bugün

bana güngören'i sevdiren dizi.
görsel
efsane dizi, hala arada youtube'tan açıp eski bölümlerini izlerim..
100 bölümden fazla süren bir dizi.

Uzadığı için oyuncu sayısı çok fazlaydı, bir yerden sonra bıktırdı.

Bu diziye dair merak ettiğim tek şey selin ve leyla' nın yaşları.
Bu kızlar kardeşti, hatta selin leyla' dan büyüktü diye biliyorum ama aynı sınıfta okuyorlardı. Ne alaka yaa. Bilen varsa açıklayabilir mi?
Kırmızı çizgimdir. Hala sabahları çok erken uyandıkça YouTubedan videolarını izlerim.
Selena, 10 Eylül 2006 tarihinde Atv'de yayınlanmaya başlayan fantastik kurgu ve komedi türündeki Türk televizyon dizisidir.

Sinem Kobal, Hakan Altıner, Sinan Çalışkanoğlu, Kayhan Yıldızoğlu, Ümit Erdim, Serkan Şenalp, Cansu Demirci gibi oyuncuların rol aldığı dizi izleyiciler tarafından beğeniyle izlenmiştir. 3 sezondan oluşan dizi 19 Nisan 2009 tarihinde yayınlanan 104.bölümü ile final yaparak sona ermiştir.

Anneleri, Selena ile arkadaş olan Selin, Leyla ve Nazlı'nın Ekrem Aykar adlı amcalarından başka akrabaları yoktur. Bu üç kız yetim ve öksüz olduğu için istanbul'daki amcalarının yanında kalmaya başlarlar. Fakat yengeleri Aslı Aykar ve önceki evliliğinden olma kızı Kıvılcım Aykar bu duruma ne kadar karşı çıksalar ve onları istemeseler de Selin, Leyla ve Nazlı o evde kalmaya devam ederler. Kızlar Kıvılcım'ın okulu Fitnat Kolej'e başlarlar. Kıvılcım ve arkadaşları iremsu ve Dilara daha okulun ilk gününden itibaren Selin, Leyla ve Nazlı'yı okuldan attırmak için uğraşmaya başlarlar.

Öte yandan Selena kızların okuluna geldiğinde Burak Kocataş adlı Türkçe öğretmeni ile tanışırlar ve birbirlerine âşık olurlar. Selin ise sınıf arkadaşı Ozan'a âşık olur ve çıkmaya başlarlar ve bu durum Kıvılcım'ın hiç hoşuna gitmez ve onları ayırmaya çalışır. Aslı ve Kıvılcım kızları ne kadar evden atmak istese de kızlar hep işin içinden çıkarlar ve evde kalmaya devam ederler. Akatlar Kültür Merkezi'nde yapılan Jetix Çocuk Ödülleri ödül töreninde Selena, "En Sevilen Yerli Televizyon Dizisi" seçilmiştir.
bu dizilerin yeni bölümlerinin çekildiği zamanlar dünya daha güzel bir yerdi.
bu dizilerin yayınlandığı zamanlar dünya daha güzel bir yerdi.
efsane dizi, hala arada eski bölümlerini açıp izler nostalji yaparım, duygulanırım.
https://www.youtube.com/watch?v=cc-fwnjTcdE
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.