1. 1.
  ing. huzur , sukunet, dinginlik, durgunluk gibi anlamlara gelir.insan evladi tarafindan genelde arzu edilendir.ayrica nicki serenity olan hatunlarin sayisi fazladir ki, gorulunce uzerlerine atlanmalidir.
  2 -2 ... posion
 2. 2.
  (bkz: serenity painted death)
  3 ... wolfshade
 3. 3.
  aynı adlı filmde baş rol oyuncularının bulunduğu geminin adı.film hakikaten ucuz.afişine aldanıp cd'sini falan kiralamayın boşuna.
  1 -3 ... byedemir
 4. 4.
  (bkz: return to serenity)
  2 ... little girl in bloom
 5. 5.
  dandirik 2005 yapımı başrolünde de, ancak böyle rollere gidebilecek nathan fillion'ın yönettiği, angel dizisinden bilinen joss whedonın yönettiği, ortalama efektleri ve de karmakarışık konusu, sahneleriyle ''uzak durun'' dedirten 2005 yapımı film...
  -2 ... faidelibilgi
 6. 6.
  gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu yapımları arasında gösterilmesine rağmen yüksek maliyetler nedeniyle yayından kaldırılan firefly dizisinin finali niteliğindeki filmdir. bu yüzden de tek başına izlenerek anlaşılamamış olması doğaldır, yani diziye son bölümünden başlayarak "hiç bir şey anlamadım çok saçma" diyen arkadaşlar önceki 14 bölümü bir zahmet bulup izlesinler.
  2 ... thor
 7. 7.
  yıllardır göğsümde duran bir ağırlığın adı.

  bir zamanlar bir firefly vardı. 9 karakterin üzerine yazılmış, dahice bir kurgunun destanı. kimi star wars artçısı dedi, kimi mütevaziliğini beğenmedi ama gelmiş geçmiş en güzel serilerden biri olma yolundaydı. daha ilk bir kaç bölümüyle nice serüvenler vaadediyordu. ama bu efsane bilinmeyen nedenlerle daha büyüyemeden öldürüldü ve gömüldü. 14 bölümlük kısa ömrünün sonu ile ben de dahil milyonlarca sevenini yasa boğdu. haksızlıktı bu! bir sürü gereksiz yapım 8. sezonlarına koşarken firefly efsanesi sessizce derinlere gömüldü. oyuncusundan yönetmenine herkes biliyordu ki paylaştıkları bu yapım sıradan bir şey değildi. hepsi etkilendi, hepsi hakkında: "hayatımda yaptığım en iyi şey" dedi gönül rahatlığıyla. haklılardı...

  uzay, alliance, gezegenler sizi aldatmasın. asla bilindik imparatorluk-isyancılar hikayesi değildi anlatılan. eski dünyanın üzerine iyi kötü kurulan bir sistemde hayatta kalmaya, onuruyla yaşamaya çalışan bir grubun yaşamıydı gördükleriniz. savaş çoktan bitmişti zaten. dünyaları kurtarmak değil, iş sahibi olmak, hayatını kazanmak için uğraşmaktı aslolan.

  her biri mükemmel aktarılmış kahramanlarımızı şöyle bir tanıdık yüzeyden. o kadar görmek bile yetti her birini olduğu haliyle kabul edip sevmemize. jayne'in bencilliğinin altındaki kalbi de gördük, mal'ın sertliğinin ardındaki kararlılığı da... daha iyi tanımayı, sırlarını çözmeyi umduk gelecek sezonlarda. ama o sezonlar hiç olmadı. apar topar bitti umutlarımız.

  dvd.sini alanlar bilir, extradan bir 15. bölüm vardır. yapım ekibinin ve oyuncuların hazırladığı bir kamera arkası. çok sevdikleri ve beraberken mutlu oldukları serenity'e ve firefly'a kendilerine has sözlerle bir veda. yıllar sonra bile olsa tekrar buluşmak üzere bir and..

  gişedeki "serenity" filmine gelirsek; son yıllarda izleyebileceğiniz en iyi bilim-kurgulardan ve filmlerden biri. tek başına bile bir şaheser. ama biz firefly mağdurları için ise bir umut. hele ki üçleme olacak söylentilerinden sonra hüznümüzü dağıtan bir geri dönüş. gerçi diziyle farklı bir kulvarda gidiyor ama özlediğimiz yüzleri ve gemiyi yeniden gördük ya o bile yeter.
  4 ... raptor
 8. 8.
  uzun zamandır izlediğim en güzel bilim kurgu filmlerinden. çok fazla tatmin etmiyor, 8.0'lık imdb puanını (bkz: oha) hak etmiyor belki ama yine de kötü bir film değil. diziye* aşina olmayanlar için ayrı bir abest gelebilir.
  -2 ... ghost whisperer
 9. 9.
  SFX dergisi tarafından tüm zamanların en iyi bilim kurgu filmi seçilerek Star Wars'ı geçen film.

  Ayrıntılar: Bilim kurgu filmi Serenity, SFX dergisinin yaptığı bir ankette Yıldız Savaşlarını (Star Wars) ezerek tüm zamanların en iyi bilim kurgu filmi listesinde birinci sıraya yerleşti.

  Film, kısa süre yayımlanan Firefly adlı bilim kurgu diziye dayanıyor. Gerek Serenity, gerekse Firefly, Vampir Avcısı Buffy (Buffy the Vampire Slayer) dizisinin yaratıcısı Joss Whedon'ın ürünü... Yıldız Savaşları, Serenitynin ardından listede ikinci sırada bulunuyor. Sıralamada Bıçak Sırtı (Blade Runner) üçüncü sırayı alırken, onu Maymunlar Cehennemi (Planet of the Apes), Matrix, Yaratık (Alien) ve Yasak Gezegen (Forbidden Planet) izliyor.

  Serenity, aynı adı taşıyan bir uzay gemisinin mürettebatının başına gelenleri konu alıyor. Joss Whedon, filmin bilim kurgu türünün dişli yanını gösterdiğini söylüyor. SFX dergisinin editörü Dave Bradley, Serenitynin Yıldız Savaşlarının önüne geçmesinin kendilerini şaşırttığını söyledi.

  Bradley, televizyonda yayımlanan dizi yayından kaldırılmış olsa da, film versiyonu olan Serenitydeki karakterler ve kullanılan özel efektlerin başarı elde ettiğini söyledi.

  Sıralama :
  1 - Serenity
  2 - Yıldız Savaşları
  3 - Blade Runner
  4 - Maymunlar Cehennemi
  5 - Matrix
  6 - Yaratık
  7 - Yasak Gezegen
  8 - 2001: Bir Uzay Macerası
  9 - Terminatör
  10 - Geleceğe Dönüş

  kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/news/396476.asp
  ... wtsnake
 10. 10.
  (bkz: serenitytheone)
  ... motosikletli kiz