bugün

"kopyala yapıştır" anlamına gelir.Sözlük için sakıncalıdır.

(bkz: copy paste yapin lan)
(bkz: azi karar cogu zarar)
sozlukte abartildiginda, tadi kacan hede. cok yayginlastigi icin, altinda kaynak gormeseler bile her uzun ve guzel yaziyi copy paste sanmaya basliyor sonra insanlar. illa altina yazicak miyiz, (bkz: copy paste degil alin teri) diye.
gereginden fazla kullanan israrci arkadaslar icin (bkz: bi siktir), yada (bkz: kamil) hitaplari uygun gorulmustur.
bazı bilgilere yorum katılamaz dediğim örnek olarak da şarkı sözü yazacaksak kendimizden arada sallama mı yazcaz?? film içeriği konusunda ,oyuncular konusunda yanlış bilgi yerine araştırarak copy paste yaparak ve daha sonrada yorum yapılarak doğruyu bulmak gerekmez mi? her zaman değil de gerektiği yerde yapılmasında bir zarar yoktur kanımca.*
kanimca da copy paste bazen cok yararli oluyor.mesela bilmedigimiz bir bilgiyi copy paste yaparak ta edinebilir.sozluk bilgi icin degilmidir zaten.arac onemli degil amac onemlidir sozluk kardeslerim.
irc de zamaninda trivia soru-cevap kanallarinda sikca gercekle$tirdigimiz eylemdi.oyle cok oynardik ki can sikan sicak yaz gunlerinde bu oyunu sorulari ezberler cevaplari notepad e yazardik.sorunun sorulacagi vakit copy paste ile co$ar , havamizi atardik.hey gidi gunler ...
canlarim,biberlerim,dolmalarim bilgi saklanmamali.ne olursa olsun kullanilmali.nasil bilgi olursa olsun,nasil paylasilirsa paylasilsin.bilgi zarardan cok yarar getirir.fazla bilgi goz cikarmaz.
bilinmeyen sözlüklerden yapıldığında kimsenin ruhu duymaz. ama çok sakıncalıdır.
(bkz: copy paste icat oldu yazarlık bozuldu)
bazı yazarlar tarafından "kopi pest" olarak da telaffuz edilen hede.
kendini yazar zanneden bazı densizlerin sözlükteki en büyük silahı. *
tez yazmanın en kolay yolu.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.