bugün

entry'ler (159)

disko kralı

okan Abi'nin eski tavırlarından eser yok artık malesef. Hiçbir marifeti olmadan bazı ödünler vererek oralara gelmiş sanatcıyım diye döne döne hava atan hilkat garibelerine söylemek isteyipte söyleyemediğimiz sözleri, bizim yerimize söyleyiveriyor ve yüreklerimize su serpiyordu bir zamanlar. Şimdilerde Esra Ceyhan'dan yalakalık dersi almış gibi davranıyor.
Zamanında eleştirip yerin dibine soktuğu herkes şimdi programında halka gümüş tepsiyle sunduklarından oluvermiş. Bu ne dönekliktir ,bu ne gelişim, değişim. Kendisinin insani özellikleri mi arttı, yoksa yaşlandıkca bazı yaptıklarından pişmanlık duyup, günah mı çıkartmaya başladı anlamadım? Bazı konularda normalleşmesi tamam ama... insan bu kadar da eleştirip, küçümsediği şeylerin reklamcısı olmaz ki kardeşim. Ayarlarınız mı bozuldu acaba?
Bu arada hala beklentimiz var. biz eski Okan'ı istiyoruz.

bir kadın bir erkek

son zamanlarda izlediğim en güzel dizi. Keşke ,daha uzun olsaydı, o kadar güzel oynuyor ki oyuncular, mükemmeller.

disko kralı

asena'nın sırf konuşmuş olmak için saçmaladığı program.Acaba sonunda ne gelecek diye beklerken anlattığı şeylerin boktan şeyler olduğunu duyunca bir taraftan üzülüyor,bir taraftan da kıza acıyorum ,o duruma düştüğü için.

disko kralı

bu gece barış mançoyu anmak için oğullarını oraya çıkarıp ,sonrada onları ne gösteren ne de konuşturan program.

berrin şeker civil

bu kadının büyük bir torpili var yoksa bu talk showu yapabilecek hiçbir özelliği yok dememe sebep olan, acayip kendini beğenmiş , mahalle karısı tipli , sürekli konukları öğretmen gibi azarlayan gereksiz talk show kahramancığı.

dunya bir oyun sahnesi

an itibariyle izlemekte olduğum, Haluk Bilginerin konuk olduğu programda ,Bilgilenir'in sözünü iki üç defa kesen ve programa davet ettiği çocuk yanlışlıkla Haluk Bilginer'in yerine oturunca , "oturma canım, Haluk Abin otursun diye bozarak ayar çekmeğe çalışarak şok olmama neden olan birisi.

türkiye de en çok bulunan şey

1-kıro tipli erkek
2-bıyıklı erkek
3-maço erkek.

zeynep agaogullari

konuşma özürlü, diksiyon ve cümle kurma konusunda oldukça yeteneksiz, çatal bıçak kullanmayı sonradan öğrendiği çok belli olan,bıçakla keserken kazmayı tutar gibi tutuyor ve kibar yemek için o kadar zorlasada kibarca yemeyi beceremeyen torpili epeyce büyük olmasa baltaya sap olamayacak kazma.

taş gibi kızı kültürsüz diye terk eden erkek

çok iyi yapmış erkektir.

devlet bahçeli

Henüz elindeki kağıda bakmadan konuşma yaptığına şahit olmadığım ; konuşurken, önündeki kağıda sıkı sıkı bağlı kalıp , konuşmanın her kelimesinde kağıda tekrar tekrar bakmakla, metni kendisinin yazmadığını düşündüren lider. Ayrıca hiçbir mimiğinide kullanmıyor, güldüğü ise görülmemiş Milli Hareket Partisinin hareketsiz lideri.

