bugün

entry'ler (135)

tanrı bizi biz tanrı yı yarattık

benim ilkokul 3. sınıfa giden bir küçüğüm var, adı mühim değil. geçenlerde sordu bana,
" joiiiiii" dedi, meraklıca. ve asabi bir ses tonuyla ekledi ,
"bizi tanrı yarattıysa tanrıyı kim yarattı ? "...

dizlerimle eğilerek, gözlerimi gözlerinin hizasına getirdim,

" köpeğini kaybettiğinde naptık? " diye sordum, arayıp bulamadığımızı, polislerden yardım alamadığımızı ve son çare olarak allah'a dua ettiğimizi söyledi.
" köpeğini ölü bulduğumuzda naptın ? " diye sordum, onun cennette sevdikleriyle beraber olduğunu, bunun onu mutlu ettiğini, ve onunla geçirdiği herşeyi köpeğininde hatırlayıp gülümsediğini düşündüğünü söyledi..

" insanlar çaresiz kaldığında umut edeceği , yetersiz kaldığında güveneceği tek kişi tanrıdır ufaklık.. " dedim ve gülümseyerek ;

" tanrı bizi yarattı, ardından biz tanrıyı yarattık "

yeni yıla yalnız girmek

bla bla bla..
Baksana, yüreğin acıyarak ağladığında başka kim vardı yanında ?
yada kahkahalarla içten çok içten gülerken kim senin kadar gülebildi, sahiden, inanarak ?
sinemaya gittiğin, yeni bir ilişkinin, tıpki diğerlerine benzeyen kahramanı, hani o umarsızca elini tuttuğun, aslında yabancı.. o gerçekten yanındamıydı, ya da sen onun yanındamıydın ? kim vardı o salonda yanında ?
en çok ne acıttıysa canını, sadece senin en çok acıttı..
en çok ne güldürdüyse suretini, sadece seni en çok güldürdü..
aslında bazen, hep, çok, yalnızız..
bu yüzden yeni yıla yalnız girmek, koymamalı biz büyük çocuklara..

sevmek vs sevilmek

sevilmektir.. sevilirsen belki seversin.. bu bişey kaybettirmez.
ama ; seversen, belki sevilirsin.. işte bu çok şey kaybettirebilir gülümsemenden..

sözlükte dolu şeyler okumak istemek

(bkz: starwars sevenlerin uzayda savaşmaması)
(bkz: shagarath ın ibo show a konuk olması)

zaman makinesiyle yapılacak ilk işler

en başa gitmek. taa en başa, havva'nın elma çalmak için ağaç dalına elini uzattığı ana gitmek..
ve izlemek. adem'in, havvanın parmaklarından uzanan bir elmaya, yaratılan yerlerin en güzeline tercih ettiğini izlemek.

erkeğin kadına olan zaafını, belki de aşk'ı izlemek..

şapkadan devrim çıkartan adam

şapkadan devrim çıkartmasaydı, kimin çocuğu olduğu belli olmayacak bir yazarın salyalarına hedef olmayacak adamdır.

şapkadan devrim çıkartmasaydı, iki üç, sakallı, kendini evliya zanneden herife yalama olacak bir yazarın havlamalarına neden olmayacak adamdır.

şapkadan devrim çıkartmasaydı, babasının tek odalı hareminde annesini arayacak, kardeşlerinin ismini unutacak kadar fazla olmalarına anlam veremeyecek olan yazarın saçmalıklarına kalkan olmayacak olan adamdır.

adam gibi adamdır.

bayramda sevgilisinin elini öpmeyen kız

el öpmek ne demektir ? önce bunu bilmeli insan, el öpmek saygı göstergesidir, o güzel başımızı başka birinin önünde eğmektir, eğilmektir.

menfaat kokan ve cinsellik alt yapılı, ego tatmini amaçlı ilişkilerin kahramanının eli öpülmemeli, en iyi kadın oyuncu ise zaten el öpmemelidir.

çünkü benim annem de babamın elini öper ki babam onun için tek böbreğini vermiştir.

şimdi o elini cebine sok ve adam gibi adam olup uzat sevdiceğine, sende akıllı kız ol babanın elini öptüğünde yüzün kızarmasın.

verilmesi en zor kararlar

eğer kısıtlı bir paranız varsa, öğrenciyseniz bu büyük kentte.. annenizden çok uzakta yaşıyorsanız ve onu görmek için çok iyi bir baheneniz olduysa, güzel bir bayram..

ama kısıtlı bir paranız var ve can dostunuz, köpeğiniz hastalandıysa, yemek yiyemiyor, yürüyemiyorsa.. bayram için kendinize aldığınız bir çift ayakkabıyı da iade edip, diğer paralarınız arasına karıştırıp, bir gece vakti bütün hepsini o iyi olsun diye mi feda edersiniz? sizi dört gözle bekleyen bir kadın bir çocuk ve bir adama " köpeğim hastalandı" deyip, onlardan anlayış mı beklersiniz ? iyilşemesi meçhul olan bir köpek için bir gece yarası telefonla uyandırdığınız genç bir adamın veteriner kliniğinde mi sabahlarsınız diken üsütünde ? yoksa neden yine ben diye isyan mı edersinz ? hangisi ?

sana layık değilim

-sana layık değilim.

