bugün

koçum benim, kurtlar vadisi ve ıhlamurlar altında adlı dizilerde yönetmenlik yapmış, dizilere sonradan dahil olmasının merak konusu olduğu başarılı yönetmen.
kurtlar vadisi dizisini osman sınav gibi bir üstaddan alarak daha iyiyere taşımayı başarmış merak konusu kişilik.
Gemide filminin yönetmenidir. Eylül ayında Barda isimli filmi vizyona girecektir.
dar alanda kısa paslar 'ı 2000 yılında çektikten sonra şimdide "sağır oda" adlı yeni bir diziye başlayacak olan yönetmen
1964 ankara doğumlu senarist, yönetmen. mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi sinema/tv bölümü mezunu.gemide ve lalelide bir azize filmlerinin senaristi, gemide dar alanda kısa paslaşmalar,maruf, kurtlar vadisi ırak, filmlerinin yönetmeni.

gemide filmi ile bir de altın portakal ı vardır kendisinin.

son olarak sağır oda isimli dizinin yönetmenliğini yapmakta.
star tv de yayınlanmaya başlayan geniş zamanlar adlı dizinin yönetmenligini üstlenen,çok ama çok komik olan başarılı insan.
erkan oğur'un bir röportajında sarf ettiği güzel bir sözü var:
"ben müziği ruhumu doyurmak için yapıyorum. albümleri ise beşeri ihtiyaçlarımı karşılamak için. buna rağmen tam olarak müzik yaptığıma inanmıyorum."

eğer serdar akar da aynı zihniyette yaptıysa o dizileri gerçekten işini iyi yapan bir adam olmanın yanında sinemaya da gönül vermiş bir insandır.
açıklamaya gerek yoktur, kurtlar vadisinden kazandığı paralarla barda filmini çekmiştir. çünkü günümüzde sinemada milyon dolarlar dönse de yönetmene düşen pay 50000ytl yi geçmemektedir pek. onun için biraz ordan biraz bundan yapıp, ondan alıp oraya yatırmak lazımdır. eğer bu gibi insanlardan iyi şeyler bekliyorsak populer şeylerini de desteklemeliyiz. çünkü onlar zaten bizlere iyi şeyler sunmak amacıyla maddi şeylerini karşılaması için yapılıyor. izlenmese de köstek olunmamalıdır böyle şeylere.
yeni sinemacılar akımının en iyi yönetmenlerindendir. bazen piyasa işlere de imza atsa bile, kalitesini hiç bozmayan ve görüntü yönetimi, oyuncuya ruh katımı harika olan yönetmen.
kurtlar vadisi'ni yönettiği için kızmayı çok istediğim insan. keşke ben de ihanetle suçlayabilseydim, hain diyebilseydim kendisine.

yargılama hakkı her sözlük yazarı kadar bana da lütfedilmişti(!) belki, ama ben-başka işim gücüm olmadığından herhalde- hemen herkesin övgüyle bahsettiği ve türk sinemasının en özgün-en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen gemide filminin resmi seyirci sayısının 16 bin olduğunu öğrendim.

hababam sınıfı askerde gibi bir filmi 2.5 milyon seyirci sayısıyla ödüllendiren takdir merciinin dar alanda kısa paslaşmalara, marufa borçları, hacizleri layık gördüğünü öğrendim.

türk sinemasının hala temel sorunlarını çözememiş olduğunu; fazla iyimser bir bakışla yükseliş olarak değerlendirilen bir dönemin, sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen kararlı insanların ortaya çıkışından ibaret olduğunu görebilecek bir göze, izana ve insafa da sahibim.

ve hal böyleyken hain değil, kahraman ilan etmek geçiyor içimden serdar akar'ı. bir kahraman, don kişot misali. artık bu hüküm herkesin sadece istediklerini yaptığı bir dünyanın olmadığı-olamayacağı gibi bir sebebe mi dayanır, yoksa sadece bundan sekiz yıl önce kendisinin de bulunduğu bir sinema salonunda gemide'yi izleyip heyecanla karşısında bir şeyler geveleyen ve o günden itibaren ona güvenen bu yazarın hezeyanı mıdır,
bilemiyorum.
hollywood potansiyeli gordugum yonetmen.
icraatın içinden huzursuz bir yönetmen, icraatın dışında sevimli bir amca.
1946 ankara doğumlu yönetmen. kurtlar vadisi ırak ' tan sonra barda filmi biraz entresan ve çelişkili geldi bana ama sormadan edemiyorum, gemide , barda sonra nerde?
barda ve gemide filmleri ile hayatın diğer yüzünü iyi yansıtan, başarılı yönetmen.
türk sinemasının freudu.