amına koyim

asla anlamı içeren şekilde eylemde bulunamayacak söz sahibinin, sözle mastürbasyonudur.husisi olarak söylenmez, genellikle ay, ya ,öf ... gibi ağızdan çıkıveren, anlamsız , gereksiz fakat alışkanlık haline gelmiş ünlemsi eylemlerdendir. bu eylem ,eylemleştiğinde söz sahibi kendi koyacağı nesnesini koyacak bir yer nihayet bulmuş demektir.Muhtemelen onu koyacağı yer pek bulamamakta olduğu için bu sözcüğü sık sık kullanmayı tercih etmektedir.

dersini fazla ciddiye alan resim hocasi

bizim okuldaki resim hocası.

yemekteyiz zeynep

bugünkü bölümde olmadık yere gerginlik yaratıp, sonra da çocuk gibi ağlayan laz kızı.

tadı ustasında

home tv de yayınlanan,istanbulun en ünlü restaurantlarında ,oradaki ahçılar tarafından menülerindeki bir yemeğin tarifinin verildiği güzel bir program. Buraya kadar herşey hoşta ,o konuşma özürlü sunucunun, önce diksiyon eğitimi alması gerekmiyor mu ? ve de yemeklerin tadına bakmadan önce biri o kıza çatal bıçağı nasıl tutacağını göstersin.Çünkü çatalları o kadar sıkıyor ki ya çatal bıçağı kıracak,ya da tabağı kıracak alimallah.

hayvanseverler

korumak için hangi hayvanları seçtiklerini fena halde merak ettiğim köpek sever grup.Bu grup istakozların canlı canlı sıcak suda haşlanmasına, balıkların , koyun ,dana,tavuk ve ördek gibi şeylerin kesilerek yenmesine de karşılar mı, yoksa sadece kedi , köpek gibi hayvanlarımı sevip koruyolar anlamadım.Ayrıca hayvanseverlerin sadece köpek besleyip onlara kazak örüp giydirmeleri sosyetik ve entel görünmenin bir parçası mı acaba diye düşünmeden edemiyor insan.

adolf hitler i anlamak

adolf hitler'in geleceğin şerefsizliğini o zamanlardan görüp önlem almaya çalışmasını ,faşizmle karıştırmak.

kaz ciğeri

sosyetenin ve cebi para dolu parlak çocukların dünya mutfağına ait menüleri olan zengin,sosyetik mekanlarda 150 200 ytl vererek yedikleri güzel mi güzel yiyecek.Halk tabakası ise köylerde bu leziz şeyi , onlardan önce epeyce tatmıştır..Fakat tabi sade sekilde.GENELi ,LiONSA MENSUP BU PARA BABALARININ KOKOŞ KARILARI DA BU YEDiKLERi ŞEYi BiRBiRLERiNE ANLATIP DURURLAR.biRDE SUSHi YEMELERi GEREKiYOR.olmazsa olmazları bu iki şey , bir de sarı saç.

kuran ı okudum mantıklı gelmedi ateist oldum

belki mantıklı olabilir ama sen yine risk alma inanmaya devam et diyeceğim bir durumdur.

turk oldugunu soylemek fasist olmaktir

türküm,türküm,türküm;
bu faşistlikse bunu söyleyenin ta a.... koyayım.
Faşist değilim tabiki riyadır söylemin ,
ama yalan mı söyleyeyim Türk'üm.
her ırka var saygım Yüce Allah'a mı karşıyım
bir beni yok etmeye çalışan,
domuzun dölüne karşıyım.
barış, özgürlük, kardeşlik budur dileğim
bu benim özüm, geçmişim, geleceğim...
Lakin beni boğacak düşmanın
ta soyuna var bir diyeceğim...
beklemesin ki domuzun dölü
yok o hayalin geleceği.

gecenin bu saatinde böyle bir şiir yazmamı sağlayan entry.

turk kadinlarinin cinsel acidan mutsuzlugu

türk erkeklerinin beceriksizliği diyelim. Hep atıyolar, ama demek yapamıyolar. (mutsuz olan kadınların kocaları için geçerli)