli yaklaşıyorum.

Islam siyasal olmaz diye değil aksine tam da onun için. Zira siyasal islamı savunanlar dışında alkol yasaklansin diyen ortalama bir Müslüman da siyasal bir şey söylüyor. Ben içmem icene de karışmam demek yerine ben icmiyorum kimse de içemez demesi siyasi bir tutum.
Siyasal islam nedirianlamak için resme bakmak yeterlidir. eğer işine gelmiyorsa peygamber sözü bile silinebilir. ahiretten nasipleri silinesiceler

görsel
Bu ülkenin başına gelmiş en kötü oluşum. Hem islamı yozlaştırma hem ülkeyi yozlaştıran başka bir topluluk yok.
Bir kavramin eklentisi olarak islam gelince kavram cok farkli bir boyuta geciyor bir siyaaet bilimci olarak.

En basitinden ortadogu ulkelerinedeki siyasal islam anlayisina bakin. Umarim bizlerde onlar gibi algilamayiz.
Yine de Allah ın ve rasulunun paraya, pula, milli gelire dokumadığı; gelirin yerli taşeronlarca tekelde toplanıp emperyalist güçlere aktarıldığı, kul yapısı bir sistemdir.
ulus devleti yıkmak üzere kurgulanmış sanal bir akım.
islam kendinden önce kelime götürmeyen dindir.

Örnek; siyasal islam, laik islam, radikal islam, ılımlı islam vs hepsi de çöptür.
islam sadece Allah ın rasulune indirdiği dindir.
Cemaleddin afgani, m. Abduh, mevdudi gibi din tahripçisi modernist-akılcıların fikirleri üzerine inşa edilmiş, türkiyede de bir hayli takipçisi olan akım. Siyasal islamcıların istisnaları dışında bir çoğu incelik yoksunudur; dolayısıyla tasavvufu da reddederler. Fikir, sanat, diyalektik ve estetikten anlamazlar. Sözde ümmet edebiyatı yapa yapa vatan ve millet sevgisinden beri bir hale gelmiş; iktidara müslüman bir parti gelince mamacılık ve nemacılık peşine düşmüşlerdir. Kendilerini tıpkı manavcı, pazarcı gibi siyasal islamcı yahut islamcı olarak tanımlamaktan çekinmezler. islam'ın 'ılımlı', 'radikal', 'seküler' yahut 'siyasal' şeklinde tamlanmaması gerektiğini bilmezler veyahut bilirler de işlerine gelmez... gerçek islam-müslüman rönesansının önündeki en büyük engel sistemli batı taarruzundan ziyade içimizdeki bu adamlardır. Tabii tüm bunları gayrimüslim olanlara şikayet babında değil, müslümanlara uyarı mahiyetinde söylüyorum; zira kendisini müslüman olarak tanımlayan herkesle olan problemimiz müslümanların iç meselesidir, gayrimüslimleri alakadar etmez...