bugün

sevmenin makbul olduğu durumdur.

karşıda ki insanı sevmedikçe o seni sevsin ne manası var? ilk önce işe kendini sevmekten başlamak lazım sonra insanları. hayatı ve insanları sevmek.
sevilmeden önce sevmeyi düşünmek.

Sevmek olacak tek amacın.
Sevilmemişsin ne fark eder.

Ayıplanmaktan korkmayacaksın.
Sevgini gurur madalyası olarak taşıyacaksın göğsünde, kim ne derse desin…Sevgin için zindana atılmayı da attırmayı da göze alacaksın.

(bkz: yaratılanı sev yaratandan ötürü)
(bkz: yunus emre)

edit: züleyha değilsen düşmeyeceksin yusuf'ların peşine...
(bkz: Sevmek)
(bkz: sevmek mi güzel sevilmek mi sorunsalı)
(bkz: ikisi de) *
sevilmektir.. sevilirsen belki seversin.. bu bişey kaybettirmez.
ama ; seversen, belki sevilirsin.. işte bu çok şey kaybettirebilir gülümsemenden..
ben hep sevilmek isterdim müdür. sevildim de. ozaman kafa bi rahat oluyo. ooh diyosun beni seven, düsünen biri var.

gel görki sevmeyi unutmusum yillar yili. simdi kimseyi böyle kalbimde kuslar cirpinacak kadar sevemiyorum. lan zorluyorum resmen, deniyorum olmuyor. kac kiz gecti böyle. iyi bi sekilde basliyor arkadaslik/iliski vs. sonra ben soguyorum. sevmeyi ya hic ögrenemedim yada unutali cok olmus.*
ikisi de olmazsa olmaz.
serbest çağrıştı ;

Ne Sevmek Ne Sevilmek
NE DE AGLAYIP GÜLMEK
SENIN HASRETIN BIZE ÖLÜM DEMEK
SEREFTIR SENI SEVMEK
SANA KANARYAM DEMEK
BU SEVDAMIZ ÖLENE DEK SÜRECEK !
ikiside aynı anda varsa anlamlıdır. çocukluğumun geçtiği kenar mahallede duvarın birinde şu söz yazıyordu: (bkz: sevipte sevilmeyenin amına koyayım)
can yücel'in şiirinde dediği gibi sevdiğin kadar sevilirsin.
bu sorunsalın cevabı şahsımca sevmek olarak cevaplanmaktadır. çünkü sevmediğimiz bir insan bize karşı sevgisinden ölsede umrumuzda olmaz. ama sevdiğimiz insan bir kez gözümüze baksa mutlu oluruz.
ikisi bir arada olursa dadından yenmez durumdur.
(bkz: sevişmek)

bence daha güzel, hem işteş.
sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın. nekadar sevdiğini en iyi sen belirsin.
klasik cevabı: tabiki sevmek, çünkü sevildiğinden asla emin olamazsın.
insanlara seçme hakkı verilse istisnasız hepsi sevilmeyi tercih eder. bu kadar. aksini söyleyen elime konuşsun bana maval okumasın.
seversen sikilirsin sikersen sevilirsin. olay budur gerisi teferruattır.
ss kuralıyla çözülebilecek denklem.
severken sevilmek cevabı olan sorudur.
sevmek sahip olunandır.
sevilmek ise sunulandır.

tercih sizin...
Sakın Ama Sakın, Sevilmeyin arkadaş, ne hayattan zevk alırsınız ne bir şey...
Zamanla severim diyenler var ya onlara ben cevap vereyim, kırılma kardeşim, bende aynı şeyi yaşadım, bunu senin yerindeyken anlamak zor oluyo
- N*h Seversin !

Güzellik Değişkendir, Senin Sevdiğin Sana Güzeldir, Sadece senin gözünde güzeldir. Sevilmeyi s*ktiret, bırak karşı tarafta sonra benim gibi deneyim yaşayıp olmadığını öğrenipte ayrılınca yıkılmasın baştan vazgeçsin...
ikisi de ayrı bir güzel diye cevaplandıracağım sorudur.
tabi ki sevmek.sevmediğin biri sevse istemediğin ot damgası yer.ne anladım ben bu işten.
sevmektir. çünki sadece sevdiğinden emin olabilirsin. sevildiğinden asla.
hangisiyle mutluysan odur.