bugün

can yücel in herşey sende gizli adlı şiirinin son mısrası, sevdiğin kadar sevilirsin..
külliyen yalan.
aslında yalandır. doğrusu

--spoiler--
Çok sevmeyeceksin mesela O daha az severse kırılırsın
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
--spoiler--
ne kadar ekmek o kadar köfte.
ezginin gümlüğünden aklımda: anladım sonunda,sevdiğin kadardır aşk.
"hadi oradan" denilecek kuyruklu yalan.
dünyanın en saçma sapan sözü.
o zaman neden en sevdiğin en çok yakar canını.
(bkz: yok böyle bir şey)
evet yıllarca bu "olay sende bitiyor" laflarıyla kandırıldık. artık kendimizi kandırmayalım. hatta neredeyse " sevdigin kadar itilirsin." diyecegim. o kadar yani. ya aslında kısmet bu işler kısmet. *
aklıma şu soruyu getirir:

'' peki ya platonik olanlar ? ''

tabii ki sadece karşılıklı durumlarda da söz konusu olabilir ama bence her zaman geçerli değil...
(bkz: büyük yalan)
gözde bir erkeksen bir hatunu ayarladığında duyacağın ilk bikaç cümleden bir tanesi budur. hani o herkesten farklıdırya kendince, sizi tehdit ediyordur. aslında tehdit de değildir bu. ben seni çok seviyorum - ya da seveceğim, sen de bana yetiş emi sen de beni çok sev gibisinden yakarış cümlesidir.
şiirin son mısrası alınarak açıldığı için yanlış değerlendirmelere neden olan başlık.
bu önermenin tersi de doğrudur. "sevmediğin kadar sevilmezsin." ne de olsa sonuçta atalarımızın dediği gibi "keser döner, sap döner; gün gelir hesap döner." misali seni sevmeyeni sevmeyeceğin gün gelir.
güzel, ütopik bir mısradır. gündelik yaşantıda 'sevdiğin kadar sikilirsin' tabiri daha uygun düşmektedir.
(bkz: hasiktir ordan)
(bkz: hayat koca bir yalan)
(bkz: ben aslında yoğum) **
buna inan herkese benden şarkı gönderiyorum: yeliz'den gelsin yalaaaann yaallaaaaannnn
(bkz: kuyruklu yalan)
en büyük yalan.
palavranın süslü püslü a$ikar $ekilde ortada olanı.
yok öyle bi element.
(bkz: sevdiğin kadar kaybedersin)
ironinin böylesi, ulan öyle olsa şuan ben mecnun o da leyla idi.*
aksini kanıtlayan sevgisizliği yaşamamış insan sallaması.