bugün

entry'ler (415)

güzel kız görünce osuran insan

götüne sahip olamayandır, güzel kız bahane.

kuzey güney

bu sezon yeni başlayan işlerin içinde en iyisi. dövüş sahnelerinde giren müzikte kullanılan sample da enigma'nın seven lives'ından alınmış gayet. muhteşem yüzyıl'a gün değiştirteceğini zannetmiyorum çünkü şimdilik total ve a/b'de birincilik sülüman'ın.

28 eylül 2011 bolluca ormanlarında köpek katliamı

insanlık turnusolu. şimdi ben de çok klişe bir şey diyeceğim, her canlının yaşamaya hakkı vardır ve bu hak başka bir canlı tarafından elinden alınamaz. kabul et ya da etme durum bu. sevmek ya da beslemek zorunda değilsin ama insan olduğunu iddia ediyorsan yaşam hakkına saygı duyacaksın. bir canlının öldürülmesini, işkence görmesini haklı çıkarmak için ama pis onlar ya birine saldırsalar ya hastalık bulaştırsalar, seven evinde beslesin rererörö diye ahkam kesenler yüzünden insanlığımdan utanıyorum her seferinde. beni sokakta gördüğüm başıboş köpekten, duvar kenarına sinmiş kediden çok bu gibilerin sevgisizliği vicdansızlığı korkutuyor. gel gör ki alın toplayın bunları diye şikayet edebileceğim bir kurum yok.

onegai teacher

uzaydan gelen ultra seksi bir öğretmen ve öğrencisinin komik aşk hikayesini konu alan 12 bölümlük anime ve 2 ciltlik manga serisi. öğretmenin sürekli pocky yemesinden mütevellit içi gidiverir insanın.

dizi

memleket şartlarında 6 gün içinde en az standart uzun metrajlı bir film uzunluğunda çekilen emek sömürgeçleri.

janis joplin

ruh titreten kadın.

sirfairytale

arak entrylerle prim yapmaya çalışan yazar. inci birleşip kendisine girecekmiş.

ağlamayan kız

artık kalbim yok diyen kızdır. suda sektirmiştir kalbini ve batmasını izlemiştir. yerineyse bir taş parçası koymuştur şimdi atsın diye.

sigara yaktıran şarkılar

sopor aeternus - no one is there

komur yardimi alip oyu baska partiye atmak

siyasi samimiyetsizliğe verilecek en güzel cevaptır.

zengin olduğu halde doğalgaz kullanmayan adam

gönül adamıdır. çocukluk ve gençlik çağında uyandığında duyduğu o mis gibi kızarmış ekmek kokusunun, kış gecelerinin vazgeçilmezi olan soba üzerinde kestane pişirme olayının kıymetini bilir. soba yakmak için bir uşağı, soba üzerinde bilimum şeyleri pişirmek ve meyve kabuklarını yerleştirip kaldırmakla görevli hizmetçileri olabilir.

küpeli erkeğin namaz kılması

islam dinine mensup küpe takan er kişinin dini vecibelerinden biri olan namaz kılma eylemini yerine getirmesi. ince bıyıklı, nur yüzlü bir erkeğin namaz kılmasından çok da farklı değildir insan gözünde. gerisini bu konuyla alakalı kesin bir ayet bulunmadığından olsa gerek, allah bilir.

17 nisan 2009 opeth ankara konseri

(bkz: 19 nisan 2009 opeth istanbul konseri)

opeth

(bkz: 19 nisan 2009 opeth istanbul konseri)*

across the universe

müzik, devrim, savaş, aşk, ölüm... hem kulakları, hem gözleri zevkten eritecek bir müzikal.

(bkz: all you need is love)

corpsebride

ortalarda olmayan, göremediğim, konuşamadığım, özlediğim yumuk prensesim.

ogrenci evi perdeleri

pazardan 2 3 liraya alınan parça bezlerden de olabilir, desenine göre çok da dekoratif durur.

lost

kötü bir finali olmayacağına inandığım dizi. çünkü her şey dağınıkmış gibi görünse de o kadar planlı ki aslında saygıyla önünde eğilmemek imkansız. bu arada benjamine burdan bi çift lafım var, puştsun olum! hedefine varmak için yapamayacağı dalavere yok adamın. s50e4'te ise canımı sıkan tek nokta adanın öbür tarafına gitmek için bindikleri kanonun kaybolmamasıydı zira ada zaman yolculuğunda her çıkışında bizim elemanlar dışındaki her şey gittikleri zamana göre kaybolup beliriyordu ama yine de olmamış demeye dilim varmıyor.

butun kadinlarin ayni gun regl olmasi

bütün kadınları bir araya toplayacak ve onları bir arada yaşatacak bir mekan bulamadıkça gerçekleşmeyecek olandır. zira aynı mekanı paylaşan bayanların tam aynı günde olmasa da birbirlerine çok yakın zamanlarda regl olmaya başladıkları gözlemlenmiştir.

44 ten birakan hoca

43'den bırakan hocadan hiçbir farkı yoktur, hatta ta kendisi bile olabilir. ya da gizli, insanların psikolojisiyle oynayan hocalardan oluşan bir örgütünün üyesi falan da olabilir. genelde 50 veya biraz üstü nota ihtiyacı olan ve kağıdının bu notu alacağından emin olan öğrencileri böyle kritik notlarla bırakır. arabasının egsozuna muz tıkanması farzdır.