bugün

"kopyala yapıştır" anlamına gelir.Sözlük için sakıncalıdır.

(bkz: copy paste yapin lan)
(bkz: azi karar cogu zarar)
sozlukte abartildiginda, tadi kacan hede. cok yayginlastigi icin, altinda kaynak gormeseler bile her uzun ve guzel yaziyi copy paste sanmaya basliyor sonra insanlar. illa altina yazicak miyiz, (bkz: copy paste degil alin teri) diye.
gereginden fazla kullanan israrci arkadaslar icin (bkz: bi siktir), yada (bkz: kamil) hitaplari uygun gorulmustur.
bazı bilgilere yorum katılamaz dediğim örnek olarak da şarkı sözü yazacaksak kendimizden arada sallama mı yazcaz?? film içeriği konusunda ,oyuncular konusunda yanlış bilgi yerine araştırarak copy paste yaparak ve daha sonrada yorum yapılarak doğruyu bulmak gerekmez mi? her zaman değil de gerektiği yerde yapılmasında bir zarar yoktur kanımca.*
kanimca da copy paste bazen cok yararli oluyor.mesela bilmedigimiz bir bilgiyi copy paste yaparak ta edinebilir.sozluk bilgi icin degilmidir zaten.arac onemli degil amac onemlidir sozluk kardeslerim.
irc de zamaninda trivia soru-cevap kanallarinda sikca gercekle$tirdigimiz eylemdi.oyle cok oynardik ki can sikan sicak yaz gunlerinde bu oyunu sorulari ezberler cevaplari notepad e yazardik.sorunun sorulacagi vakit copy paste ile co$ar , havamizi atardik.hey gidi gunler ...
canlarim,biberlerim,dolmalarim bilgi saklanmamali.ne olursa olsun kullanilmali.nasil bilgi olursa olsun,nasil paylasilirsa paylasilsin.bilgi zarardan cok yarar getirir.fazla bilgi goz cikarmaz.
bilinmeyen sözlüklerden yapıldığında kimsenin ruhu duymaz. ama çok sakıncalıdır.
(bkz: copy paste icat oldu yazarlık bozuldu)
bazı yazarlar tarafından "kopi pest" olarak da telaffuz edilen hede.
kendini yazar zanneden bazı densizlerin sözlükteki en büyük silahı. *
tez yazmanın en kolay yolu.
yanlış, bilgisizce yazılan * entrylere inat copy paste yapılarak ve kendi yorumunu katarak * yazmaktır. ** *
bilgi içeren bir entry girilecekse uygulanması gereken yöntem. zira beşer şaşar. kimseyi yanlış bilgilerimizle zehirlemeye hakkımız yok
Ctrl+C sonrasının Ctrl+V die devam etmesi..
tez yahut ödev hazırlarken az zaman kalmış ise en güzel yetiştirme ve kopyalanıp yapıştırılanların iyi okunduğu taktirde o dersten geçme,aferin evladım sebebi.
(bkz: copy paste yapmak)
özel bir deneyim gerektiren iştir.
ctrl-c ve ctrl-v kisayollari ile yapilmaktadir * *
(bkz: subjektif entryler silinir)
(bkz: sözlük formatı)
yazar olması halınde sozluge yenı bır acılım getırecek olan caylak.
bugun itibariyle caylaklıktan yazarlıga terfı etmıs, 3.nesıl yazar. hosgelmıstır, sefalar getırmıstır.
Tarsuslu bir sözlük yazarı, zeki çevik fakat ahlaksız olarak da bilinir ayrıca az da olsa sadisttir.
özellikle vücüdunuzun kırgın olduğu dönemlerde yazmak zorunda kaldığınız bişey olduğunda.. imdadınıza yetişen şahane şey..
forumlarda çok görülen olaydır.
genelde cevaplar "paylaşım için sağol dostum." tarzı olur hatta nokta olmaz.
program yazarken vazgeçilmez olay.
sözlük yazarlarınca çok fazla kullanılan olay.

bazen sözlükte bir şeyler araştırırken ki bu noktada uludag sözlükte araştırma mı yapılır gibi gayet mantıklı bir soru yöneltilebilir, okuduğu bazı şeyler karşısında sık sık "ben bunu bi yerde okumuştum sanki" gibisinden bir hisse kapılıyor insan. bazen merak ediyor araştırıyor buluyor orijinalinide. sözlük için de, yapan için de son derece üzücü bir durum tabi.

burda mevzu alıntı yapmak değil, kendim de şahsen bazı yazılarımda alıntı yapıyorum lakin altında alıntıdır ibaresini kullanarak. yani alıntı ile (ç)alıntıyı arasında ki farkı belirtmemiz iyi olur sanırım.