1. 1.
  şiddetli akıl bozukluğu hastalıklarında kullanılan, yan etki olarak uyku verdiği için uyku ilacı sanılmasınin tehlikeli sonuçları olabileceği konusunda dikkat edilmesi gereken antipsikotik ilaç
  4 ... vido
 2. 2.
  şizofreniden muzdarip hastaları sakinleştirmek, uyutmak için kullanılan bir ilaç. astra zeneca ürünüdür.
  edit: metin oktay'a teşekkürler.
  ... kereste
 3. 3.
  majör depresyonlarda da kullanılır ve son derece etkilidir. kısa süreli kullanımında uyku düzenini sağlar ve bünyeyi depresyondan kurtarır. gece içildiğinde uyku haricinde yan etkileri son derece azdır. alkolizm tedavisinde de kullanılır.
  2 ... mediumbashar
 4. 4.
  ilaç uyku ilacı olarak da verilebilir doktorlardan.yarım saat önceden alınması yeterlidir uykunun gelmesi için. evet psikolojik rahatsızlık durumlarında da verildiği doğrudur. kısacası bu ilaç uyku bozukluğuna sebep olan düşünceleri arka plana atmaya yardımcı olduğu için bir uyku ilacı olarak verilir.tek kötü yanı bırakıldığında ciddi anlamda uyku bozukluğu çekilmesidir.
  ... sew7
 5. 5.
  quetiapin etken maddeli, 25mg 100mg 200mg ve 300mg lık dozları bulunan antişizofrenik ilaç. tam muadili cedrina dır.
  1 ... machados
 6. 6.
  ilk aldıktan 15 dakika sonra, olduğunuz yere boş patates çuvalı gibi çöküp uyumaya başlamanızı sağlayan antidepresan ilaç. daha sonraki günlerde o kadar çok uyku yapmıyor, daha sakin ve olgun davranmanızı sağlıyor. yani, biri gelip ananıza küfretse, "gel bu konuyu sakince tartışalım kardeşim" durumuna geliyorsunuz.

  not: asla doktor kontrolü olmadan kullanmayın ve bu ilaç asla bir uyku ilacı olarak kullanılmaz.
  6 ... hommm
 7. 7.
  bünye alışana kadar kafa içindeki susmayan sesleri susturabilen; dinginlik, huzur ve uykuya kavuşturan ilaç. alıştıktan sonraysa hayatınızda vazgeçilmez bir yere sahip oluyor. kocaman göbek, semer gibi kıç ve tombik yanaklar da cabası.
  1 ... haziran
 8. 8.
  50, 100 ve 150 mg'lık tablet formları bulunur . sizofreni, manik-depresif ve siddetli depresyon tedavisinde kullanilan antipsikotik. astrazeneca tarafindan uretilir. normalden 2 kat fazla uyunmasını sağlar.
  1 ... siriuscalisani
 9. 9.
  içildikten 15 dk sonra dayanılmaz bir uyku hali ve garip bir haz ve yalnızlık hissi yaratan ilaç. anti psikotik olduğunu da yeni öğrenmiş bulunmaktayım.
  ... snowmann
 10. 10.
  önceleri doktor tarafından gece uyanmalarımı kesmesi için verilmişti. şimdi ise geceleri alkol içmememi engellemesi için erken uyamamı sağlayan mucize ilaç.
  2 ... tutkuk