bugün

türk sanat müziği sanatçısı
bu tanım az gelir. kraliçesi.
Bu yaşına rağmen kulağımızın pasını silebilen klasik Türk Sanat Müziğinin bir numaralı yorumcusu.
(bkz: rakının faydaları)
(bkz: dalgalandım da duruldum)
2 defa bursa'da konsere çıkacakken hastalığı sebebiyle gelemeyerek bizleri üzen harika sanatçı.
(bkz: benzemez kimse sana)
Her daim dinlenilesi yılların sanatçısı,eşi benzeri olmayan ses.

Kır masayı Madam Despina
Kirli beyaz muşamba örtüleri ser
Çek sediri asmanın altına
Yanında bir ince Müzeyyen Abla

Meral Okay
yeşil ördek şarkısını o kadar güzel yorumlamıştır ki hanım ordan rakıyı getir dedirtir .
bülent ersoy gibi bir ucube şarkıcıyı yaratan kimlik. türk sanat müziğine şarkıyı höyküre höyküre söylemek gibi , *türün doğasına ters garip bir tarzı getirip yapıştırmıştır.
öldügünde efsane olacak isimlerden en önemlisi.
"yok boyle bir ses" denilesi sanatçı.
mükemmel bir sese ve yoruma sahip sanatçı!!!.***
(bkz: unutturamaz seni hiçbir şey)
t-rex'in kankası olan yılların eskitemediği mükemmel sese sahip yüce insan...
5 eylul 2006 muzeyyen senar veda konserinde sahne yaşamını sona erdirecek sanatçı.uzun yolların baba ile değişilmezi.
sesine tapilasi kadin. Zamaninda Mustafa Kemal Ataturk un de dinledigi ve cok begendigi insandir.ona birsey olursa cok uzuluruz
nerdeeeeeennn nereye dedirten kader çizgisine sahip bir insan evladı. Bursanın bir dağ köyünde doğ, sonra besleme* olarak bir şehir konağına veril, ve oradan da yürü ya kulum, ver elini istanbul. Kader bu olsa gerek.
beyin enfarktüsü'ne bağlı olarak felç geçirmiş ve sevenlerini üzmüştür. buna karşılık hayati tehlikesi'nin bulunmaması bir nebze olsun yüreklere su serpmiştir.
yaşına göre çok enerjik ve yüksek performanslı olması sebebiyle sürekli övülen emektar sanatçı. sonunda kendisine nazar değmiştir. kısa sürede toparlanması herkesin en büyük dileğidir.
(bkz: akşam oldu hüzünlendim)
atatürk'ün karşısında şarkı söylemiş müzisyen.
kekemedir.
kendisi bursa'nın keles ilçesinin dağ köylerinden birinde -gököz- doğmuştur. ailesi çok fakir olduğu için bursa'da zengin bir aileye evlatlık verilmiştir. böylelikle yurdum insanı muhteşem bir sesi dinleme imkanına kavuşmuştur. ayrıca yaşam enerjisine hayran olunacak şahsiyettir, 78 yaşında parasailing yapan olağanüstü bir kadındır...
çok iyi bir rakı içicisidir.
not : oyle demeyin rakı içmek sanattır, ablamız hakkını verir.
hakkında bu kadar entri girilmiş olmasından mutluluk duyduğum milli servet niteliğinde
sanatçılarımızdan. genelde çıkardığımız kıymetleri kaybettikten sonra methiyeler düzmek
gibi bir alışkanlığımız var. sanatı bir yana alçak gönüllülüğü ile de kalpleri fetheder.