bugün

entry'ler (1635)

2023te osmanlı devleti geri gelebilir mi

Osmanlı soyuna yedirirler mi artık ülkeyi ki zaten Erdoğanlı devleti oldu bi yerde.

şuan seni uyutmayan sebep

Kötü geçen Bi gün üzerine her zaman ki gibi aidat ödemesini unutmuşumdur, sabah ne desem ki öderken diye düşünmekten uyku tutmuyorsun....

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

Zengin bir kliptoman. Yagmur altinda sigara tututturmeyi seven bi beyefendi. Siz yine de beygendi durusuna kendinizi kaptirmayin. Sessiz gorunen ama sessiz duramayan bi tip

bisikletle türkiye den japonya ya gitmek

Ay aman denizleri aş da gel kurbanın olam
Kurtar beni buralardan ne olur…
şarkısını gerçekleştirmiş. Ayrica güzel ve yorucu fikir. Rota hesaplanıyor...

tiktokçu nesil

Gelecekte göz doktorlarını en az dişçi dokktorlar kadar zengin edecek nesil. Hepsi mi sasi bakar ya. Tiktok insanı oldular. Gerçek hayata acilen - kendileri için - baglanmasi gereken nesil.

son heceden kelime türetme oyunu

Makale.

hoşlanılan kişiden soğuma nedenleri

Sorumsuz davranislar, Saygı sınırını koruyamama ve insana nesne olarak bakması. Ilk 3 böyle.
Erken soğumak önemlidir.

birini özlediğinin anlaşıldığı anlar

Zaman düşer ellerimden yere
Oradan tahta boşa
Saatler çalışır izinsiz
Hep bir sonraya...

Birsen Tezer in değirmenler şarkısında geçtiği gibi gerçekleşir o an.

babaya kral sensin tamam demek

Baba susturma cumlesidir. Tavir koyarlar, trip yaparlar, dünün bebesi ayağı cekerler,... Vb.
Tamam kral sensin tamam baba en bi haklı sensin!

Muhtemel gelecek cevap; hayir evladim sen daha haklisin ya da sen ne anlarsın ki.

çok yakışıklı olup bunu belli etmeyen yazarlar

Kime göre neye göre belirlenen bir yakışıklılik söz konusu.

netflix 2021 zammı

Sende mi Brutus o nasıl bir zam. Orantısız bir güncelleme. Önce alıştır, sonra yapıştır mantığı ulkemin her yerinde derken bir tokat senden gelmemeliydi Netflix. Rakibi yokken fiyatlari daha uygundu.
Acccuun abiiii...

spotify

Nasil podcast açıldığını merak ettiğim alan.

ekonomi kötüyse neden herkeste iphone var

Dolar yüksekse Amerika neden dolar kullanıyor?

pideci sözlük yazarları

Kafelerin açılma kararindan sonra sözlükte goremeyecegimiz yazarlardir. Hazir buralardayken siparisleri masaya isteyelim. 2 karışık pide yanina yayik ayran lütfen.

sözlük yazarlarının favori pideleri

Kir pidesi diger adi Kastamonu pidesi imis. Ama bildiğiniz öğrenci pidesi gariban pidesi. Pidenin kralıdır, küçük işletmecilerde daha lezzetlidir. Bir de yayık ayran eşlik ederse ve pateteslisi ve kiymalisi paha biçilemez. Heygidi öğrencilik yıllarım. Su saatte olsa da yesek.

fatma seher erden

700 Kuvvacı’ya milis komutanlığı yapan ve istiklâl Madalyası alan Vatan kahramanı Kuvvacı adıyla "Kara Fatma.”. Sivas kongresinde Atatürk e "kadin isem Türk değil miyim? Bana emir ver " demiş. Çoğunluğu kendisi gibi dul kalan kadınlardan olusan 300 kişilik müfrezesiyle, üç meydan savaşına katılmış savaş alanında birlik yöneten dünyanın ilk kadını.
Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nden sonra Bursa’ya geçen Kara Fatma, Şehrin Yunan işgalinden kurtarılması için müfrezesiyle birlikte kahramanca çarpışmıştır.
görsel
Bursa besevler de Karafatma meydani.

Hayatinın son yıllarını istanbul’da, Darülaceze’de geçirmiş,2 Temmuz 1955 de hayata gözlerini yumdu. Bugün kabri, Beyoğlu Kulaksız Mezarlığı'nda anıt mezar olarak düzenlenmiştir.

ruh hastası olmak

Malum bir durum var psikologa hiçbir zaman gerçek hastalar getmez. Gerçek hastaların hasta ettikleri gider hikayesi. Şimdi soru: ruh hastasimiyiz yoksa ruh hastası mi ediyorsunuz?

yeni açılacak dönerciye isim tavsiyeleri

Şansa Döner.

babalar neden evlat kayırır

Oteki evladinda gördüğü olumsuzluklari diger evladinda görmemek için.

türk tipi teselli yöntemleri

“- geçen sene aynısı dayımın da başına geldi, o öldü ama sen ölmezsin korkma!”

Kötü bir olay ya da durum yaşamışsındir sen bunu yaşadın ama ben / sen / o / bu / şu daha kötüsünü yaşadı o ne yapsaydı.Haline şükret
Bu durumun bir teselli olamaması. Bana ne senin onu bunun sunun daha kötüsünü yasamanizdan.

Bir de bazen durumlarıni yarışa sokarlar.
"hayir ben daha kötüsünü yasadim"
"sen bilmiyorsun sonra bi de dagdan kaya koptu üzerime dustu yogun bakimda uzerine korono kaptim."
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.