- tamam sen bana değilsin ama ben kime layığım ? sevmediğim bir kadına, aslında kokusunda hiç sarhoş olamadığım bir tene, gülüşünü özleyemediğim bir gülümsemeye, baktığımda tüylerimi ürpertemeyecek olan bir çift göze, ya da aslında senden başka herşeye benzeyen lakin adını senin adın koyduğum bizden olmayan bir çocuğa her sarıldığımda senin annesi olmadığını hatırlayıp ölmeye mi layığım ?

joi..

kötü ve yalnız geçen günün akşamı

siz güneşin kötü bir günün ve yalnız bir insanın üstüne batmasına izin veriyorsanız, üstelik günün insanı siz iken..
sadece yalnız değil bir de körsünüz. dışarda tek başına dolaşıp, aslında gerçekten iyi bir günde, yalnız kalmak istemeyen ne kadar insan olduğunu göremeyecek kadar körsünüz.
ve hayat kör olmak için de kısa.

tuvalete gidiyorum demenin alternatif yolları

-biraz daha durursam, görmek istemeyeceğin şeyler çıkartabilirim.

makine mühendisliği öğrencisinin dramı

harbi dram. iki tane tanıyorum, biri kadrosuz bilgisayar öğretmeni diğeri yine kadrosuz ilkokul da biyoloji öğretmeni oldu. ahaha. bende küçükken sorunu kendimde arardım.

captain tsubasa

bu adam, gol atana kadar 5 bölüm geçiyordu ve sonra tekrar top ona geliyordu. ne kekoymuşum lan.

antidepresan kullanmaya yol açan sevgili

onun bir suçu yoktur, tüm suç bizim ve o kimi seveceğine karar veremeyen kalbimizin. kim dedi sev diye ? gelip sana beni çok sev diye yalardı mı? hayır. kendin tercih etmedin mi? yes.

sakın ona yükleme acını, tek sorumlusu sensin. safsın, ahmaksın sen! niçin mi ? sevgine layık olamayacak birini sevdiğin için. aslında elinde değildi biliyorum. hepimiz zengin değiliz değil mi? hepimiz güzel değiliz. bu senin şansın..

o antidepresan kullanmaya yol açan sevgili değil, sen şansız bir insansın .

yeni başlayanlar için disko kralı

gitmeyin lan böyle yerlere. izlemeyin de. ben izliyorum izliyorum aklım almıyor, adam iki üç komik görüntüye iki üç espirimsi yapıyor, paranın biiiiiipine koyuyor afedersin.

telefonda bağlananları dumur etmeler, yok milletle alay etmeler, ona buna sataşmalar. adam telefon açanla öyle bir konuşuyor ki telefonu o icat etmiş sanırsın. hem o sakallar ne öyle, irtica gibi. geçen gün küçük kardeşim uyandı bişey sandı bunu, " abya mayun " dior. ben anlamadım, neyse, başlıcam kralına, olsa olsa ... neyse. mck.

annesinin dizinin dibinden ayrılmayan erkek

hiç hazzetmediğim erkek modelidir. zira ben anneleri severim, erkekleri de severim. lakin annesini çok seven erkekleri sevemem.
çünkü bunlar her kadını annesiymiş gibi severler ve her kadının ona annesi gibi davranmasını - kabullenmesini - beklerler.

aranılan zamanda kimsenin yanında olmaması

hayat böyledir. sıcacağın zaman tuvalet bulamazsın, ağlayacağın zaman " gözüme toz kaçtı " demekten başka bir bahane..

(bkz: sıçmak ve ağlamak)

ağızdan düşen sakıza tekme atmak

akabininde sakızın ayakkabıya yapışmasıdır. bu durumda gol asla olmazken, eğilmek ve kalkmak için atp harcanır, beleştir. sakızı tutmak için el gerekir, beleştir. yalnız yeni bir sakız almak için mastercard! 11 taksit avantajları ile..

megan fox un güzelliğini kıskanan kız

benim lan o. ne megan fox u ? bu kız megan marka otomobilin motoru ile ford foxus'un motorunun birleşmiş hali, extrem motor bu. abim yatmış bu kızla, ceyhunda kırıştırmış, hem yüzüne bak çokta güzel değil. lan dur, bu ünlüydü dimi hani holivud falan ? alışkanlık olmuş valla, öhüm. ben kaçtım şekeeeer bys.

başbakanın sözlüğe entry gireceği ilk başlık

(bkz: yakında çok özel bir sözlüğümüz olacak)