Nedendir bilmiyorum, bu adamın çekmiş olduğu gemide ve barda filmlerinde aynı şeyi tekrar tekrar görüyorum. Yani bir kadın/kadınlar var ve ne pahasına olursa olsun tecavüz etme eğiliminde bulunan adamlar var.

Yani cinsellik, seks temaları üzerine sapkınlıkları anlatıyor sürekli. gerçekten sürekli aynı sapkın beyinleri çekmekte ve aynı tada yakın şekilde izleyiciyle buluşturmakta.
elveda rumeli gibi mükemmel bir dizi nin yönetmenidir.
mimar sinan üniversitesi sinema televizyon bölümü mezunu türkiyenin iyi yönetmenlerinden biri.

ödülleri
-------------
adana altın koza kısa film yarışması en iyi ikinci film. kankardeşi
cannes film festivali, uluslararası eleştirmenler haftası. gemide
8. uluslararası istanbul film festivali, kültür bakanlığı en iyi ilk film ödülü. gemide
35. antalya film şenliği, en iyi yönetmen ödülü. gemide
10. orhan arıburnu ödülleri, en iyi film. gemide
10. orhan arıburnu ödülleri, en iyi yönetmen. gemide
11. ankara film festivali, umut veren yeni yönetmen. gemide
11. ankara film festivali, umut veren yeni senaryo yazarı. gemide
11. ankara film festivali, seçiçiler özel kurulu ödülü. gemide
22. siyad türk sineması ödülleri, en iyi yönetmen ödülü. dar alanda kısa paslaşmalar
22. siyad türk sineması ödülleri, en iyi senaryo ödülü. dar alanda kısa paslaşmalar
22. siyad türk sineması ödülleri, en iyi film ödülü. dar alanda kısa paslaşmalar
20. istanbul film festivali, en iyi türk yönetmen. dar alanda kısa paslaşmalar
20. istanbul film festivali, en iyi türk filmi ödülü. dar alanda kısa paslaşmalar
20. istanbul film festivali, halk jürisi ödülü. dar alanda kısa paslaşmalar
12. orhan arıburnu ödülleri, en iyi 3. film. dar alanda kısa paslaşmalar
türkiye yazarlar birliği, en iyi yönetmen ödülü. dar alanda kısa paslaşmalar
21. istanbul film festivali, jüri özel ödülü

(bkz: gemide)
(bkz: dar alanda kısa paslaşmalar)
(bkz: maruf)
(bkz: kurtlar vadisi ırak)
(bkz: barda)
yöneten
en önemli ödülü kuşkusuz 1998 Cannes Film Festivali Juri Özel Ödülü'dür.
iyi bi yönetmen.
sado lakaplı yönetmen.
şu sıralar elveda rumeli dizisinin yönetmeni olan. ve barda gibi kült bir film yapmış olan yönetmen.
gemide ve dar alanda kısa paslaşmalar'la övgü dolu sözcüklere mahzar olan, ki hak etmiştir fazlasıyla, lakin sonradan bu iki filmden kazandığı şan ve şöhreti yanlış kullanan yönetmendir maalesef..
genelde bir bağımlılığı olan oyuncularla efsane işler yapan yönetmen.

(bkz: erdal beşikçioğlu)

medyaya yansıyan;

(bkz: seda akman)
(bkz: nejat işler)

vs.
sinamamızın çok şey borçlu olduğu yönetmen.
2000 lerde yeni sinamacılar akımını başlatmış beyaz perdeye bir çok oyuncu kazandırmıştır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar