bugün

aslında "aşk" tır bu tam anlamıyla.

sabah kalkarsın* doğrulursun, uyandığında hani o ilk aldığın nefes vardır ya, o nefesten itibaren bütün gün aşkı, sevdiğini solursun. oksijendir o resmen senin için. ama yaşadığın şehirde hiç oksijen kalmamıştır sanki, gün geçtikçe için daha çok sıkılır, daha çok acı çekersin. sonunda ya boğulursun, ya da unutur ve başka bir şehire yerleşirsin.
yıldız tilbe'nin emi isimli şarkısında inanılmaz işlenen derin konu. şöyle ki;

sen de sev ama sevilme
aşk acısı çek ben gibi
çok özle ama kavuşma
kavuşamadığım gibi

senin de yüreğin yansın
başka ellerde mum gibi
sevdan yüreğinde kalsın
gizli bir günah gibi

senin de kalbini çalsın
başkaları mal gibi
çaresizlik ayrılmasın
kapından köle gibi

geri dönmek istemem ki
ben eski ben değilim ki
hayat öyle bir oyun ki
ne rolü var ne sahnesi

sen de mutlu olma emi
sen de sev sevilme emi.
*
(bkz: emre yaziyor), bu blogu yazan çocuğun bulunduğu durumdur. Kötü bir durumdur, melankoliye dönüşmeden kendinizi kurtarmanız gerekir. Aksi takdirde, tüm hayatınızı o kişi üzerine kurmaya başlarsınız ve bu durum ciddi psikolojik sorunlara yol açabilir.
bunun ruha yüklediği ağırlığı, ' bir bakayım halkım ne yapıyor ? ' anlayışındaki krallar anlayamaz. bir tarafta gururunuz, diğer tarafta insanların sevmeme hakkına gösterilen saygı arasında sıkışır kalırsınız. kafanızdaki güzel kadın tipini görünce bile bakmaz, gözlerinizi kaçırırsınız. ' ne de olsa saçlarını koklayamayacak, gözlerinin içine bakamayacağım ' der, kaçıp saklanmayı öğrenirsiniz.
sıkışmışlık, çaresizliktir, acıtır. yürekte, sürekli kontrol edilmesi, dışarı taşırılmaması gereken bir öfke büyütür.
en boktanıdır.
bağrına taş basma hali...
her muhabbet edişiniz, her davranışı size umut verir. size karşı arkadaşça tavırları bile sizi aşırı mutlu etmektedir. çünkü içinizde hep bir umut vardır, ileride onun da sizi seveceğine dair. onun size karşı arkadaşça tavrı size hep öylesine sıcak gelmektedir ki, bağımlı olursunuz. bir gün bile görmeyince özlersiniz, hem de ne biçim. bütün bunların dışında onu sevgilisiyle görünce ya da ne bileyim size karşı bazen soğuk davrandığını hissedince, size karşı sıcaklığını diğer karşı cinsten arkadaşlarına da gösterdiğini görünce daha önce hiç hissetmediğiniz aşırı kıskançlığı hissedersiniz. o an kendinizi o kadar ezik ve çaresiz hissedersiniz ki, o ortamdan çekip kendinizi eve atmak istersiniz.
zaten aşklar hep tek kişilik..
Gurura yedirilemeyen durumdur.
sevipte sevilmeyenlerin " sen de sev sevilme emi" tripleri var ya çok komiksiniz lan.

ulen kız ya da erkek senden başkasını sevip sevilmezse senin bundan kazancın ne?

""düşünüpte ben de zamanında kamil'i sevmemiştim şimdi arda'yı sevdim bu kez arda beni sevmedi o zaman ben kamil'e onu sevdiğimi söyliyim"" mi diyecek?

hayır arda için ağlamaya zırlamaya devam edecek..
"herkes herkesi sevecek diye bir kaide yok"un ispatıdır.
bir süre sonra kendi sevginizi de umursamamaya başlarsınız tıpkı onun sevgisizliğini umursamayışınız gibi.
kimse sevmeye mecbur değildirki seven sevilsin sevmişse sevmiştir.örneği ben ftt deki kıza hayranım sevdim diyelim eee onun haberi yok olduda yine olmadı suç kimin onunmu hayır ne sevdin ozaman yaaram cinsi olursa ne olcak. göt olma yani okurcan.
Çok acıdır. Be insafsız seni seviyorum, en azından sevmeye çabalıyorum, hiç yoktan bir ışık var sevgi adına. Aşk demiyorum bakın sevgi. Saf sevgi lan. Normal herhangi bir insana duyulan, insanı bırak herhangi bir canlıya duyulan. doğaya ota böcüğe duyulan sevgi bu lan. Gösterilmesi En basit duygu. Değil midir?

Gel gelelim Dünya duygusuz mahluklarla dolu amk.

(bkz: Çok doluyum sözlük)
can yakan acıtan durumdur. biran önce kurtulunması gereken hastalıklı durumdur.
fena acıtır sanırım. sevilmediğimi anladığımda direkt adımlarımı geri attığım için böyle bir acı hiç yaşamadım. fakat ayrılık acısından beter olacağını zannetmiyorum.
arsız bela;
http://www.youtube.com/watch?v=3QLRwYqcBSA

(bkz: şaka lan kamiller) *
bir zamanlar sevilip de şimdi sevilmemekten daha kötü değil.

sevip de sevilmemek; biraz platonik. hiç başlamamış da olabilir.

ama işin geçmişinde sevgi vardı da sonradan yok olduysa bu daha acı sanki.
Sevdim sevilmedim seveni sevemedim sarkisini akillara getiririr.
(bkz: platonik aşk)
var ya o daha beter.
Hipomani= düşük benlik! Kendini değersiz bulanların başına gelen durum. Asla sevlimemeli, sağlıksız.
insanı kredi çekip üstü açık tek kapı araba almaya, çeşit çeşit kıyafetler almaya, rus sevgili yapmaya iten duygu.
dünyanın en acıtan duygusudur. sen onun için bir şeyler yaparsın onun ise umurunda olmaz. ne acıdır, yakınındayken ellerini tutamamak... ne acıdır ona koşup onu kollarının arasına alamamak...
durum süreklilik ihtiva ediyorsa şayet, mazoşist eğilimlerin olduğuna işarettir. kötüdür. allah öyle dert vermesin. amin.