bugün

"çok güzel yüzü de tabak gibi be anne" dediğimde annemin,

"ne tabağı, tepsi tepsi!" dediği yorumcumuzdur.

sesini ve yorumunu yıllar içinde eğiten ama gene de eğitim şart gelen hatundur.
zamanında bir polis gecesinde verdiği konserde, kendini şarkının heycanına kaptırıp, giymiş olduğu siyah deri eteği eliyle indirip kaldırarak milyonların gönlüne taht kurmuş çakmak gözlü eski güzel.
turkiye nin tescilli kilo vereni.

bir bakarsiniz nedense yeni kasedi ya da albumu her ne b.ksa ciktigi zamana denk gelen anlarda, kendisi de ortalarda daha fazla gorunur, zira gorunme sebebi ise mutlak haber programlarinda soyle gecer;

- sok sok sok, sibel can iki ayda 6 kilo nasil verdi... azzz sooorra... ardindan son haber olarak kendisini verirler ekrana, ben de her seferinde derim, "ulan benim mi gozlerim iyice bulandi, yoksa iki sene once gordugumuz sibel can mi degisti, zira kendisi hep bir onceki sibel can in aynisidir, neyse sonra haber programlarinda da zaten once, iki gram kilolarindan bahseder, olay da hemen yeni cikardigi albume baglanir; bilmem neden acaba (!)

er kisi de demez mi ki, "ulan ben siksam kendimi, iki ayda 6 degil, 16 kilo veririm, sibel can nasil kilo veriyor acaba ?" diye...
(bkz: gec bunlari)
tangayla denize girip sonra kıçını örtmeya çalışan eskiden dansöz şimdi sanatçı.
bildiği yabancı dil romence'dir...
şimdiye değin;

01 günah bize (1987)
02 bulursun beni (1988)
03 rüyalarda buluşuruz (1989)
04 hasretinim (1990)
05 bir güneş batımında (1991)
06 seni sevmek (1992)
07 hayat devam ediyor (orhan gencebay ile birlikte) (1993)
08 hatırasıdır (1994)
09 şarkılar senden yana (1995)
10 bu devirde (1997)
11 daha yolun başındayım (1999)
12 işte türk sanat müziği işte sibel can (2000)
13 canım benim (2001)
14 sen benimsin (2003)
15 özledin mi? (2005)
16 akşam sefası (2007)

albümlerine imza atmış olan fantezi müzik şarkıcısı.
üj bej *
dolabında 36'dan 48'e her bedende kıyafet bulunduğunu düşündüğüm şarkıcı.
bu kadar da kilo alıp verilmez ki...
asıl adı "deniz engüzel" olan şarkıcı.
pavyonlarda dansözlük yaparak harçlık çıkaran çingene kızıyken, verici bölgelerindeki yetenekle bugünlere gelebilmiş ve "sanatçı" lığa terfi edebilmiş medya balonlarından biridir.
ayrıca bir kaç absürd dizide de oynamıştır kendisi. çocuklarım olmadan asla modunda gezmekteydi bir aralar. şimdi büyüdü kızancıklar. tanga olayı olmasa, o aralar o kadar adından bahsedilmezdi, o kadar iş teklifi almazdı vs.. vs.. daha sonra da gülben ergen ile şukufe muhabbetine girdi, atıştı. bir şekilde götürüyor magazin işini. gündemde kalmayı. skandallarla beslenen bir şöhrete sahip. kocası hapse düşmüştü daha önce de.. mapushane ziyaretleriyle gündemde kalmayı başarmıştı. olmadı çok sıkışırsa, ibo show'a katılır yine kalır zirvede.
zamanında playmen e çıkmışlığı vardı bunun. şimdi trt lerde astsolist oldu. vay be sayın seyirciler.
röportajları çok yapmacık olan son zamanlara iyice kilo almış şarkıcı.
orta yaşlı adamların ortak hayranlık beslediği sanatçı.
arasına tanga kaçmış koca götlü şarkıcı.
sayısal gecede kendine eşlik eden vokallerin aynı anda şarkının içine etmesinden mütevellit korkunç bi şarkı seslendirmiş şarkıcı.
her konuda bilgisi olan güzide sanatçımız .
http://www.ucankus.com/haberic.asp?pw=46186
zamanında kart postallarıyla evimizin duvarlarını süsleyen güzel hatta taş bir hatunken nasıl bu hale geldiği merak edilen sanatçı ,ayrıca kendisi kendini şöyle tanımlar ,ona da girdim de yer vermeden geçemeyeceğim * kaymak gibi olduğunu iddia eder çünkü arkasını göremez ,diz kapağının arkasına kadar portakal kabuğu görüntüsünü göremediği için böyle bir tanım yapması normaldir tabi.
en son yaptığı "şarkı söylemek ibadettir" açıklamasıyla halk arasında kafa bozukluğuna neden olmuş kişidir. çalışmanın, işinin gereklerini hakkını vererek yapmanın hak yolundaki değerini, ehemmiyetini kendince bu şekilde yorumlamıştır. benim aklım almadı hangi zihniyeti örnek alıyor, neye dayanarak ahkam kesiyor diye.

üstüne bir de her ramazanı kendine ayırdığını ancak bu ramazan çalışacağını söylemiş. e gel bana laf et diyor kendisi. biz bilmiyorduk sanki her ramazan hawaii 'de tatil yaptığını. ailece ramazan geldiği gibi uçağa atladığını. hayırdır diyesim var kendilerine. ne zaman inzivaya çekilecekler, gözleri doyup da bu işleri bırakacaklar sabırsızlıkla beklemekteyim.
Miami'de evi olduğunu her fırsatta dile getiren berrak sesli ,güzel gözlü şarkıcı.
an itibariyle tv de kendisini oven sarkicidir.

tum turkiye beni konusuyormus ama benim haberim yok tabi. herkes kim bu kiz bu nasil dans etme falan filan..

ayrica surekli kendisinden dans sanatcisi diye bahsediyor. ulan dansoz dun sen dansoz. ne dans sanatcisi.
Hem fantezi müzik şarkılarını, hem de TSM eserlerini çok güzel seslendiren, zamanında çıkardığı türkü kasedi ile de türküleri iyi yorumladığını kanıtlayan çok güzel bir sese sahip şarkıcı.
karahan çantay'la enteresan ilişkileri vardı zamanında. kasetlerle belgelenmiştir.
1 ağustos tarihinde bodrum antik tiyatro'da konser verecek yardımsever kişilik.

konserden elde edilecek tüm bilet parası(geliri değil) müzeyyen senar'ın tedavisi için kullanılacak. masrafları bodrum belediyesi ve mustafa sarıgül üstlenecekmiş. tekrar tekrar tebrik ediyoruz kendisini göstermiş olduğu vefa örneğinden dolayı.
sarı saç, mavi göz,derin dekolte-ki bence en çirkin dekoltelerdendir-hepsi hikaye.sibel can deyince aklıma seyirciye arkasını dönüp k.çını sallayan bi kadın geliyor.