bugün

uktedir
profilo avm'nin üst katında bulunan cafe-restaurant tarzı mekan.
türkiye'ye ithal edilen bir dizidir. başarısız bir kopyadır.
inci kırhan ın yapımcılığını yaptığı yeni dizidir.
"bir dizi ancak bu kadar saçma ve yapmacık olabilir" dedirtir insana.
(bkz: sihirli büyülü, düşük bütçeli türk dizileri son bulsun kampanyası)
(bkz: insanın kıçından kampanya uydurası geliyor)
sinem kobal ne kadar yeteneksizliğini gözler önüne seren kopya dizidir.
(bkz: kim çizdi lan sizi oraya)
çakma sabrina.
benzer dizilerin prim yapması üzerine atvnin de bir kopyası yapma düşüncesi ile ortaya cıkardıgı dizidir. sozluk yazarlarının izlemesi tavsiye olunmaz. bende izlemedim reklamlarını gordum sadece.
(bkz: iftiracı kaltak yenge)
zamanında bir de yabancı dizi sabrina vardı. onun da tekrarlarını atv verirdi. sanırım ''bizim neyimiz eksik lan'' diyerek yapılan bir iş...
Bir akşamımız vardı onu da mahvettiniz denen türden salakça bir dizi.
yayınlandığı saatlerde tv'de atv açılmazsa akşamın mahvolmayacağı dizi. biz denedik mahvolmuyor... *
sabrinayla ilgisi olmamak suretiyle karıştırılan dizidir.

sabrina nın birebir çakması acemi cadı dizisidir.
uykusuzluğumun tavan yaptğı saatlerde * tekrarını seyrederek hoşuma giden dizi. akşam saatinden olsa seyredermiydim bilmiyorum. efendim dizimisin konusu tamamı ile çocuklara ve çocuk kalabilenlere yönelik. "şeytan" ve "melek" kavramına müteakip iyilik ve kötülük kavramlarını ayırdetmeyi ve kavramayı öğreten bir dizi.

malum melek rolünde selena * şeytan rolünde adını bilmediğim cibiliyetsiz bir adam var gerçek hayatta görsem yüzüne tükürecem içinde uhde kaldı. (bkz: dizinin bünyeye etkileri)

bu selena ve cibiliyetsiz şeytanın öteki dünya ile bağlantıları var ve bu yere "ütopya" adını vermişler, dünyaya iyiliği getirmek, insanları kötü yoldan çıkarmak için selena meleğimiz iş başında, aksine insanları kötü yola düşürmek adına ise şeytan kılığndaki cibiliyetsiz varlık var. ve bu konsepti 3 tane cıvıl cıvıl çocucuğun üzerine oturtmuşlar, olaylar bunların etrafında gelişiyor.

gece gece pek bi hoşuma gitti, bi daha izlermiyim bilmiyorum, ayrıca söylemeden edemiyeceğim sinem kobal hanfendinin rol yeteneğini bayağı geliştirdiği gözlemliyorum, hadi bakalım çocuklar ekran başına...
gelmiş geçmiş en kötü sihir- cadı- peri... vs. dizisidir. 10saniye bile tahammül edilemez çünkü her an gerzek bir replikle ya da görüntüyle bezenmiştir.
Dizinin şarkı sözleri

Selenaa Selenaa
Bir sevgi çemberi ışıklar arasında
iyiliğe adanmış bir yaşam ortasında

na na na naa Selena na na naa
na na naa naa Selena selena

Birleşti ellerimiz çarpıyor kalplerimiz
Heyecanlıyız hepimiz
Geliyor… geliyor… Selena

na na na naa Selena na na naa
na na naa naa Selena selena
iyiler ve kötülerin amansız mücadelesini, mitolojik kıyafetli bir iyilik perisi ile, çöp tenekesinden bozma bir kıyafet giyen şeytanımsı yaratığın çatışmasını anlatan, dünyanın gelmiş geçmiş en gerizekalı dizisi.
(bkz: bir avuç saçma) * *
abimin izlediği dizi. ama o dizini içeriğiyle değil başrollerindeki oyuncu ile ilgileniyor.
gizem güven, cansu demirci, sinem kobal gibi güzel oyuncuları nedeniyle izlenen dizi.
sihirli annem tadında yeni dizimizdir. senelerce o sihirli annem dizisinin nasıl yayında kaldığını merak ede ede bir hal olmuştuk, bu da iki olacak herhalde. kim izliyor, ne zaman izliyor ve neden izleniyor gibi soruların sorulabileceği bir dizidir kendisi. ha sinem kobal var diye izlenebilir bir miktar misal.
bana sübyancı olduğumu farkettiren dizidir.
(bkz: kendinden nefret etme nedenleri)
ülkeden kaçıp gitme nedeni olabilecek kadar kötü, yapmacık bir dizidir. * *
Selena karakteri 3 kıza yardım ediyor gibi duruyor ama dizinin ilk bölümünde selena kalemin içine hapsolduğu zaman kızların annesinin aklını çelip kalemi kızlara götürmesini söyledi. Eğer öyle bişey söylemeseydi kızların anne ve babası yolda kalemi götürürken araba çarpıp ölmeyeceklerdi.

Not : Kendimden böyle bi diziyi ezberlediğim için utanıyorum *