1. 121.
  filmde görüldükten sonra hayran kalınan tarihi kişiliklerden.
  ... belle
 2. 122.
  kürttür ama daha önemlisi islam'a hizmet etmiş, samimi bir müslümandır.
  şimdiki müslümanlar toplansak bir tane eyyubi etmeyiz.
  cennetmekan.
  1 -4 ... kitkitkat
 3. 123.
  ölümünden 800 sene sonra birdenbire "kürt" olan hakan...

  ilginç...bir 500 sene sonra da fatih sultan mehmet, süryani, 400 sene sonra da abdülhamid, ermeni olabilir.

  http://tarihturklerdebasl.../01/31/selahaddin-eyyubi/
  5 -2 ... protest sanayici
 4. 124.
  http://www.uludagsozluk.com/e/15011443/
  ... juolavehna
 5. 125.
  kürt olduğuna inanılan ama herhangi bir ırk dil yada ideoloji uğruna değil müslümanlık adına savaşmış büyük bir komutandır. ümmetin çıkarttığı osmanlı padişahları nasıl sadece islam için savaşmışsa, oda öyle yapmıştır, bu sebepten kürt olması pek birşey değiştirmez.

  islamiyet vs hristiyan alemi savaşında mücadele vermiş onca komutandan, savaşçıdan birinin kürt olması neden bukadar zora gidiyor anlamıyorum. müslüman her milletin büyük bir komutanı olmuştur hıristiyanlara karşı. aynı şekilde hıristiyanlarında farklı milletlerden bir sürü büyük komutanı çıkmıştır. ama farkımız onlar bunu tartışmazlar.
  ... dahaka
 6. 126.
  tarihi mezar taşında "el-kurdi" yazmasına rağmen,halen türk olduğu iddia edilen,türk değilse bile kürt değil denilen büyük kürt komutan.

  Bu kadar faşistliğe gerek var mı ?
  1 -6 ... reus
 7. 127.
  şahsi kanaatimce hiç sikimde olmayan komutan. benim atatürk'üm bana yeter. * *
  3 -6 ... patron oglu
 8. 128.
  kürt olmasının neyi değiştireceği merak konusu olan komutan.binlerce yıllık bir halk koca yüzyıllar içinde sadece bir tane bilinen komutan çıkarabiliyorsa bu o halkın büyüklüğünü değil tam tersini gösterir.
  3 ... el ottomano
 9. 129.
  kürt olması,türk olması önemli değildir.Önemli olan Türkler'in , Kürtlerle ilgili tarihteki en ufak başarılı işi bile kabul etmemesidir.Sadece bir komutan ve kürt olmasını kabul edemiyorlar.Bu ırkçılık nedendir ?

  Türk tarihi bellidir.Türk komutanları,başarıları türk milletine fazlasıyla yetmektedir.Ama şuan selahaddin eyyubi ingiliz dense ses çıkarmazlar ama kürt denmesine laf ediliyor.işte kürtleri kızdıran nokta budur.
  1 -4 ... reus
 10. 130.
  (1138, Tikrit - 4 Mart 1193, Şam), Mısır ve Suriye sultanı, Eyyubi hanedanının kurucusu olan, etnik kökeni tartışmalı (çeşitli kaynaklara göre Arap, Kürt veya Türk kökenli) lider
  1 -1 ... kedi memduh