bugün

büyük acıdır, taaa içerlerden acıtır. dostlar için acıklı; düşmanlara karşı kocaman bir açıktır. Tüm gün uyursunuz, size zevk veren fazla birşey kalmaz. yatağa yüz üstü yattığında sadece kendi kalp atışlarını duyarsın; bu yalnızlığın da sesidir aynı zamanda. Gülecek olsan aklına gelir birden susarsın. Yüzeyelleşir herşey. Rüyaların bile monotondur artık, kimseye anlatma ihtiyacı duymazsın ve insanlar seslenince de duymazsın. hastalar gözünde palavracı olur da kırdığın kalpler için üzülür durursun. istedigin kadar kendinle barışık ol; bu başına geldiğinde ilk nefret ettiğin sen olursun ve gözünde büyür dünya ne kadar aciz olduğunu anlarsın ve bir gün gelip de O'nun da herkes gibi olacağından korkarsın.
çok gece sabahlara kadar oturursunuz, kimi zaman sevdiğiniz insana kızar, sitem edersiniz neden beni sevmiyor diye, kimi zaman yerinde mutlu olsun ben sıkar giderim dersiniz. hep gecenin en derin sessizliğinde düşünürsünüz bunları, hatta o sessizlik hiç bozulmasın istersiniz, sessizliği bozan sabah ezanına bile küfredersiniz. Ezan sesine inat bir keman konçertosu koyar, bir duble daha doldurursunuz kadehinize, şimdi olduğu gibi..
sanki çok lazım bir şeymiş gibi her insanın bir gün bir yerde bir şekilde içine düştüğü durum. nasıl bir sınavdır aklım almaz.
önemli olanın 'sevmek' olduğunu anladığınızda, içinizdeki yangının söndüğü an. söyle buldunmu.? aradığın aşkı söyle yoksa yalnızmısın sen yine. benim gibi boynu bükük, gözü yaşlı tek başına.*
düşün düşün b*ktur işin kelamıylada durumun vehameti açıklanabilir. Sevilirsin sevemezsin, seversin sevilmezsin. Sadece acı kalır elinde, avucunda.
duruma göre değişecek olan hede.

şimdi ben bilgisayarımı, ayakkabılarımı, saçlarımı çok seviyorum acaba onlarda beni seviyor mu? kaygısı yok içimde. yani çok doğal bir şey gibi seviyorum.

ama eger bir insanı seviyorsanız ve sevilmiyorsanız;
(bkz: allah kolaylık versin)
(bkz: birini sevmek sahip olmaktan daha degerlidir)

(#270545 )
bünyeyi bunalım yapmaya zorlayan durumdur.
sevmek eğer muhakkak sevilmekse gercektende çok acı... ama sevmek ne demek? karsılıksız , çıkarsız sevgi nerde o zaman? sevmek illa da sevilmek değildir.
gerçek aşk.
akşam denizin karşına geçip yavaş yavaş bira içmeye neden olan.
allah düsmanima bile vermesin duygusudur.
bir nevi gkk durumu.
(bkz: sevdim sevilmedim seveni sevemedim)
kabul edilmesi güç durum. herkes dışarıya yok umutlu değilim gibi bi imaj verip,"biliyorum abi sevmiyo zaten" gibi cümleleri sıklıkla kullansa da içten içe herkes sevildiğini düşünür,acı gerçek belki de o yüzden daha çok koyar insana..
durumun vahimliğinden kurtulmak için çeşitli saçma sözlerle konunun güzelleştirildiği olay
ikisi severse sevgi olur, ikisi severde kavuşamazsa aşk olur, biri sever diğeri sevmezse oooh tadından yenmez süper bunalım olur..vb.
üstüne gidilen, ısrar edilen her dakika daha da kaybetmektir.
sessizce bekleyip, kimse görmeden ağlamak kadar işe yarayan hicbir sey yoktur.
akıllara çeşitli dizeler getirendir.

--spoiler--
Deli gönül gezer gezer gelirsin
Arı gibi her çicekten alırsın
Nerde güzel görsen orda kalırsın
Ben senin derdini çekemem gönül
--spoiler--
ünlü halk düşünürü ismail yk için, kişinin zurna olduğunu gösterir bir durum.

kimi zaman kişi sever, sevdiği mesâfe kor. kimi zaman kişi sever sevdiği hiç sevmez...böyle gide gide alışıverir birgün insan. gamsız olur, "alayına isyan" der.
normal bir durumdur ve her insanın başına gelebilir efendim. abartmamak gerekir. herkes herkesi sevmek, o aşık diye canından çok seviyor diye sevmek, aşık olmak zorunda değildir. saçma olur böyle bir şeyi talep etmek de zaten.
sevmeyen tarafın 'mış' gibi yapmadan, sevmiyorum seni, sonrasında da sevmeyeceğim diyebilmesi erdemdir ve koşulsuz sevginizi sunabileceğiniz en doğru kişi olduğunun kanıtıdır.
gelişimini sağlıklı olarak tamamlamış her bireyin default olarak bir kere tattığı duygusal olay, işkence..

henüz yaşamamış olanlar veya gelişimini sağlıklı olarak tamamlayamamış olanlar, kerpetenle tırnaklarını sökerek nasıl bir duygu olduğunu kısmen anlayabilirler..
yaşanacak en büyük acılardan biridir. insanı deli divaneye çevirir.
sevip de sevilmekten daha fazla görülen görülmeyesi durum.
hele ki bir de bu sevilen insan bir zamanlar sizi seven ama sizin kıçınızı döndüğünüz biriyse ve aradan geçen, oyun eden zaman sizi ona aşık ederse ve elinizde hiç bir şeyin olmadığını, geçti artık dediğini duyduğunuzda onun dudaklarından, yıllarca içinizden çıkmayacak pişmanlıklara gel otur yanıma dersin. gönüllü gidersin gözyaşlarına.
yaşam ve ölümün aynı anda yaşanmasıdır. çıkarsızdır,yalansızdır. acı ama bir okadar da sanattır karşılıksız sevmek.
güncel Önemli Başlıklar